Nečekaný restart při hře

Ahoj všichni, chtěl bych se zeptat, proč se mi při hraní některých her restartuje z ničeho nic počítač. Jde o hry například Driver-Parallel lines nebo Carmageddon 2.
Díky.
Tak možností může být kupa. Namátkou:
- slabý /odcházející zdroj
- špatné paměti
- vyteklé kondenzátory na desce
- přehřívající se komponenty
- chyba v OS
- chyba v ovladačích
- chyba ve hře

Račte si vybrat ...
Posrala se pamet, nebo se prehral procesor. V lepsim pripade se posral nejaky soubor ci ovladac.
Kentaur (driver-kentaur.xf.cz)
Resetovani mas nastavene v tento pocitac - tusim virtualni pamet - co delat v nesnazich - resetovat.
Pokud to vypnes, pocitac zmrzne a muzes to resetovat sam. Co je lepsi?

Proc?
- pamet - zkus memory testy (goldmemory, memtest)
(vadna nebo spatne nastavena frekvence v biosu)
- problem s grafickou kartou - chybny ovladac, pamet gr. karty, nekompatibilita s ostatnim HW (to jsem mel a bylo to velice neprijemne)
- problem se zakladni deskou, napajenim (zdroj, stara deska - odchazejici kondenzatory)
- chybne nainstalovany program, hra, nekompatibilita hry s hw
- take je mozne, ze se prehral procesor, obcas, hlavne u starsich pc, je treba kontrolovat teplotu, pripadne zajistit odvetrani. A to z procesoru a z graficke karty.
- chybny ovladac directX
- nedostatek mista na disku, muze dojit k prepsani systemove casti (predevsim u verzi mensich XP) a v tom pripade je to kriticka chyba, zamrznuti/restart

tj, pouzil jsem oba seznamy od Tomu a pridal vlastni zkusenosti.

Muj predpoklad je
- pamet (testy)
- nekompatibilita gr. karty (zkusit jinou, zda to dela take)
- deska kondiky (zkusit jinou)
- chybnyovladac, nainstalovat novy

Mozna by bylo dobre zminit jaka hra, jaky mas HW z jakeho roku, jake verze ovlada, pameti, procesor, deska, ...
Ja mam vsechno v poradku, i ovladace jsem reinstaloval, teplota je stabilní (nevyleze nad 42°C). Prave proto mi je divné, že mi to padá jenom u těchto dvou her. Hry jako například Mafie, Formula1, gta, atd... mi to nedělá neplechu
A ještě by se měl ten restart někam zapsat jako chyba nebo tak nějak a důvod proč byl PC resetován. Nebo ne?
Pokud jde o hardwarovou chybu, tak se ti pravděpodobně nic nezapíše. Pokud jde o chybu SW, tak by se zapsat něco mohlo (teda nevím, jak u Windows).
Tak jo, ale kam se to zapíše?
Kentaur (driver-kentaur.xf.cz)
Mam pocit, ze nikde. Selze program. Je neco pretizene a tak zdroj udela jedine, co muze, na chvilku odpoji. atd...

Treba postupovat z toho, co vis. Vis, ze se ti resetuje hra.
Za jakych podminek?
Dela to i jina hra?
Je problem v 3d vykreslovani? dxdiag muze vypsat chyby, treba (Start - spustit - dxdiag - ok)
Stava se to jen u her potrebujicich 3d?
jakou mas grafickou kartu?
jakou mas desku?
o jakou hru se jedna? ... Driver-Parallel lines , Carmageddon 2 (neznam, takze nevim, jaka je narocnost na grafiku)
jake hry ti jedou?
delalo to uz drive?
Od kdy to zacalo?
... stale malo informaci


nejpravdepodobnejsi problem:
- pameti
- graficka karta vs. deska
- graficka karta
- graficka karta - pamet
- nekompatibilni soucastky (stava se u nVidia typu s nejakym typem procesoru/desky; ted nevim, uz jsem se toho PC zbavil)