Jak lze rozsirovat pameti pc?

prosim poradi nekdo?
1. Zakoupit SPRÁVNÝ typ paměťového modulu
2. Zasunout do základní desky
3) Se správnou velikostí (každá čipová sada má velikost pamětí omezenou - viz manuál k maniboardu)
4) správnou stranou
5) na správný místo
Ja to mam do skoly
Jako kdyz se chci prikoupit ram a nemam slot jak to lze rozsirit?
>>
Jako kdyz se chci prikoupit ram a nemam slot jak to lze rozsirit?

koupit novej motherboard ?
1) Pokud stávajíc paměti nemají maximální kapacitu, kterou deska pobere, tak je prostě vyměníš za nové, s větší kapacitou.
2) Koupíš si Windows Vista, velkej (a rychlej flashdisk) a zapneš fci ReadyBoost (doufám že to píšu dobře ;)

A tohle chcou ve škole? Co je to zač?
<HTML>To omezeni byva vetsinou na 4GB..
AFAIK je to dano (snad nekecam, tusim) 32bit systemem na ktere se toto omezeni vaze. (pokud se pletu, opravte mne)</HTML>
32bit limit je u win XP na 3GB, VW uz ho maji bud dale nebo uz nemaji.. Dyztak me opravte (nekdo to psal na PCTf dneska snad dokonce ;) )
Zkus aspon napsat desku a kolik tam mas ted RAMek a nejak poradime ;)
Richard: nezapomeň na omezení chipsetu. Pokud budeš mít starej chipset jako já, tak budeš mít 6banků po 256MB a 3GB tam nedostaneš, ani kdyby to OS nakrásně podporoval ...
<HTML>Nezapomněl jsem, spíš jsem ale myslel na dnešní standard kde je pro chipset max 8 - 64GB RAM pro běžného uživatele a tudíž se musíme bavit spíš o omezení OS...
Jinak moje z.d. podporuje max 4GB (A8N32-SLI-Deluxe) takže tohle zatím neřeším</HTML>
Maximální velikost paměti je dána tím, kolik ji dokáže procesor naadresovat, čili, velikostí adresové sběrnice. Od Pentií (možná už 486, teď nevim...) měla sběrnice velikost 32b, čili 2^32=4 GB. Pro 64b procesory obdobně platí 2^64 = 16 EB (Exa bytů ~ miliard GB ;). Ovšem teoreticky, záleží ještě co zvládá MCH (Severní most).

K tématu:
paměti jsou různé, feritové (RAM) , magnetické (HDD), optické (CD, DVD....), kterou chceš rozšířit? ;-)