NWW07 - návrhy

<HTML>Po pauze (dovolené) se přidávám do diskuze :-) Vzhledem k tomu, že mám zájem opět o členství v porotě, a nehodlám se svými weby účastnit, tak preferuju buď volnou účast nebo lépe účast po registraci.
Přiznávám, že předchozí diskuzi jsem prolítla jen zběžně, ale pochopila jsem, že porota by měla vybrat x webů a pak by se hlasovalo (systém "Tom" tuším :-) ). Náhledy apod. bych neřešila, každej si prostě klikne (ledaže by soutěžící už při přihlašování nahrával náhled v daném formátu sám).

P.S.: moji nabídku jako moderátora máš (to bych každopádně realizovala), moji nabídku jako možného porotce též ;-) A s Laurou pro design nezbývá než souhlasit :-)</HTML>
chvilu tu nejsem, a jak ten topic vyrostl... :)

loňskej ročník jsem nezažil, takže nevím teda přesně, co a jak. ale nějakej ten vyřazovací způsob bych určitě uvítal - hlavně ne pavouka (s tím jsem měl vždy špatný zkušenosti...)

jinak co se týče vítězů z minulých ročníků... vždyť to na nww bylo, tak proč tam prostě jen nedat linky, jak tomu bylo loni? i když třeba firstpage už na wz neexistuje...

taky by mě zajímalo, čistě teoreticky, jak se nww tváří na redakční systémy s vlastníma stylama a kódem... páč nevím, kdy budu mít svůj RS hotovej :)
Zdravím všechny :)
Tentokrát se budu snažit nepropást registraci... A možná by nebylo od věci potom všem registrovaným rozesílat info maily s každým dalším kolem, protože v minulých ročnících vždycky ze začátku hlasuje hafo lidí, ale postupem času na to zapomínají a ve finále pak hlasují tři :)
Takže abych tady zodpověděl dotazy a připomínky.

RS - nww se na to nijak netváří, nw je to jedno, hodnotí uživatelé ;)
náhledy - pokud zbyde čas, tak budou, jinak to nepovažuju za nutné a navíc z www.websitethumbnail.de jsou dost malé

Hlasování bude možné až po registraci, bude udělaná jinak než loni (nebude generovaný číslo, ale normální heslo...).

Známkování nebude, definitivně
Kategorie nebudou, definitivně
Výsledky předchozích ročníků budou v takové formě, jaké tam jsou teď, definitivně.

Moderátor komentářů bude asi potřeba :) Modeři i porotci budou mít v systému zvláštní status, porotce bude mít rozhraní pro vybrání webů (toť vize :)

A realita? Zatím je hotová přihláška webu a design (big thx Laura ;)
Quinix (quinix.wz.cz)
http://nww.webzdarma.cz/
"Výsledky předchozích ročníků budou v takové formě, jaké tam jsou teď, definitivně."
Tj. v katastroficke a neprehledne, chapu :) Pekna tabulka to resi. Misto, odkaz, zabere to 1/3 toho, co ted.
Sehnat 3 nahledy aspon 5ti viteznych by snad nebyl takovy problem. Jiste maji zalohy nekde na cd, jenom pozadat.

Kazdopadne jsem rad, ze uz je stranka opet v provozu :)

Ale, stale se rozpada layout (pri 500px sirce naprosto vytece menu). Ale aby se nereklo, dal jsem fullscreen a nic se nezmenilo. Firefox, linux Kubuntu.
Dole je nekontrastni pismo v paticce, tudiz jde precist s obtizemi.
Nejednotny vzhled. Kazdy text jina velikost pisma, uprava a navic velikost obcas 2x tolik nez text pod nim. Coz pusobi jako slon mezi bleskami. Priklad z uvodni stranky:
"Konečné pořadí NWW 2006
* 4. místo obsadil firstpage.wz.cz"

Takze, nez se zacne hodnotit, tak doufam, ze i stranka bude oki.

"A Nej Webzdarmím Webem se pro rok 2006 "
Mozna bych uvital tabulku se sloupci a odkazy 2006 1-5, 2005 1-5, ... Pekne pohromade, proc to resit kazde zvlast?
Peta:
Pokud jsem to dobře pochopil, tak design, který je na NWW teď je z loňského roku, tudíž bych jej možná ani nehodnotil (zvlášť, když se menu rozpadne až při dvojím zvětšení písma - FF, linux SLED)

Historii bych teď neřešil, myslím, že přednější je teď nový ročník...
... jinak i když jsem měl nutkání svůj web přihlásit, nakonec jsem se vzpamatoval a rozhodl se, že tak neudělám, takže pokud by byla potřeba pomocná ruka, rád se něčeho ujmu.
peta: 500px? a kolik lidí to používá? to není ani rozlišení 800x600. Mně se rozpadá jen v IE7, pro který to nebylo testováno. Design je loňský, stačí trochu přemýšlet...
Quinix (nww.webzdarma.cz)
fullscreen mam 1600x1200 a menu je rozpadle. zadne pismo jsem nezvetsoval, nic jsem s tim nedelal. Jestlize je z lonskeho roku a delala jej tataz osoba, tak je jasne, ze je to jen upozorneni, aby si jej dala do poradku. Je mi jasny, ze pouzije stejny layout.
Ono, hodnotit stranku ze stranky, ktera sama ma zakladni problemy...

Jestli budu prihlasovat, tak mozna 1 stranku. To pockam, az bude webka, projdu pravidla hodnoceni/prihlasovani a pak se rozhodnu. Ale jako taky mohu neco udelat, kdyby jsi potreboval. Treba otestovat a opravit layout :)
Tomu nevěřim, chci vidět screnshot.
Quinix (quinix.wz.cz)
Jo, kdyz si vzpomenes po praci :) Ja stejne mel od obeda praci, takze jsem se sem uz nedostal... Tady na winXP mi to nedela. Jenom, kdyz zvetsim pismo. Ale na Kubuntu FF mi to dela i bez zvetsovani.
Kazdopadne to treba spravit i pro zvetsovani.

Mohl by byt v menu odkaz "Podminky pro zarazeni" ? Primo takovy, nezkraceny? A tam vyjmenovane, co se musi splnovat?
- web pouze wz
- nejmene 5 stranek (mene nez 5 se jeste zvazi)
- vhodny obsah (aby treba nekdo neudelal 5 stranek aaa bbb ccc :) )
- jazyk pouze cestina
atd
?
To by tam uz mohlo byt v podstate ted, aby si mohli web podle toho upravit.
Ja bych treba mel docela pekny web (vytvarimeho asi 3), ale je to skolni, na nasem serveru. a by mne zajimalo, jestli by se tam dal zaradit? A je to v anglictine.
Ne, takovy odkaz tam nebude

- web pouze wz - ANO
- nejmene 5 stranek (mene nez 5 se jeste zvazi) - NE
- vhodny obsah (aby treba nekdo neudelal 5 stranek aaa bbb ccc :) ) - NE
- jazyk pouze cestina - NE
NWW přijímá dobrovolníky na výpomoc s psaním hlasovacího systému.
Nutná je znalost XHTML, PHP a MySQL, zájemci nechť se hlásí na icq 324537776
Podmínky bych splňoval, ale spíš preferuji Jabber ...
Taktez splnuji podminky, ale mam hodne prace se svym projektem.
Ale dobra zprava je, ze moje stranky jsou jiz pripraveny na novy rocnik ;)
Quinix (quinix.wz.cz)
Posli mail a co bys potreboval. Nebo to napis sem do fora. :)
Tom: quinix@jabber.cz (ale moc s tim neumim :)
Z toho si nic nedělej, já taky ne ;)
Quinix. Je to stejny jako u ICQ. Proste se prihlasis a kecas ;) Ja mam jak ICQ, tak i jabber. Oboje spolecne pres mirandu.
Stejné a přesto jiné ;) jasně, sem přihlášenej, ale nikdo mi nepíše :-D
Bylo by dobré pozměnit způsob řazení již přihlášených webů..
Ano, o tom vim...

Do tohoto tématu už prosím nikdo nepište...