<b>R.E.M. v Praze - byli jste?</b>

<HTML>Původně jsem to psala do Kolik Vám je, ale zjistila jsem, že to je za a) moc dlouhý a za b) totálně Mimo téma :-))

Pro cestu vlakem jsme oproti roku 2005 asi zvolili lepší čas, neb jsme zastavovali asi dvakrát a v Holešovicích jsme byli za necelé tři hodiny. Jedinej problém - levné lístky na trasu Brno-Praha za 175kč nutno koupit nejpozději den dopředu. Takže jsme nakonec využili skupinovou slevu, kdy to na osobu vyšlo asi 210kč (cena bez slev je 314kč).

Musím říct, že ze Sazka Areny (což jsem se dozvěděla, že už je O2 Arena) před třemi lety jsem oproti letošnímu novému stadionu Slavie měla hlavu nabušenou víc. To bude asi tím "open air", že nějaký ten decibel prostě místo do hlavy šel do nebe :-) Takže těch sluchových buněk neumřely miliony, ale jen statisíce. Koncert byl jinak samozřejmě super! Michael mě sice teda dooost "zklamal", když nezařadil hitovku <i>Everybody hurts</i>, ale co jsem se teď dívala do setlistů letošních koncertů, tak oni ji zatím nezpívali nikde. Z pěti přídavků jsem správně určila tři. Čekala jsem totiž čtyři, z toho <i>Everybody hurts</i>, které nebylo, ale <i>It`s the end of the world (as we know it)</i> bylo taky super. Nezapomenutelnej zážitek (hlavně Michaelův pohybový projev), kterej doufám si brzo zase zopakuju :-))

Jediný, co nás zklamalo, byl stadion. Jak můžou v novým stadionu trčet ze zdi u dveří odizolovaný dráty, to fakt nepochopím. A v horních patrech jim snad došla omítka nebo co, mezi těmi tvárnicemi jsme si připadali jak uprostřed staveniště a ne na fotbalovém stadionu. Navíc tam byly neoznačené dveře, takže najít wc bylo dobrodružství, ale nakonec úspěšné. Taky jsme se chtěli podívat dolů na plochu, ale tam nás vůbec nepustili a jeden svalovec mě dokonce málem zamáčk do země, jen abych náhodou neprošla. Asi se báli, že se nevrátme na svá místa na sezení...

Na cestu zpátky jsme levné lístky v Praze koupili v pohodě, neb jsme měli odjezd až po půlnoci, takže jsme splnili podmínku "den předem" :-)

Nípale, zastávka Slavia je opravdu přímo u stadionu, cesta na dle tebe bližší Kubánské náměstí by se nám bývala pěkně vymstila :-)

Témata k případné diskuzi jsou nejlépe R.E.M. a nový stadion Slavie. Možno i ČD, protože těch jsme si vlastně užili víc než remíků :-)


<strong><i>"This is Mike, this is Peter, I am Michael, we are R.E.M. and this is what we do!"</i></strong></HTML>
<HTML>Co se týče zástávky Kubánské náměstí, ono je tam toho s tou slavií totiž víc (podle mapy). Ale ten konkrétní stadion je blíže Slavii, to ano.

Co se týče vybavení stadionu, je několik možností:
a) nebyl ještě dodělán (v tom případě by asi ani neměl být zkolaudovaný a neměl by se pronajímat)
b) byl zvandalizován</HTML>
<HTML>Já to vidím spíš na bod a), nebyl ještě dodělán. Myslela jsem, že když jedu na novej stadion, tak se tam i tak budu cítit. Nějak se mi nezdá, že holé šedé tvárnice by byl úmysl, a to i vevnitř v chodbách za sedadly. Ale tady je asi už možný všechno.

A co se týče vandalismu, tak to mi připomnělo, že Eden je nekuřácký areál. Přesto tam pod náma někdo kouřil a po jednom návratu z wc jsem pod sebou našla čerstvý nedopalek, o těch starších ani nemluvím. Jako kdyby to těch pár hodin nemohli vydržet. A nemůžou-li, tak ať tam nelezou.</HTML>
Neuvědomuješ si, že žijeme v údajném "tržním" kapitalismu? Myslím že si majitel(é) na koncertu namastili kapsu, byť je stadión (ne)dodělaný - a to je podstatné.
PS: netušil jsem, že na REMa plátky se musí chodit na stadión :-)) Hlavně že "chutnaly".
R.E.M? Hmmm... ti a vše okolo nich už mě bohužel nějakej ten pátek nehákuje. Ale až zase budou v Praze Nightwish tak dejte vědět - pokud na tu dobu nalánujete sraz WZ, tak se určitě dostavim =)

Thalia: na kuřáky platí jedna věc (kromě minimaxu) - hádat se s nimi co to jde. Většinou jim jejich požitek dostatečně znechutíš. Když ne, tak jim aspoň odhoří většina cigarety a když si zapálí znovu tak musíš znovu začít taky ;)
Nebyl jsem, nelituji toho a nepochybuji, že se ti to moc líbilo, Thalio :)

A holé tvárnice podtrhují industriální charakter budovy (kterou jsem tedy ještě neviděl, ale určitě takový charakter má mít.. :D). Až budou chtít stadion situovat do moderny, obloží je skleněnými tabulemi ;).
<HTML>2Lama: no jo no... Ale nevím, jestli to přirovnání k REMa plátků je zde na místě, podle toho co jsem si <a href="http://www.martinkos.estranky.cz/clanky/moderni-gastronomie/zazrak-jmenem-rema">vyhledala</a>. Obě věci jsou na opačných pólech kvality. R.E.M. jsou neskutečná mňamka :-P

2Tom: když já na to pokaždý nemám nervy. Naštěstí včera nikdo vyloženě v mé blízkosti nekouřil, jinak bych se ozvala. Nenechám si přeci zkazit něco, na co se už půl roku těším!

2DeedX: nevím, zvenku moc industriálně nevypadá, zvenku vypadá lákavě, zato zevnitř - bída. Doufám, že to dodělají, než se tam příště podívám. Což bude asi za hodně dlouho, takže času mají dost :-))</HTML>
<HTML>Ani ne tak kapitalismus, jako spíše neviditelná ruka trhu - ta teď vlastní nějaké hodně drahé auto koupené za část peněz určených na výstavbu stadionu. ;)</HTML>
Thalia: Mají společného víc než si myslíš: rok vzniku zhruba stejný (1980) s tím rozdílem, že za REMa plátky jsem nikdy nevysolil pár set za stravenku. Mohli tam ty rema plátky alespoň nabízet - bylo by to stylové s ohledem na název.
Zajímalo by mě, jestli chodíš třeba do kina... a tam taky "šikanuješ" idioty s popkornem? :-))
<HTML>2Lama: nejsem si jistá, zda chápu to "šikanování idiotů s popkornem". Do kina jsem chodila, dokud tu bylo otevřené malé kino s tou správnou atmosférou. To jsme tam byli pečení vaření. Do multiplexů chodit odmítám. A stejně tak odmítám si koupit v kině popkorn a colu. Na rema plátky nemám komentář, nepamatuju se na to a tohle přirovnání mi prostě nesedlo. Co chceš říct? Že bys tolik peněz za "nějaký koncert" nedal? Ale to asi záleží na každým člověku. Byla tam i moje mamka, na remících byla už podruhý.

Ještě jsem si vzpomněla na jednu věc. Myslela jsem, že nám na vstupu budou prohlížet kabelky a tak. Ale místo, aby je zajímalo, zda máme zbraně, rachejtle či dýmovnice, tak jediná otázka, která padla, byla: "Máte nějaké jídlo, pití?" Holt chleba mít s sebou nesmíte, ale kudla zjevně není problém.</HTML>
Hehe a bylas určitě na koncertu? Otázky typu "nemáš nějaký jídlo" dostávám od jiných agentů a jinde :-) V kině jsem už taky nebyl pěkně dlouho. Máme tady mimo jiné i "multikomplexni" kino, ale tam jsem byl jednou a naposledy před několika mnoha roky. Po představení je chlév docela útulné místečko :-))
Dělám si legraci - ale R.E.M docela snáším a poslouchám.
Lama (lama.webzdarma.cz):
V mulitplexu jsem byl jednou a přísahám že naposled. Je sice pěkný, že koukám na film o rozměrech 40x20m, ale to co se děje okolo mi tak zkazilo ty půlhodinový reklamy (kdo by to byl řekl, že když dá za lístek 300kč, tak musí před samotným filmem shlédnout půl hodiny reklam, že?), že jsem to po pěti minutách filmu vzdal a jel si to domů stáhnout z internetu.

Což o to R.E.M produkují kvalitní muziku (na rozdíl od toho HIP-HAP-HOPu), ale většina mi přijde tak nějak podobná a bez nějakého "náboje". Asi proto se mi po čase ohráli a přešel jsem o kousek dál.

Thalia: "Holt chleba mít s sebou nesmíte, ale kudla zjevně není problém"
No samozřejmě - jak jinak než kudlou by jsi chtěla ty otravné kuřáky donutit típnout? ;) Ucpání huby chlebem je pouze dočasné řešení, ale s kudlou v průdušnici si každej dvakrát rozmyslí, než si zapálí...

PS: a neR.E.Mcej porád =)
Tom: asi bydlíme ve stejném městě... nebo prasata jsou všude? Tyhle "plexy-komplexy" nejsou nic pro mě. V podstatě stejný zážitek jak jsi psal (i řešení). :-) Připadal jsem si tam jako v ZOO - tedy skoro jako doma! Lituji ty uklízečky, protože to, co tam zůstává po zřejmě zakomplexovaných divácích, je děs.

Thalia: bez kudly ani ránu! Coby slabá žena se musíš nějak bránit, ne? :-) Buď ráda že ti na tu pětačtyřicítku nepřišli.
<HTML>A budu remcat!...

Kousek citace:
<i>"- pri pruchodu dvermi, do kterych byl priskripnuty odizolovany drat, na me sly mdloby
- pri pohledu na vyhorele draty ve zdech jsem doufal, ze zeleznou konstrukci a beton delali jini lide nez el. rozvody
- pri snaze jit na toaletu jsem byl nucen si udelat suk, coz me zpusobilo nemalou bolest, protoze to nebyli nikde vyznaceno, namisto cedulek wc jsem si aso 29x precetl zakaz koureni, normalne bych nekouril, ale byl jsem tak nervozni ze se pochcim dyz sem nemohl najit hajzl ze sem si musel zapalit"</i><br>

...zjevně totiž nejsem jediná, kdo nebyl tak úplně spokojenej :-) A to jsem ještě nezačala s tím, jaký bylo ozvučení a že se "muselo" končit do 22h...

P.S. samotní R.E.M. neměli chybu. To jen ten stadion mi jaksi leží v žaludku.</HTML>
Poslední bod citace buď nechápu správně, nebo má dotyčný problémy s pohlavním životem (když ho, cituji: "byl nucen udelat suk", bolí) :D

Jinak k diskuzi o multikinech - buď žiju na jiné planetě, nebo má tohle Palace Cinemas vyřešeno. Osobně se mi moc líbí možnost přijít do kina takřka kdykoliv a vybrat si z několika filmů promítaných nejdéle za hodinu od příchodu. A rozhodně jsem odtud nikdy nešel špinavější, než dovnitř :)
Sice budu OT, ale Thalia určitě promine (předem díky):

DeedX: zrovna jsem byl s přítelkyní na pár dní v Brně, tak jsme zašli do Olimpie do Palace Cinemas. Kino je to určitě hezčí (a větší) než naše místní v zapadákově. Nešlo o to, že by tam byl bordel, ale o způsob, jakým se tam lidi chovají. Takže: došli jsme do sálu, sedli si... standard; tma - a začala půlhodina reklam. Ty bych ještě snad snesl, ale nechápu, proč reklamy musí řvát tak, že pokud jsem chtěl něco sdělit své přítelkyni na vedlejší sedadle tak sem musel křičet!? Reklamy přešly, začal film a všichni v sále jak na povel začali žrát (ale opravdu ŽRÁT) ty kila popkornu a srkat litry koly. Takže prvních pět minut jsem slyšel něco jako:
"křup, křup, srrrrrrrk srrrrk" ... tři slova z filmu ... "srrrrrk, hihihi, křup křup," ... další tři slova ... "chrchl, chrchl, srrrrrk, křup křup, hihihihi". Nevadí mi, že si během představení něco sní, nebo vypijou, ale PROČ TO PROBOHA MUSÍ DĚLAT JAK DOBITEK, to fakt nechápu. Takže jsem z filmu neměj nic a ještě mi z obecenstva bylo na blití, tak jsem se zbalil a šel jsem na konec filmu počkat ven. Druhý den ráno jsem si film našel na internetu a i když šlo pouze o pirátskou nahrávku z kina (v příšerný kvalitě), tak jsem si jí užil daleko víc než tu půlhodinu reklam a pět minut filmu...
Tak snad poslední OT :)

Tom: v pořádku, nic z toho, co popisuješ z Prahy zkrátka neznám. Závěry vyvozovat nebudu, to jistě zvládne každý sám ;)
DeedX: Cituji "A rozhodně jsem odtud nikdy nešel špinavější, než dovnitř" - což mě donutilo k otázce a zamyšlení... jak moc špinavý vlastně chodíš do kina? :-))
<HTML>Dle mého názoru tak špinavý, aby ho ještě pustili do kina ;-)</HTML>
<HTML>Dneska do toho kina taky pustí kdekoho...

Pěkně jste mi odběhli od tématu. Není nad to být mimo téma v Mimo téma :-))

2DeedX: necpi diakritiku, kam nepatří a doufám, že význam slov suk a uzel je ti již jasný ;-)</HTML>