uprava XML na webu

Jde mi o toto. Napriklad mam jeden projekt internetove stranky galerie. Obsahuje seznam umelcu, nejake charakteristiky umelcu, jako jmeno, zivotopis, seznam vystav apod. Dale seznam del nalezejici ke kazdemu umelci a jejich charakteristiky.

Momentalne, kdyz chci tento projekt resit pomoci tabulek MySQL, musim, aby si potom uzivatel mohl pridavat a odebirat sam umelce, naprogramovat
administracni rozhranni,ktere je na tvorbu pomerne casove narocne. Musim naprogramovat takove veci, jako pridat a odebrat umelce, dila a jejich jednotlive polozky.

Napadlo me, ze kdybych misto databaze pouzil technologie XML, mohl by uz existovat nejaky prostredek, ktery by toto administracni rozhranni v sobe jiz obsahoval, aniz bych ho musel pro kazdy projekt znovu a znovu programovat. Poradili byste mi nejaky takovyto prostredek?

Jde o to, aby uzivatel mohl napriklad pomoci weboveho formulare, ci jinak, pridavat a odebirat jednotliva dila a jejich charakteristiky, aniz by se musel na server vzdy znovu nahravat novy soubor XML. Nebo aby uzivatel na svem disku soubor XML takovytmo uzivatelsky pristupnym zpusobem upravil a na server se pak nahraly jen ty zmenene casti.

Diku a preji hezky den.

Jakub Sladek
XML je prima technologie, ale ne na databázové úlohy.
Jakub123455 (jakub123.wz.cz)
zajimavy napad, take by mne to zajimalo.
Zkusil bych se podivat po XML JS ajax.

To zpracovani na disku by bylo asi slozitejsi, pac se nedaji ukladat soubory, jen do cookies a tam teda xml format asi nebude dobry.

Jinak si teda neumim predstavit to tve rozhrani, co by treba melo zobrazovat nebo, jak pracovat. Chapu, ze treba prevezme XML, ale jak mu chces urcit podminku, ze nejake udaje ma kontrolovat na ty znaky, jine na jine, ...
Jako bez tech ruznych osetreni by to asi nebylo tezke udelat a napad je to genialni. Jen musis mit rozrani, ktere generuje spravny XML.
http://www.mozilla.org/projects/xul/
diky mrknu na to