Řazení v SQL

Chtěl jsem se zptat:

Jak se přidávaj položky do databáze? Vždy na konec, nebo nějak jinak.

Myslel jsem, že se to šoupne vždy na konec, ale pak jsem zjistil, že občas se mi to prohodilo.

Prosím, prosím - s SQL začínám a jsem línej to studovat v mauálu ^_^

Dík.
Vkladaji se podle uvazeni DB stroje ... proste co on uzna za vhodne, ze bude pro nej nejlepsi ... v podstate je to nahodne ... tedy, presneji receno pseudonahodne :)

Pokud potrebujes zajistit poradi radku, tak jedine v SELECT klauzuli ORDER BY

Radek
Tý jo. To mě nenapadlo. Eště že se tu někdo zeptal. Já si tu hraju dva dny s auditkem a žil jsem v přesvědčení, že se to háže na konec (taky se mi to tak dělalo). To by bylo trapné :-)

Já jsem si říkal, že jsem někde viděl něco jako ORDER BY :-) No nic, asi nebudu línej jak Pepa a přečtu si manuál.
>se to háže na konec (taky se mi to tak dělalo)...

...do te doby, dokud nezacnes zbesile mazat a hned po te insertovat
> ...do te doby, dokud nezacnes zbesile mazat a hned po te insertovat

A ani pak bych si nebyl 100% jisty, jestli to poradi bude sedet ... nevim, jak presne v MySQL, ale treba na Oracle se muze z cista jasna podrbat za uchem a zprehazet si to jak jest mu libo :o) ... a pokud je v selectu nejaka slozitejsi podminka ... jednou to provede tak a podruhy trebas jinak.

Radek
souhlasim (imho 100% jistota neni v nicem nikdy:-)))
reagoval jsem jen na tu domenku "...se to háže na konec (taky se mi to tak dělalo)" - snaha vysvetlit, proc na to neprisel driv :-)

jinak mas samozrejme pravdu...

m.s.
No jo, no, už se mi to proházelo. No ale při výpisu přidat ORDER BY je to nejmenší, takže díkes.
Teď jsem si všimnul, že při vytváření tabulky se dá nastavit i typ a když se nastaví jako "Heap", tak by se to přece mělo házet vždy na konec. Nebo tohle se týká něčeho jiného?