načtení ztracených souborů na disku

Řeším zapeklytý oříšek.
V programu ParticionMagic jsem slučoval dva disky (na obouch byly data). Sloučení proběhlo v pořádku, ale horší je, že ty data z druhého disku nevidim, pouze v ParticionM.. vidím, že data zabírají místo na disku, ale fyzicky na disku nejsou vidět.
Zkoušel jsem zobrazit skryté, ale i tak není nic vidět.

Poraďte prosím jestli se dají data nějakým způsobem zachránit.
Díky
No Partition Magic je v tomhle záludnej. Záleží na tom, jestli si převáděl FAT na NTFS nebo naopak. Va takovýchdle případech ty data rády mizí. Partition Magic používám, tak zkus trochu podrobněji popsat cos si s tím přesně dělal. No je divný, že to v Partitionu vidíš a jinak ne.

V nejhorším případě existuje jeden výbornej prográmek (MagicRecovery), kerej umí obnovit data aj po úplným formátování :)
Dobře zkusím to popsat co nejlépe.
Měl jsem disk G (10 Gb) a disk H (130 Gb).
Stál jsem na disku G a dal spojit, objevilo se několik možností, vybral jsem tu první a to: "H (NTFS) se stane složkou G" a dole zadal název složky "G". Potom jsem potvrdil a dal Ok a dal aplikovat.Začalo se provádět a Pc se sám zrestatloval a prováděl vše v Dosu. PC potom naběhl a ukázal, že je vše Ok.

Na disku G se objevila složka G a data z původního disku G, ale z disku H tam nic nebylo. Když jsem se podíval do vlastností disku, ukazuje, že je disk skoro plny, ale data z disku H nejsou vidět a v Particion je vidět také skoro celý zaplněný disk, ale fyzicky nic vidět není.
Předpokládám, že ta malá část je první a ta velká druhá. Bejt to naopak, tak není problém... Takhle: když spojuješ 2 partiony, a na tý druhý si měl dejme tomu 100 Gb dat, tak ty data se musí všechny přesunout.

Takhle máš 2 části disku:

|[][][][][]_____| |[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]______|

Ty závorky sou dejme tomu zaplněný místo. Až to spojíš, musí se to logicky přesunout. To právě probíhá v tym dosu. Jenže přesunout 100 Gb dat, to není jen tak hned. Trvá to sakra dlouho. Takže další otázka: za jak dlouho to bylo hotový?

To, že ty data tam nejsou vidět, ale partition magic hlásí že jo, vypadá fakt na nějakou nesrovnalost s formátováním. Bylo to všechno NTFS? ... no jenže pokusy to napravit by mohly vést k úplnému smazání. Bohužel si nejsu schopnej tohle doma nasimulovat, páč mám všechny disky skoro plný. Pokud máš nějakej volnej hadr, zkus to znovu. Dál mě ale nic nenapadá... (nebo treba flashku, ale nevím, jak se jí to bude líbit)
>> když spojuješ 2 partiony, a na tý druhý si měl dejme tomu 100 Gb dat, tak ty data se musí všechny přesunout.

Mike(mike.webzdarma.cz): to je blbost, proc by se ty data jako meli presouvat?


Jirka: pokud mas XPcka, tak zkus v Disk Management ten druhej disk (pripojenej jako adresar) odpojit, a pak restartovat pocitac. data z prvniho disku by se meli opet objevit. (ale bez zaruky, na vlastni nebezpeci)
Mike(specialfx.xf.cz): není to blbost. Fakt se přesouvaj. Nevím jak moc dobře to dokážu vysvětlit, ale musí se prostě přepsat všechny informace ve všech registrech, a taky ty data se musí nějakým způsobem poskládat za sebe. Prostě jako u defragmentace.
Ten druhý disk co jsem připojoval měl velikost 130 Gb a data byly cca 100 Gb. Particion Magic to převáděl cca 5 hodin. U obou byly formaty NTFS.
Pro příště ty data raději přesunu, teď ale musím zkusít ty daná data ještě zachránit.
Před chvílí jsem zkoušel zapnou defragmentací a začalo mi to srovnávat velké množství dat, myslíte, že to může pomoci?
Píšeš o programu Disk Management, dá se nkde stáhnout nebo je to součást XP?
Díky
Start - Run - diskmgmt.msc
Už si nevím rady. Zkoušel jsem to co jste mi radili a pořád nechce naběhnout.
A co ten program MagicRecovery. Pokud byto šlo tím, tak by to bylo super. Dá se někde stáhnout?
Dík
Stáhl jsem někde demo MagicRecovery a po načtení se mi v té složce G objevili vechny soubory, které normálně nevidím, takže data ještě jsou.
Program je však demo, nejde nic obnovit, poraďte prosím kde stáhnout plnou verzi.
Díky