Webzdarmí IRC lehce a jednoduše!

Ahoj, mnozí mne budou jistě kamenovat za nový topic., ale myslím si, že toto si ho zaslouží.
Jelikož je mi na našem chatovacím kanálu smutno, rozhodl jsem se vyrobit upravenou verzi Mirandy IM, která je určena speciálně pro Webzdarmí IRC.

Zvládnou to i blondýny. Zapněte si bezpečnostní pásy, vyrážíme.

Jak na to? Stáhněte si:

http://cvachta.net/soubory/irc.exe

Jedná se o samorozbalovací archiv. Všechny další instrukce jsou přiloženy, ale raději je tu napíšu:

Stažený soubor spustíte; provede vás rozbalení; po rozbalení spusťte soubor miranda.exe; v okýnku vyplníte nick a email; dole ve stavové liště Mirandy klepnete na modrou ikonu IRC a zvolíte online stav.

A to je vše! Samo se vám otevře chatovací okno...

Ještě bych rád upozornil, že se někdy stává, že kanál je přes dopoledne prázdný (škola), ale po večerech to tam pěkně žije.

Přijďte nás navštívit!

Těším se na vás! (A taky na Vás, holky)
"Jelikož je mi na našem chatovacím kanálu smutno, "
tak si kup medvídka mívala ;)

"http://cvachta.net/soubory/irc.exe"
A co blondýny používající Linux?
>> A co blondýny používající Linux?
ty maji holt smulu, protoze miranda.exe
"http://cvachta.net/soubory/irc.exe Jedná se o samorozbalovací archiv."

Opravdu se ještě dnes nejdou naivky, které stahují exe soubory z neznámých webů a spuští na svém počítači?
>>Opravdu se ještě dnes nejdou naivky, které stahují exe soubory z neznámých webů a spuští na svém počítači?

A jak se asi šiří viry a spyware ;) většinou tak, že někdo na něco klepne (až na vyjímky ;)
Ano najdou se. Nemám potřebu ničit cizí počítače. Ale to říkají všichni, že? Ne, opravdu je to Miranda.
"Ne, opravdu je to Miranda." Tak jo, my ti věříme. :-))
<HTML>Pánové, proč jste na čvachtu tak oškliví? Chce jenom přitáhnout na webzdarmí IRC kanál více lidí, tak nám to přejte.</HTML>
Nemám nic proti Čvachtovi ani proti IRC kanálu. Opravdu nikomu nevadí tento amatérský způsob náboru? Vy si stahujete z neznámých webů exe soubory a spouštíte u sebe na počítači? V tom případě je tento IRC kanál pro vás.

Možná jsem jediný, komu to připadá divné, ale co už nadělám. Já do toho nejdu.
<HTML>Zbi, divné to asi je, ale on stejně Čvachta touží spíš po těch blondýnách :-D</HTML>
Asi budu z divnýho kraje. Než někam na chat, tak bych se radši snažil ony blondýny dostat do restaurace na kafe, případně do ... (no hádejte kam ;)

PS: vzhledem k tomu, že nejsem blondýna, tak se mě náborová akce snad netýká ;)
<HTML>Tom: myslíš ukázat sbírku motýlů? ;-) Jinak nábor se týká všech, to jen ten návod je blonďatý :-)</HTML>
Nebojte, na kafe taky chodím, právě jsem z jednoho poněkud delšího přišel. Pokud vám tak vadí exe, mohu poskytnout zip :-)

Ale šlo mi o jednoduchost. Bohužel na naše IRC se nedá přijít přes webovou bránu, protože z jedné IP musí být přihlášen pouze jeden uživatel.

Vím jaké je utrpení instalovat a nastavovat mIRC pro laika... já sem poprvé vůbec nechápal.

IRC je mnohem lepší než chat!
hele, jak se člověk dostane na webzdarmí IRC? nemám zapotřebí stahovat si kvůli tomu druhou mirandu, stačilo by mi, co mám kam vyplnit
lol jsem lama, neumim hledat a neumim se podívat o řádek níž, ukamenujte mě :-D
To Čvachta: No, vždy jsem měl dojem, že IRC = Internet Relay Chat, jak tedy může být chat lepší než chat?

Taky nevím, proč by z jedné IP adresy nemohli přijít třeba dva uživatelé. Součástí hlavičky paketu je jak veřejná IP adresa (kdo nemá veřejnou, tak adresa brány), tak i adresa v místní síti, která je pak pro každý počítač jiná, takže nevím, proč by se nemohly kontrolovat obě IP adresy, pak by to možné bylo.
<HTML>Franta32: To je skutečně součástí? Je vidět, že 3 semestry Cisco síťařiny mi nestačily, a to jsem TCP/IP protokol bral v 1. semestru.

Není. Server dostává packet z konkrétní adresy. To že má někdo neveřejnou adresu znamená, že se někde po cestě překládá, ale nikde se ta "vnitřní" adresa nezapisuje do packetu.

Ano, existují protokoly, které to umožňují. Ale čistě TCP/IP nikoliv, musí to být až v aplikační vstvě. IRC protokol toto nemá.</HTML>
Ok, ohledně local IP jsem vycházel z předpokladu, že Miranda ji zobrazuje (alespoň u ICQ, jiný protokol jsem zatím nepotřeboval, takže jsem jej ani nezkoumal) a z toho, že když vlezu na nějakou testovací stránku, tak mi to ochotně zobrazí otevřený porty (u mě není otevřený žádný) a jak vnější, tak vnitřní IP adresu. A je fakt, že některý servery fungující jako spoj (nebo spíš proxy) skutečně přidávají do požadavku jak svojí, tak i zdrojovou IP adresu.
<HTML>Ano, ale musí to umět příslušný protokol. Nech si někde soubrazit co všechno např. posíláš v HTTP requestech a budeš žasnout.</HTML>
Právě že to vím, stačí i phpinfo, aby měl člověk představu.
phpinfo je slaby odvar ;)
To je, ale pro základní představu stačí. Mám někde odkazy na stránky, který pomalu prozradí jakou má uživatel velikost bot, ale nemohu to momentálně najít.
<HTML>Franta32: Najdi to, rád bych se to dozvěděl.</HTML>
Nípal: zkus Google Analytics ;) Číslo bot ti to sice nepoví, ale jinak to umí celkem dost věcí (někdy i já nechápu, kde to bere)
Asi z toho děsnýho javascriptu, který to linkuje do stránky :)