jak vytvořit pozadí

Prosím o radu.Jsem úplný začátečník.Chtěla bych si vytvořit pozadí pro stránku,aby byly obrázky jen po stranách a aby se přizpůsobily na všechna rozlišení.Tzn. aby po otevření nebyl obrázek po pravé straně třeba uprostřed.Jde to?Nevíte někdo prosím jak na to?Díky
jde o to, jak velký obrázek chceš. obrázky přes celou obrazovku nejsou doporučovány (právě kvůli zmíněnému rozlišení, jsou moc velké, atd...)

v css lze obrázek napozicovat na střed stránky, ale stejně se ti může stát, že ve větším rozlišení bude okolo "bílé" místo, v menším tam nebude celý.

takže má rada : pokud chceš použít velký obrázek na pozadí (snad jsem to pochopil dobře) rozmysli si to, a použij raději texturu. ta se bude opakovat, a nenastanou výše zmíněné problémy. (nemluvě o čitelnosti obsahu)

<body style="background: url('./obrazek.jpg')"> ...

a bude se opakovat do všech směrů.

jinak horizontální zacentrování je

<body style="background url('./obrazek.jpg') center top no-repeat;">

pokud no-repeat odmažeš, bude se opakovat.
pokud obrázku nastavíš rozměry v procentech, tak se roztáhne podle toho jaké má kdo zrovna rozlišení. dělá se to přes CSS a není dobrý nápad to dělat - nicméně taky jsem to jednou použil, protože jsem to OPRAVDU potřeboval. opravdu to není dobrý nápad, proto sem nepíšu jak na to.
ideální je mít obrázek, který je na okrajích černý, dát do na prostředek a pozadí černé
Děkuji za rady,už jsem to vyřešila:)