Opera alias rovnocenný prohlížeč

Jak jsi přišel k číslům 150-200 MB?
Jedno okno FF - zabírá cca 36 MB paměti
Při čtyřech oknech je to kolem 41 MB v paměti.
Aby FF zabíral 150-200 MB v paměti - to by snad musely být otevřené desítky až stovky oken :-)
Přišel jsem k nim tak, že je vidím v taskmanageru ;) Ono ale tohle závisí na velikosti dostupné paměti a době kterou prohlížeč běží (cache). Nemam problém mít otevřených klidně i deset panelů.

Teď čerstvě po startu zabírají oba okolo 50MB... ;)
<HTML>Prohlížečový flame je na místě, kde:
1) ničemu nevadí
2) je správně pojmenován

A navíc, zatím jsme u jakžtakž přátelské debaty, ne?

Jinak, plánuju udělat svůj test (nevěřím statistice, kterou si sám nezfalšuju) prohlížečů - někdy koncem června. Potřeboval bych poradit, jaké extensions potřebuju do FF3 nacpat, když v Opeře používám tyto funkce (chci srovnávat srovnatelné):

- kouzelná hůlka (pamatuje si hesla a další údaje v přihlašovacích formulářích - jsem na stránce, kliknu na hůlku a už mě to přihlásí)
- gesta myši (pokud možna nakonfigurovaná stejně jako v opeře)
- blokování obsahu (reklam)
- blokování popupů
- mailový klient
- rss čtečka

Možná bych si vzpomněl na dalších pár věcí, které asi ve FF standardně nejsou. Každopádně dokud nebudu mít dva prohlíže schopné téhož a které bych mohl používat tak nějak stejným způsobem, tak nemá srovnání smysl.</HTML>
1. pamatování hesel je v základu, ale funguje odlišně, než v Opeře (na stránce už je předvyplněný formulář, musíš kliknout na "Přihlásit"), pokud chceš přímo Opera Wand, tak doplněk Secure Login

2. nepoužívám, znám akorát All-in-One Gestures ale nevím co to umí, snad porad íněkdo jiný ;)

3. AdBlock a klony

4. v základu

5. Thunderbird ;) rozšíření asi neexistuje

6. Sage, případně Sage-Too (pro FF3)
<HTML>Quinix, díky. O tom, že milový klient ve FF3 není, vím, ale doufal jsem, že by nějaký plugin existovat mohl. Každopádně sorvnání provedu někdy koncem června.</HTML>
Ad gesta myší:
pro gesta myší existuje asi 5 doplňků. Dle mého jsou asi nejlepší zmyňovaný all in one gestures nebo Mouse Gestures (FireGestures taky nejsou špatné).

Ad blokování obsahu:
Mám za to, že s AdBlock+ budeš (při správném použití) vysoko nad možnostmi blokování obsahu v Opeře.

Ad rss čtečka:
Primitovní RSS čtečka je ve FF standardně, ale ta umí opravdu jen úplný základ. Jako rozšíření bych dal Sage.