Insert ano? ne? vylomit? sirku?

takže, ptám se Vás, zkušených progrmátorů..

jak řešíte problém s klávesou INSERT?

třeba já nevim proč, ale nějakým způsobem ji pořád záhadně mačkam a proot na mojom PC sem pár kláves "vylomil" (caps lock, insert, num lock) a je klid, ovšem na tátovym PC (kde dělám velice rád =]) je klávesa insert, asi pod ni dám sirku a budu doufat, že na to nepříde

ps: nevíte jak třeba udělat, že pokud v MSWindows zmáčkenete insert, nebude fungovat?

nesro
No lze ji softwarove vyradit z provozu.
Na mych strankach v projektu najdes moji aplikaci MultiHotKey 2. Primarne je urcena ke spusteni aplikaci po stisku jakekoli klavesy. Plati to vcetne klavesy insert (key 45). V tvem pripade to bude trosku blby, protoze k te klavese musis priradit aplikaci, ktera se po stisku spusti. Ale vyradi se tim cinnost insertu jako prepisovace.
Pokud budu mit vecer nebo nekdy cas, zkusim upravit aplikaci, tak, ze pro danou klavesu nebude delat nic. Tedy klavesu vyradi uplne.

Jinak muzes na netu najit nejakou podobnou aplikaci.
tak jestli to uděláš, tak to sem můžeš dát (link) :-)

ale zajímá mě, jak s tou klávesou pracují programátoři, používáš jí?
Ani ne. Teda ne moc casto. Vyuzivam to jen pri hormadne zmene nejakych znaku, kdy struktura radku textu je identicka. Jinak jej pouzivam pri prepisovani hlavickoveho komentare(nazev,autor,rok,atd), kdy je na konci radku ukoncovaci komentar a nechci ovlivnit jeho pozici.
Jinak jsem kdesi slysel, ze klavesa insert se hojne vyuziva v nekterych programech. Ze by vi nebo podobneho?
takovýhle využití mě nenapadlo, no, přinejhoršim mi ta klávesa leží v suflíku u stolu, tak až jí budu potřebovat, tak jí vyndam :)
No ja nevim , ale ja jsem v programovani klavesu insert pouzil jednou - kdyz jsem ve skole delali neco v pascalu (a upravoval cizi zdrojak :) ). Jinak nevim ze by se klavesa ' insert ' nejak pouzivala ve vi . Tam je spis dulezitejsi ' i '. Ale mozna s tim jenom neumim poradne pracovat. xD xD xD