Visty a SUSE najednou?

O tom, že můžu mít více systému najednou vim, ale nejsem si jistej, co se stane, když do PCčka, kde mám nainstalovaný na Céčku Windows Vista strčim instalačku Linux SUSE a nainstaluju... Přijdu o Visty, nebo mi při PC dá na výběr?

Narážim tady na instalaci Vist a poté XPéček, kdy Visty prostě zmizí a již se na ně nelze dostat - nerad bych totiž přišel o všechna data (nastavení)...

Mám sice VMware a Linux mám virtuálně, ale stojí to za prd, zvlášť, když chci mít třeba na Linuxech server - tak virtuální Linux na XPéčkách je fakt sebevražda ;-)
Jasne, ze to jde. Jen musis vedet co prvni instalovat.
Nasledujici pravidlo:

1) Prvni se instaluje windows a to od nejstarsiho po nejnovejsi
2) Pak se instaluje linux.

ad1) Nejstarsi windows nevi o existenci novejsich, proto je prepise. novejsi o starsich uz nastesti vi a tak nabizi.
ad2) Windows je blbej, aby vedel, ze na kompu je instalovanej jeste linux, proto jej taktez prepise. Linux je chytry a tak jej nabizi.

Prepsani se mysli bootovaci tabulky, nikoli partition. System zustava nedotceny, jen uz neni k nim pristup.

Takze tvuj postup je nasledujici - nejdriv instalovat WinXP, pak vistu a naposled Linux. Ne naopak.
OK, jasně, díky =D
Z osobní zkušenosti vím, že XP mi nepřepsalo MBR, když už jsem tam měl linuxy. Teda původně lin a w98, a místo w98 jsem tam dal XP. Myslel jsem, že zas budu bootovat z lin instalaček a přepisovat MBR, ale nestalo se XP nechoalo MBR, tak jak bylo, tedy bez problémů se pustil grub (nebo jak se to jmenuje).
Pak pokud se systém instaluje do jiné části disku, tak si myslím, že nikdy o nic nepříjdete. Ne?