Domací síť (problém sdílení)

stručně: 2 pc přes router 1.pc - win XP, 2.pc - win 2000. Sdílení nastavené! sdílené z 2000 na xp je celkem bez problémů. Ale naopak soubory z xp nevidím na 2000. Vidím pouze počítač, ale když se chci do těn dostat tak to vyhodí "Přihlašovací chyba: omezení uživatelského účtu" ...v příkazovém řádku se už ani komply nenajdou, ale jak říkám, jednom směru není žádný problém. (řekl bych že mám špatně udělanou síť na XP, ale nevím)
Za každou rady mnohokrát dík.
<HTML>Na XP je třeba v příslušných sdílených adresářích povolit jejich sdílení i pro jiné uživatele, než jen na tom konkrétním PC.

Bohužel nemám oba systémy po ruce, navíc Win XP je příliš široký pojem. Verze Home se bude nastavovat jinak než Professional.</HTML>
je to XP home, no tak to nastavení sdílení buď popisuješ složitěji něž to je, anebo sem na něco zapomněl. Nedělal jsem nic složitějšího než že jsem ve vlastnostech zaškrtl > Sdílet tuto složku < a finito... je tam potřeba ještě něco dalšího (?), protože přesně tak jsem to udělal i ve win 2k a funguje to...
pakliže používáš firewall v XPčkách - máš ve firewallu povolený sdílení souborů? (nevím teď přesně jak se to jmenuje, ale tuším, že to je někde ve vyjímkách...)
Právě že jo, zkoušele jsem to i s vyplíma firewallama ve widlích i ZoneAlarmy, dokonce jsem vyplnul i firewall na routeru, ale pořád to jde jen v tom směru 2k --sdílení--> XP
Jinak povoleni sdileni souboru v siti musis mit i ve woknech ... (ve vlastnostehc pripojeni je 'zaskrtavatko') ... :)

(imho je implicitne povolene, ale zkus se tam taky podivat ;) )
<HTML>Freeze: tady to není o povolení sdílení, ale o tom, že na protějším počítači ten daný konkrétní uživatel z lokálního počítače nemá přístup. No většinou by to mělo chtít přihlašovací jméno a heslo, ale skutečně si nejsem jist, jak se to chová na XP Home. Firewallem to stoprocentně není, to by házelo jiné hlášky.</HTML>
No, jeste me napada ... zkus to dat do vyhledavani do napovedy ve wonech - casto tam jsou 'hypertexty' ktere vedou do nastaveni, do kterych se jinak dostat asi ani neda ... ;)
sdílení ve widlícj je taky povoleno, Jak říkám v jednom směru ok, ale v opačném když zadám jméno a heslo tak to napíše: "Přihlašovací chyba: omezení uživatelského účtu"
<HTML>A má ten uživatel oprávnění k tém souborům?</HTML>
Docela zajimavy clanek o sdileni je primo od microsoftu: http://support.microsoft.com/kb/304040/cs

Pokud ja neco sdilim, tak provadim tyto veci: Jednak povolim sdileni slozky, pak nastavim pocet uzivatelu na 2 (staci jeden, ale clovek nikdy nevi), a pak nastavim prava pro daneho uzivatele.
Toto se vsak nastavuje v rozsirenem sdileni.
Paráda, moc dík, ty microsofťácký stránky celkem pomohli, už to jede....veškerý problém byl v jistém políčku "Zjednodušené sdílení" ...poslední problém je že se do souboru dostanu jen pokud je přímo vložen ve Sdílených souborech, ale to se vychytá, moc dík.