Select

Chci se zeptat, jak nejlíp zjistit počet řádků s určitou hodnotou, ale chci jen ten počet.
Když dam:SELECT * FROM tabulka WHERE neco='true' , tak se mi zbytečně načte i obsah. Jde to udělat tak, abz se nenačetlo vůbec nic, nějakej takovej fígl? Dík.
SELECT count(*) AS pocet FROM tabulka WHERE neco='true'

mám dojem
ja pouzivam $x = mysql_num_rows (mysql_query ("SELECT `neco` FROM.....")); ale vysledek je stejny .. aspon doufam ;-)
2Bery: nějak mi to nefunguje, chtěl bych to použít v php ale moc tomu tvýmu zápisu nerozumim.

2lynx:výsledek by měl bejt, tak jak to píšeš ty, akorát to není přímo.
list ($x) = MySQL_Fetch_Row (MySQL_Query ("SELECT COUNT(id) FROM tabulka WHERE neco = 'true'"));

print $x;
jj,super už to funguje ")), Dík
A co tohle?

$sql = 'SELECT COUNT(*) FROM table WHERE column=id';
$count = MySQL_Result(MySQL_Query($sql), 0, 0);
no to je taky hezký, ale mě víc vyhovuje ten předešlej způsob, protože potřebuju řádky jen s určitou hodnotou.:))
Nechápu....

Ty říkáš, že potřebuješ jen POČET ŘÁDKŮ S URČITOU HODNOTOU.

Tzn. dvě řešení:
- MySQL_Num_Rows($query)
- SELECT COUNT(*) FROM tabulka WHERE sloupec=hodnota

první:
$query = MySQL_Query('SELECT id FROM druzstva WHERE druzstvo=\'zeny\'');
$count = MySQL_Num_Rows($query);
MySQL_Free_Result($query);

druhý:
$query = MySQL_Query('SELECT COUNT(*) FROM druzstva WHERE druzstvo=\'zeny\'');
$count = MySQL_Result($query, 0, 0); // nebo jine funkce, ale ty ztraceji smysl
MySQL_Free_Result($query);
jj, použil jsme to lynxovo řešení
list ($x) = MySQL_Fetch_Row (MySQL_Query ("SELECT COUNT(id) FROM tabulka WHERE neco = 'true'"));

prakticky stejný, jako to druhý
No, stejný výsledek to snad má. Ale proč jít na mouchu s kanónem?

Použití funkce MySQL_Fetch_Row tady nemá opodstatnění. Proč načítat výsledek do pole, když jím je jen jedna hodnota. Navíc ještě za použití list(), které je taky zbytečné. MySQL_Result() bude navíc rychlejší.

Nutit ti své řešení nebudu, ale zkus se nad tím zamyslet! ;-)
No tyhle drobnosti už jsem si samozřejmě upravil. Mě především šlo o ten MySQL dotaz, zbytkem jsem se ani nezabejval.:))
rek' bych, ze rodil mezi mysql_result() a mysql_fetch_row() co do vykonu bude v tomto pripade naprosto zanedbatelny
Jasně že ten rozdíl v rychlosti nikdo asi ani nepozná!

Mi šlo spíše o to, že Fetch_Row či Fetch_Array budou vytvářet pole pouze s jedním prvkem $result[1] či $result['pocet'], což se mi moc nelíbilo ;-)