DX9

Mám WinXP s SP 2, ale WIN se chovají, jako kdyby tam nebyl (při spouštění her nebyl nalezen soubor d3dx9_30.dll.

Zkoušel jsem DirectX 9 přeinstalovat, ale nenainstaloval se, proč by to taky dělal, když už je jednou nainstalovanej.

To, že mi nic nejede je asi tim, že při instalaci WINů se DX nenainstaloval, protože mam hodně škráblý CD. Nebo je možnost, že už jednou DX nainstalovanej mam, ale na první hdd (C) kde mam taky jedny WINy, ale jsem ve WINech, který jsou instalovaný na D, a sem DX nainstalovat nejde.

Poradíte? thx
pres start si otevri: "SPUSTIT" tam napis "dxdiag" (bez uvozovek) a dej OK. Mela by se ti otevrit diagnostika DirectX tam si poskousej co potrebujes... pokud ti pujde vsechno jak ma tak hledej chybu jinde... pripadne si skus nainstalovat nove ovladace GK.
<HTML>soubor d3dx9_30.dll vubec v PC nemam.. mam DX 9.0c
Tipuju ze mas starsi verzi</HTML>
Vyřešeno - když jsem DX instaloval tak to bylo ze škráblýho cd a soubor d3dx9_30.dll se nenainstaloval tak jsem ho zkopíroval z jiných windows.

PS je to DX 2006
Mam další problém, který trvá už půl roku, ale ted už mě to fakt se.

Když mam dlouho zaplej komp, začne se mi všechno zrychlovat (Counter Strike, Flat Out 2, Most Wanted) atd. A musim restartovat komp, protože to běhá fakt mrtě rychle a já nevim čim to je....
ze by vir? Jinak to snad ani neni mozne... 8-|
NN, právě po formátu... všechny ovladače nový a nic
<HTML>Zrychlovat co? Zvuk/grafika? Zkusil bych jinou GFX, kdyz format a novy ForceWare nepomahaji...</HTML>
Si taky myslim, ze vir.
Jestli mas ten PC na inetu a jestli "pouzivas" Microsoft Internet explorer nebo Microsoft Outlook express, pak na 99% se da tipnout na virus :)
Jinymi slovy, nemam zadny antivirus, tyto programy nepouzivam a nebyl jsem dlouho zavirovany. (pouzivam Firefox)
(samozrejme poznam, kdyz mi tu neco dela neplechu a pak mam i antiviry, ale do te doby tim nezatezuji system)
Se da dobre pozorovat na ctrl+alt+del - spravce uloh, kdyz ti nejaka uloha zacne zatezovat procesor vice nez je bezne, cili vice nez 0. Ale je tam jakasi sprava procesu, ktera cas od casu sebere i 6%. Tim vice tudiz myslim takove jako 20% a pod.

Jinak bych zkusil preinstalovat na nej ovladace, viz skaff (moderátor), Zbyněk (marsgame.xf.cz). Protoze u novych graf. karet se muze stat, ze proste nejsou dobre.
Počítač jsem si sestavil koncem června, od tý doby prošel mnoho formátů a ještě více přeinstalací windowsů, dokonce tři reklamace hdd.

Pokaždý jiný ovladače - nejnovější, oficiální ovladače, které byli přiloženy ke komponentům.

Zrychlování vypadá tak, že prostě hra je strašně rychlá ... Counter Strike 1.6 mi běží tak rychle, že po stiskuntí klávesy "dopředu" proběhnu mapu dust2 pod mostem za necelou mikrosekundu! U FlatOutů 2 se to projevuje velmi rychlými intry a ve hra se sekne při zpávě "stiskněte enter pro start závodu"

Dále mi ve FlatOut2 nelze spustit takový ty závody, kde se vyhazuje řidič z auta (například bowling). Sekne se to při stisknutí klávesy CTRL (tj. když se začíná načítat úhel pro vyhození řidiče z auta)
<HTML>Udelej to, co rikal Relik a pred dxdiag zjisti jakou mas verzi DX...
podle me nemas 9.0c
Normalne je stahni z netu jsou zdarma a preinstaluj...

Graficka karta to imho nebude.</HTML>
Ogare. Mit komp, kde ti hra jede extra ryhle, je snad duvod k radosti :D
Jinak, pokud ti to blbne jen u her (video ci win aplikace jsou v pohode), tak bych hadal na software ovladajici hry. To jest DirectX a ovladace grafarny. Nekdo proste blbe pocita.
Mozna bych se i zamyslel nad kompatibilitou jednotlivych komponent (deska,RAM,CPU,disk,grafarna,..). Rikas, ze jsi je sestavil a provadel neustale formaty a reinstaly. Coz svedci o nestabilite komponentu.
V době formátů jsem nepoužíval antiviry což mělo za následek formáty...

Ale myslim že na vině je možná CPU, protože jsem tam vohnul pár PINů a pak je narovnal, jestli to nebude tim...
= Zbyněk (marsgame.xf.cz) =
CPU - mno, je to mozny. Ale spis bych hadal na problem ovladace grafiky, dx. Jak ti psali, nejnovejsi oprava asi rok a vic stara ja dx9.0c. Coz je dost dulezite, protoze to zlobilo na nekterych graf. kartach. Take po instalaci nekterych programu dojde k prespani cehosi a pak pomuze preinstalovani dx9.0c.
Potom take muze dojit k tomu, ze se ti prehriva procesor.
Take muzes mit v biosu nastavene spatne casovani ramky, coz se projevi treba jako chybna ramka a nelze nainstalovat windows nebo zatuhavaji a prestanou chodit hry narocnejsi na ram, prevazne 3d. Ale je to jen o tom, ze proste nekter dily v pocitaci by meli mit stejnou frekvenci v biosu pro sbernici. Pak pocitaji treba s vyssi a nabouravaji se do udaju, ktere nejsou pro ne urceny.

Jinak jsi popsal projevy, ale nepopsal jsi, co tam mas za komponenty, na jake frekvenci, jake mas ovlacace, verze, dx verzi,... Nic. Pak je to jen teoretizovani.
Vis, treba ma nekdo tvuj tip gr. karty a mel trosku jine problemy a mohl by ti poradit, co on s tim delal. Takhle si to precte, mas jine problemy, takze se to k tem jeho nepriblizuje nicim.
= peta (peter-mlich.wz.cz) =
Moje komponenty:
VGA: ATI Sapphire Radeon X800 256 MB
CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual-Core

to by mohlo stačit... Jinak ovladačema to bejt snad nemůže, zkoušel jsem starý i nový a nic... CPU se mi nepřehřívá... (průměrně 40°)
ATI - to je presne ono, proc byl vydan DX9.0c (d). Takze nevahej a preinstaluj, jak ti uz psal Tomík (tom.czweb.org), Richard (moderátor)
Proste po ovladaci graficke karty je treba nainstalovat DX. Kdyz provedes upgrade ovladace graf. karty, je treba preinstalovat DX, casto.
Zatim jsi nerekl, jak tato akce dopadla.
Prvni tvuj prispevek je o DX9.0 , takze si myslim, ze spoustu lidi zajima, co ti s tim udela DX9.0c(d).
To pismeno znaci, ze je to opravna verze na DX9.0 se kterym treba prave ATI ma nejake problemy, kde to nesmaze nejake nastaveni, tusim. vice se doctes na strankach DX.
To vim proto, ze jsem mel take ATI a stravil jsem hledanim reseni az cely den nez jsem objevil googlem clanek o problemech s ATI a DX.

Jinak Tomik ti tam vypsal vice veci, nejen VGA, ale treba motherboard, ktery treba nemusi byt kompatibilni s graf. kartou. take by mhl byt zajimavy udaj taktovaci frekvence v Biosu pro Ram, Desku, Procesor.

Jinak s tou teplotou CPU/graf. karty, to spise na okraj. To treba omrknout v dobe, kdy to nastane. Ted je otazka, jestli stav rychle nastava zapnuti+z nebo reset+t. zapnuti signalizuje na mozny problem s teplotou, kdy se ti po vypnuti a zapnuti rozehrateho procesoru na grafice/desce nepodari nastolit norm. stav, protoze je to asi prehrate.
Ted nejsem na svym kompu takže další pořešení se bude dít v pondělí :)

Ale všem zatim thx :)
muzu jen upozornit ze v prosinci vysel novy release DX 9.0c .. (asi posledni pred prichodem DX10, ktery uz G80 podporuje jako prvni karta.. Proc nemam 50k na quad-SLI z G80 :-D )