prosím kritiku - zsvychodilova.unas.cz

http://zsvychodilova.unas.cz/

Zdravím všechny, udělal jsem novej web, a poprosil bych Vás o kritiku, připomínky a návrhy. Jedná se o projekt do školy, takže informační hodnota může být trochu matoucí ;-) I tak Vás ale žádám, abyste web zkritizovali bez ohledu na to, že je to nějakej "úkol", a pokusili se zhodnotit to, o co mi šlo:

1) přehlednost, přístupnost, jednoduchá orientace na webu
2) slušnej kód
3) no a s tou grafikou pořád bojuju, takže ta je až na třetím místě ;-)

zatím nefunguje akorát přepínání stylů, nastavení oslovení a sponzory ještě nemám...

Předem Děkuji
Mike
Muco, mas to celkom dobre len ja by so zmenil jednu vec-jak mas logo a to pismo-pismo daj do obrazka zbytocni si to pisal.
Inac je to O.K
Hezké, akorát bych vyhodil tu reklamu... :o))
» muco: díky, ono s tím nadpisem to není tak snadné... šlo mi o to, aby byl textový nadpis viditelný i při vypnutých obrázcích. ale trochu si mě nakopl, možná to nějak vyřeším přes x-index a schovanej text :)

» cort: taky dík, no tak reklama tam být musí =o)
Moje rejpnutí:
- vzhled určitě není původní
- logo by mohlo mít s ZŠ Vychodilova společného víc, než to, že je na jejím webu.
- ta "drobečková" navigace se mi zdá trošku chaotická. Z významu by měla být něčím na způsob "grafické historie" stránek, kterými jsi se musel proklikat, aby jsi se sem dostal. Pokud kliknu dole na "Mapa webu", tak sem hned na třetí úrovni.
- ať dělám co dělám, nikde nemůžu najít vyhledávání. Až tam bude víc informací, tak bude jeho absence mnohem citelnější ...
- počítadlo z TopListu ... no nevim, ale na tento typ stránek bych počítadlo nedával. Lidi se zde spíš zaměřují na jiné informace.
- kód: no, vzhledem k tomu, že narozdíl od tebe nepatřím mezi zastánce ultramoderního X, tak nebudu komentovat, snad jenom; je třeba ty "|" uzavírat do SPANu?

No, radši už mlčím ...
» Tom (manual.wz.cz):
díky za kritiku.

jak to myslíš, že vzhled není původní? jaký nebo čí vzhled? todle jsem nějak nepobral...

logo) to bych s tebou asi měl souhlasit... jenže jelikož se jedná o "úkol", jak jsem již řekl, a jde o neexistující školu, tak např. fotku budovy pořídit nemohu :)

drobečková navigace a mapa webu) jj, něco s tím asi udělám. k tej mapě webu se můžeš dostat i přes / info o stránce / a pak si na třetí úrovní... ale asi máš pravdu.

vyhledávání) opravdu tam není, a ani nebude ;-)

toplist) čistě pro mé potřeby...

kód) ty svislítka jsou ve spanu páč je v druhém stylu schovávám.

jinak i když si zastánce html bez x, tak jaký je rozdíl, mezi "slušným" kódem v html a "slušným" kódem v xhtml? no já bych řek, že velký ne. když sem koukal do kódu tvého manuálu, no tak až na ten center ;-) vidím "slušnej" kód - ne, že bych chtěl kritizovat tebe, to ne, ale jde mě o tohle: pokud člověk píše sémantickej kód, používá nadpisy, seznamy a tagy pouze k tomu, k čemu byly určené (bez nesmyslnejch html atributů) tak jaký je pak rozdíl, mezi html s X a bez X? at si kód píše každej v čem chce, ale základy sémantiky by měli dodržovat všichni bez ohledu na nějaké Xko ;-)

takže asi tak :)
Mike (zsvychodilova.unas.cz):

"jak to myslíš, že vzhled není původní? jaký nebo čí vzhled? todle jsem nějak nepobral..."
no, asi takhle: na webu jsou desítky a stovky webů, který by "jako z oka vypadly" (nebo jak to bývá v těch pohádkách?) tomu tvému. Jde o to, že je to všechno v podstatě stejný: téměř identický XHTML kód, mírně odlišný CSS a změna obrázků. Neříkám, že jsi to někde okopíroval (i když bych se tomu ani nedivil), ale to, že jsou téměř stejné, mi velmi vadí...

"...jenže jelikož se jedná o "úkol", ..." aha ... tak tím se to vysvětluje. Já jsem si myslel, že nějaké škole připravuješ takovýto web. Takže logo, vyhledávač i toplist jsou bezpředmětné :)

No a i když je to "jenom" úkol, tak pokud to není v zadání, tak bych se vykašlal na nějaké změny vzhledu. Já osobně to nevyužívám, mě jde hlavně o obsah.

No a konečně to falme-rady téma xHTML vs. HTML: o nějakou čistotu kódu tady vůbec nejde. Je všeobecně známo, že kód záleží na člověku (případně na nějaké lůze, ze které jej generuje) a to, jestli to bude XML, nebo XHML, nebo HTML validní je úplně jedno. { nechci vyvolávat flame, takže toho velký kus mažu ;) }
No a k mému webu: pokud chceš, kritizuj dle libosti, ale bacha na správce, ať tě nezdupou, že jsi OT ;)
I já jsem si vědom toho, že by výsledný kód mohl být mnohem lepší, ale jednak na to momentálně nemám téměř žádný čas, jednak je potřeba uzdravit střeva, který ten kód generujou (to je tak, když si člověk hraje a nehlídá si kompatibilitu s administrací ;) no a hlavně je potřeba pročistit CSS: kdysi jsem se s tím nechtěl babrat a pro IE jsem vytvořil zvláštní CSS soubor. Průběžnými editacemi webu a dolaďováním designu jsem se dostal k tomu, že mám (odhadem) půlku zápisů v CSS zbytečně a dokud to nepročistím ,tak se nedá nic moc dělat.

Hau ... domluvil jsem, bledá tváři :D
» Tom (manual.wz.cz)
"(i když bych se tomu ani nedivil)" div se tomu, je to 100% můj výtvor :-D ... No - s tím, jak říkáš, že na netu jsou stovky webů, které vypadají "jako by z oka vypadly", tak ti musím dát částečně za pravdu... ono těch způsobů rozvržení není zase tolik, a čas od času je to prostě podobné :) abych uvedl věci na pravou míru: když se podíváš na můj předchozí výtvor:
http://djchemo.wz.cz
tak rozvržení stránky je téměř identické... proč? projekt do školy == lenost vymýšlet něco nového :-)

"pokud to není v zadání" - je to v zadání :) ale jak jsem již řekl, přál bych si, aby byl web zkritizován podle 'Vašeho' upřímného názoru, bez nějakých ohledů zda-li se jedná o úkol či seriozní stránku.

ad kód: s prvním odstavcem nesouhlasím, kód by prostě měl být "slušnej" a měl by být generován prsty autora, ne nějakou pseudo-náhražkou :)
k tvému webu/kódu: už zde ke kritice byl, a já ti k němu své napsal ;-) akorát si myslím, že co se týče přehlednosti HTML, tak jde pouze o lenost připsat do toho php něco jako \n :-D

... tak co, bude flame nebo nebude flame? xthml / html? no raději ne, nechal bych to, tak jak to je :-D