Teplota CPU

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo netuší, jakou má mít procesor AMD Sempron 2600+ normální provozní teplotu a jaká je jeho maximální...

Tenhle procík mě totiž začal poslední dobou zlobit - mám na něm při normální práci s woknama minimálně 52°C a při zátěži tak 58-59°C... Zní to hezky, jenomže cca při 62°C se mi vypne PC :-D

Už jsem mu vyměnil větrák a dal mu jeden, co má 4500 ot/min a další dva nasměroval takticky okolo něho tak, aby se vzduch hýbal a nestál na místě, ale snížilo to teplotu asi o 1° :-D
Podle nekolika zdroju, je max 69°C.
Takze se zda, ze teplota je prece jen vyssi nez by mela. Vymena vetraku nestaci. Je potreba zjistit, jestli je dobre osazene chlazeni vcetne teplovodni pasty. Dale zjistit, jestli je dobre vetrani kolem CPU.
Jinak vypnuti PC je zpusobeno nastavenim v biosu, kde mas nastaveno, ze pri prekroceni 60 stupnu se komp vypne. Je to ochrana proti prehrati :)
50-60 je normální provozní teplota procesorů. Vypínání při 60 stupních je blbost, procesor vydrží bez úhony i 90 stupnu.
ne-e.. blbost to neni.
muj starej celer taky vypnul komp pri 60°C /prehrivani tam zpusobilo pretaktovani/
btw provozni teplota myho nynejsiho athlona 3800+ se pohybuje kolem 40° s boxovym chladicem..

Kdyz uz sme u toho, tak bratruv Duron prezil stovku po tom co mu chcipnulo aktivni chlazeni a mel spatnej pristup vzduchu ;) .. ale neriskoval bych to zkouset znova

..netaktoval si?
Quinix: nn ... záleží na procesoru. Třeba můj P4, 2.4HT (Northwood - pokud by někdo nevěděl - 60W tepelných ztrát) jede standardně na 44st.C a při max. zátěži nepřesáhne 60st.C a throtlit začíná na 80st. Kritickou teplotu má na 85stupních.

Co já vím, tak AMD většinou snášejí vysoké teploty hůř. Nevím jestli AMD má na webu popis svých procesorů, pokud jo, mrkni tam.
Pokud ne, tak 60st. by měl zvládat - problém bych hledal jinde (zdroj?). No a 50st v klidu je taky dost. Zkontroluj "zahnojenost" chladiče a zkontroluj proudění vzduchu ve skříni.
Takže asi takhle:
just-paja: nn, dokonce jsem ho musel "podtaktovat", aby se na něm dalo aspoň něco dělat ;)
Tom: proudění vzduchu je rozhodně v pořádku (jde ven i dovnitř) ;) a chladič včetně všech větráčků jsem kompletně čistil včera odpoledne ;)
Jinak máš nejspíš pravdu - bude to asi zdrojem ;)
nastav BIOS -u vyssiu vypinaciu teplotu
<HTML>ono staci i nedocvaknout jeden ze ctyr zamku na chladici co ho drzej na desce, a mas hned problem :] Taky se mi to stalo, pak ta pasivni cast nema kontakt s procakem takze je k nicemu</HTML>
co tam mas za chladic?

Pokud tocil opravdu 4.5k RPM tak to byla nejaka 40ka, 80ka pri 4500 by odletela i s celym pocitacem (mam tu jednu ctyrtisicovku, nezkousel jsem jestli levituje, ale dela opravdu velky hluk prirovnatelny k 120 bez vyfuku)

Zkusil bych sundat chladic, sundat pastu, vycistit vetrak od prachu, dat malinkou vrstvu novy pasty, prilozit chladic a poradne zacvaknout..

A jaky to je socket? Acko? Ten by mel byt 130nm, je to odozenina bartona, 80°C max tusim..

Vypnuti pri dany teplote je nastaveni BIOSu. Jinak za zadnych okolnosti never tomu co ti rikaj cidla, pac tyhle CPU nemely diodu na povrchu jadra ale jen na desce mezi spodkem CPU a deskou, takze tam dochazi ke ztratam. Zapni PC na nejvyssi zatez a sahni si na chladic..