MySQL & Cestina

Mam problem s cestinou v MySQL ...

Data do databaze ukladam v kodovani win-1250 (prislo mi to logicky vzhledem k tomu, ze ve stejnym kodovani mam i cely stranky)

V MySQL jsem nasel promenou 'character_set' kteru jsem si doma nastavil v ini na 'win1250' ... zacalo mi fungovat korektni trideni (ORDER BY) podle diakritiky, ale nezabralo to na funkci upper() - ze 'ž' neudělá 'Ž' ... jak bych potřeboval, ikdyž jestli jsem dobře pochopil manual, tak by to melo byt funkci ...

Dal jsem se chtel zeprat, jestli je to kodovani mozny nejak zmenit za behu, protoze zde na WZ je nastaveno jako defaultni nejaky kodovani 'czech' a to s tim mojim 'win-1250' dela pekny brykule :)

Radek
U me zase nastal problem kdyz jsem mel v tabulce: Prace, Domactnost, Zábava, Školství, ...

místo toho aby po seřazení bylo Školství 3 na řadě tak bylo posledni...

použil jsem alternativu: Vzdělání :-)

ale mě řešení zajímá...
Správný řazení jsem už vyřešil ... nastavením proměný 'character_set' na spravny kodovani ... 'win1250' ...

Ted už jenom přijit na to, jak to změnit za behu ... tak aby to fungovalo i tady na WZ ... hledam, hledam ... nenalezam :( ... jde to vůbec?

Radek
Koukam, ze tenhle dotaz nejak upadnul v zapomeni :) ... tak nevim, jestli to opravdu nikdo nevi nebo se ptam na uplnou kravinu ???

Zkusim to tedy jinak ...

* Proc je 'character_set' nastavena na WZ prave na 'czech' ???
* A muzu si to nejak uzivatelsky zmenit v PHP ???

Radek