Mé Stránky

Co říkáte na design www.scifimedia.wz.cz? Díky
Na Firefoxu 2.0.0.11 v rozlišení 1024x768 je to posunuté doprava a naskočí horizontální posuvník (což nemám rád).
Zdrojový kód je strašná prasárna, 2 obrázky ze tří jsou animované, obsah téměř nulový - jediný "pořádný" obsah je reklama, pokus o své představení v angličtině ... no ... no comment.
... spíš než jako žádost o zhodnocení webu bych tohle viděl jako špatný pokus o zvýšení návštěvnosti...
zbi: Opravim
Tom: Obsah nahodim až v březnu, protože se přestěhuju na placenej hosting kde bude dost místa. Místo, který mám na wz je směšný.
A pokud vim, otázka byla mířená na design. Nikoli obsah...

Jinak stránky jsou pro Mozillu Firefox 2.0 a pro rozlišení 1280 na 1024
Rozlišení 1280 x 1024 rozhodně není nejpoužívanější. Docela tím odstřelíš většinu s menším rozlišením. Málokdo má rád horizontální posuvník, blbě se s ním pracuje. Největší weby (idnes, lidovky, seznam, centrum, ...) nejen u nás nejdou nad 1024 do šířky.
zbi: O víkdendu opravim, ale přes tejden mám několik pololetních testů
"
Jinak stránky jsou pro Mozillu Firefox 2.0 a pro rozlišení 1280 na 1024
"

hm? proc kazdy odptimalize stranky na jeden prohlizec? :)
proc ne na 4 (5) nejpouzivanejsi? (IE[6,7],Mozilla Firefox,Opera,Safari) ... ? Z vlastni zkusenosti vim,ze v tom neni zase takovy problem (kdyz pominu nektere specificke vlastnosti javascriptu v opere :/ )....

Jinak trochu mimo tema:
A jinak k tomu rozliseni - podle vseobecnych dat (ktere lze ziskat odkudkoliv z mereni navstevnosti nebo jinych primo vybranych studii), se lze dostat k zajimavym zjistenim :) v dnesni dobe prakticky nikdo neni pod 1024/768 a vetsina uzivatelu pouziva rozliseni vyrazne vyssi :)
(pochopitelne to ale neznamena, ze je dobre delat stranky na rozliseni 1280 a vic ... ;)
" dnesni dobe prakticky nikdo neni pod 1024/768 a vetsina uzivatelu pouziva rozliseni vyrazne vyssi"

Odkud čerpáš (nedal jsi odkaz na žádný zdroj informací), když tvrdíš, že "VĚTŠINA uživatelů používá rozlišení VÝRAZNĚ vyšší"?

1. Co je rozlišení VÝRAZNĚ vyšší vzhledem k 1024/768. Myslíš, že 1280/1024 je opravdu VÝRAZNĚ vyšší?

2. Studie ukazují, že 1024/768 používá více než 50%. Kde je tedy ta VĚTŠINA, která používá výrazně vyšší rozlišení?
http://www.iinfo.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/navrcholu-zvysovani-kvality-monitoru/
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_display.asp


"v dnesni dobe prakticky nikdo neni pod 1024/768"

15% uživatelů je i dnes pod 1024/768. To považuješ na "PRAKTICKY NIKDO"? Co by dal třeba Linux za to, aby jej na desktopu používalo 15% uživatelů!
=zbi=
Nedal jsem zdroj - omlouvám se - cerpal jsem z velkych casti pristupnch statistik toplistu ... (ale musím uznat,že v tech statistikach je relativne malo(aby byla statisktika uplne objektivni:) dat ...)

Ale jinak 1280 mi pripada VYRAZNE vyssi nez 1024 ;) (precejenom 100px na kazde strane navic je celkem dost:) ...

"15% uživatelů je i dnes pod 1024/768"
ale nikde uz se nepise, kolik z tech patnacti procent jsou mobilni zarizeni (protoze kazde mobilni zarizeni(smartphone,ultra male notebooky,..) se netvari jako mobilni zarizeni a zapocitavaji se do normalnich statistik:))

jinak s linuxem mas pravdu ;) (ale osobne znam hodne lidi, kteri linux pouzivaji bezproblemu :) (a treba i sebe :) ) )
Je přece jedno, jestli se tam započítavají mobilní zařízení. Jsou to zařízení, se kterými lze surfovat po webu a tudíž i prohlížet stránky (proto jsou v těch statistikách). I jejich existenci musí webdesigner brát v potaz. Rozlišení 800x600 má kolem 13% podílu. A to není málo. Kolik smaftphonů má rozlišení 800x600 a vyšší?
zbi: "Co by dal třeba Linux za to, aby jej na desktopu používalo 15% uživatelů!"
Linux už od prvopočátku nebyl určen jako destkopový systém, ale jako serverový. Teprve v posledních letech se Linux na destkopech začíná prosazovat a to hlavně díky zlepšujícím se grafickým prostředím (3 dny a sen se stane skutečností ;). Schválně - kolik lidí má na desktopu Linux s textovým režimem, případně nějakou jednoduchou grafikou?
=zbi=
k tem mobilnim zarizenim: clovek,ktery s mobilnim zarizenim brouzda po netu je zvykly pouzivat horizontalni posuvnik(kvuli kteremu je vlastne cela tahle debata :) ), protoze zadna stranka nejde s pevnym rozlisenim pod nejakych 780px :) (teda krome 'mobilni verze stranky':)

myslim,ze o tomhle tematu by se dalo dohadovat jeste dlouho - vzpomel jsem si na jednoho znameho, ktery pouziva i na relativne slusnem pc stale rozliseni 800/600 a jeste mu z tech 800 zabira asi 200px historie :) -

- tady na to ma asi kazdy svuj nazor :)
- imho je dobre delat stranky do 1000px ( protoze vertikalni posuvnik v konecnem dusledky taky zmensi stranku :)

koncim .. :D