ODBC ano nebo ne?

Umožňuje server webzdarma používat fce ODBC_* nebo to musím přepsat na MySQL_*? Dík, SaL
Jó, čoveče, to nevím. Dle mého názoru asi ne, neviděl bych v tom tady nějakou velkou užitnou hodnotu. Vyzkoušej si to na nějaké prkotině, ale pochybuju o úspěchu, raději to přepiš do MySQL
No jasně, jen že přes ODBC se to potom mnohem lehčejic převádí na jiný DBsystémy ;-).
hele ja bych rek ze jo (podivat se nemuzu, protoze wz je zas dole..)
no ale i kdyby tady ten modul nebyl tak mas lepsi si napsat ty odbc_* funkce sam nez to prepisovat vsude...
bohdan -> To bych to musel umět :-). Mám s tím zatím moc málo zkušeností (nechceš mi to poslat ;-) )?
No, pokud Bohdane něco má, určitě by se to šiklo všem ;), ale dám jen takovu malou nápovědu, neb se mi to nechce psát...

a) nejjednodušší je vytvořit si funkce jednotné syntaxe, které bys pak používal ve svých skriptech, např :

//kterou databazi pouzivam
$dbtype = "mysql"; //ODBC

function sql_fetch_row($res)
{
global $dbtype;
switch ($dbtype)
{
case "MySQL":
$row = mysql_fetch_row($res);
return $row;
break;

case "mSQL":
$row = msql_fetch_row($res);
return $row;
break;

case "ODBC":
case "ODBC_Adabas":
$row = array();
$cols = odbc_fetch_into($res, $nr, $row);
return $row;
break;

case "Interbase":
$row = ibase_fetch_row($res);
return $row;
break;;

case "Sybase":
$row = sybase_fetch_row($res);
return $row;
break;

default:
break;
}
}

// a toto všechno, třeba jen s mysql a ODBC udělat i pro ostatní potřebné funkce nebo :

b) využít na toto nějaké třídy z oop, kterých se na webu povaluje spousta, stačí hledat, posledně jsem zkoumal něco z www.phpclasses.org a vypadalo to celkem použitelně a bylo tam toho dost, takže stačí hledat. Já, protože jsem zatím do tajů oop nepronikl, ačkoli snahu mám, jsem se tomu raději vyhnul. Jsem rád, když vím jak co funguje, nicméně se říká, že řešit takové často se opakující věci pomocí objektového programování je dobrým řešení na úrovni, takže si vyber. Svého času vznikala nějaká db třída taky na www.komplikator.cz, ale už to nesleduju.
Pokud vím a pokud něco Míra nezměnil, tak ještě před pár měsíci tu ODBC nefakčilo a ani se neplánovalo.
<HTML>Andrew: ani nic takoveho v planu neni, vlastne ani moc nevim v cem to spociva, nikdy jsem nic takoveho nepotreboval

Arnie: takovych systemu (na zobecneni databazovych volani) existuje uz vic nez dost, doporucoval bych v tomto drzet se osvedcenych a nevymyslet za kazdou cenu neco noveho (pokud to nema nejaky jiny smysl nez jen dosahnout cile)
sam preferuji adodb</HTML>