blbne notebook, prosím pomoc

Ahoj,

Vím, že se to sem asi moc nehodí, ale myslim, že bych tady mohla dostat nějakou radu. Nefunguje mi notebook. Vždycky když ho zapnu, tak se mi normálně načítá, ale když se konečně má objevit plocha, tak se na obrazovce objeví bílou barvou nějaký hlášní které je přes celou obrazovku, je tam, ale asi tak 1 vteřinu, takže stihnu přečíst tak jedno slovo. Potom se noťas vypne a začne to celý na novo?

Vím, že se to takhle přes fórum řeší blbě, a že bych ho měla dát asi do opravny, ale chtěla jsem to aspoň zkusit.

Předem moc díky.
Zobrazi se modre pozadi s bilim textem? Je to tzv. modra obrazovka smrti. Jde o zavazne chybove hlaseni windows, ktere nasilne ukonci cinnost windows.
Castou pricinou vyvolani teto obrazovky je bud chyba pameti, nebo hardwarova chyba, bud na strane ovladace, nebo na strane zarizeni.
Jelikoz neznam obsah chybove hlasky, tak ti toho moc nereknu.
Doporucuji, aby se na to podival nekdo zkuseny. Nemusi to nutne byt opravar, ale treba nekdo znamy, ktery se v pocitacich vyzna. Treba jde jen o neposlusny ovladac, ktery brani k pouzivani windowsu.
<HTML>me se to stava s mym ThinkPadem kazdej pulrok pravidelne :] Blue death a konec, hlasi neco s tim ze Login process byl neocekavane prerusen a system byl vypnut, todle bezi v cyklu porad. Ani nouzak, ani nic jinyho nepomaha.

Proste tam hodim CD windowsu, nainstaluju na stejnej disk novou kopii win, pretaham zalohy a data z programu, smazu slozku se starym windowsem a jedu dal... Uz mam windowsy ve slozce s cislem win7 :D</HTML>
Nebude na čase změnit OS? ;)
Nic proti Win, taky je občas musím použít ale zdá se mi, že Linux je přeci jenom trošku stabilnější ...
=skaff=
hm, tak jeden zmaty praktikuje neco podobneho ... ale ne z duvodu ze by mu woknaXP nenastartovaly,ale spis z duvodu ze se mu posere nejaka instalacka atd.... kdyby to pocital tak tam nema 7, ale nejake trojmistne cislo .... bezne preinstalovava tak 3*/mesic :-D ale je pravda ze to uz je extrem :)


=Tom=
mozna na tom neco bude ... precejenom moje Ubuntu jsem jeste nepreinstalovaval a to jsem na nem provadel ruzne vylepseni a do(od)instalace (i zbytecnych) programku :)
<HTML>>> bezne preinstalovava tak 3*/mesic

Na to nemam slov, ale mel by mozna zvazit jestli chyba neni mezi zidli a klavesnici, PC prodat, koupit psaci stroj a kalkulacku.

Me vydrzi instalace WinXp vic nez rok dokud nenarazim na nejake ovladace (viva Creative Labs) ktere jsou natolik propracovane az s nimi nezmuzete nic. To ale neni chyba windows.

Jinak na modrou smrt leckdy pomuze bod obnoveni.</HTML>
<HTML>ja to mam z toho ze se mi zkazil disk...pak casem narazi na nejakou cast ktrea je poskozena a kdyz se na tu cast zapise nejakej nezbytnej driver tak konci...</HTML>