Čtečka RSS

Máte někdo zkušenost s provozem čtečky rss na wz?
Děkuji za slušné odpovědi....
Máme. Teda ... pokud se můj skript dá považovat za čtečku RSS. Jediné co umí, je připojit se 1x denně k cizímu rss souboru, stáhnout prvních 5 zpráv, odpojit se a vycucat z nich pro mě podstatné informace.
Vzhledem k tomu, že se to provádí téměř vždy mezi 00:00 a 03:00, tak je to naprosto bezproblémový ;)
Jsem rád, že to máš na wz funkční!
Takže předpokládám, že když hezky poprosím, tak mi také poradíš ?

Prosím, prosím - pošli mi tvůj script na uvedený mail :o)

Ušetříš mi tím spoustu času.
Díky

Míra
No nevím, jestli to chápu správně.... Opera?
Mike: Opera je sice pěkná věc, ale když potřebuje dostat informace do skriptu, tak mu Opera moc nepomůže.

Mirek: tak můj výtvor ti zrovna nepošlu, ale pokud mi řekneš co všechno to má umět, tak ti tady určitě pomůžu (a nejen já)
Všeobecně jde o to, co jsem psal výše:
1) Připojit se k souboru
2) Načíst jeho obsah do proměnné
3) Zpracovat data dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Úplný základ je povolit načítání vzdálených souborů:
.htaccess -> php_flag allow_url_fopen on
Potom otevřeš soubor: $fd = fopen ('http://server.cz/rss.xml', 'r');
Potom načteš soubor:while (!feof ($fd)) $buffer .= fgets($fd, 4096);
(doporučuju ošetřit, ať s tím neupečeš server)
Odpojíš se od souboru: fclose($fd);
No a s $buffer si už udělej co chceš ;)

Tohle je úplný základ. Sice se to dá napsat i líp, ale pokud to trošku ošetříš, tak to bohatě dostačuje.
>> Tom: já tušil, že sem to nepochopil, ale už vím, o co de :)
TOMÁŠI !

Vždyť jsem tě hezky poprosil ! :o))
Ale díky za tip, jdu to zkoušet-víkend právě začíná ne ?

:o)

Mirek
Mire: to je sice hezký, ale když budeš od čtečky požadovat něco jiného než já, tak ti bude můj skript zrovna tak platný, jako to, co jsem ti napsal (opsal z PHP manuálu).
Načtení v podstatě máš (v podstatě jen stačí zkopírovat to co jsem ti napsal výš), co s těmi daty potom chceš dělat, už záleží jen a jen na tobě a v tomto směru ti bude můj skript k ničemu.
BTW: jasně, víkend začíná ( a u nás v baru došlo v 7:45 pívo :( ), takže času dost, nehledě k tomu, že školáci a studentíci mají další týden k dobru.
Proč už nejsem student ... ;)
Tom: 2BTW: Vysokoskolaci nemaj volno :( Hehe, ale ja budu mit volno. Prvaci se pristi tyden zapisujou a ostatni maj po zkouskovym tyden volna. Rarita jedine u nas ;)
Tom: na tohle stačí file_get_contents() tuším.
Tomík: někteří vysokoškoláci mají volno :-) Výuka nám začně až 19.2.
Non_E: Stačí i nestačí ;)
Pokud budeš mít pomalé připojení (a dlouhý soubor) tak se nevejdeš do 30 vteřin (nebo kolik tady je na provedení skriptu), budeš v háji a ani ty data, co ti přišly nezpracuješ.
Já to řeším načítáním po řádcích protože potom můžu skončit třeba po 30 řádcích, nebo až narazím na určitou značku, atd, atd... (a ještě ke všemu data zaznamenávám až od 3. řádku, aby se mi tam nepletla hlavička a nemusel jsem jí "složitě" odstraňovat)