Zaheslování stránek

Zkoušel jsem si zaheslovat stránky, ale nějak se to nepovedlo... Mám tam adresář, do kterého nevede přímý odkaz, navíc jsem ho chtěl ještě zaheslovat... tzn přístup by byl pouze po zadání přesné adresy.

V .htaccess mám:

AuthUserFile /.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Název sekce"
require valid-user

V .htpasswd mám:

uzivatel:heslo

Zkoušel jsem encryptované heslo, neencryptované heslo, také jsem zkoušel zadat jen require user uzivatel, ale prostě to nefachá. Asi hodinu jsem hledal na googlu a seznamu správné nastavení obou souboruů, ale nic. V čem je chyba?

Díky předem
jestli chces tak si vygeneruj soubory na zaheslovani pomoci .htaccess na me strance http://firstpage.wz.cz/?page=zaheslovani ;)
Myslím, že tohle byl jeden z mnoha způsobů, co sem už zkoušel. Ale stejně se tam nedostanu. Okno co po mě chce heslo vyskočí, ale i když zadám správný heslo tak mě to dál prostě nepustí.
jedine vysvetleni je to ze nemas spravne nastavenou cestu ke slozce ve ktere jsou tyto dva soubory. Zjistis to pomocí "<?php phpinfo; ?>" Ve výpisu hledej "SCRIPT_FILENAME". zjistenou cestu zadej jako "adresar" na odkazu co sem ti psal drive.
Jestli jde o heslování adresáře tady na wz, tak je tam určitě špatně ta cesta. Koukni na http://jary.borec.cz/html/access02.php - Rellik to řekl dobře :-)
Čekoval sem všechny ty odkazy, ale prostě to nefacha. Můžete mi to prosím eště jednou vysvětlit polopatě jako úplnýmu debilovi? (+ příklad s hodně podrobným komentářem) Taky sem nenašel jedinej link, kterej by popisoval "nejčastější chyby v .htaccess"

Oba soubory mám v té stejné složce, v té, kterou chci zaheslovat, takže sem předpokádal, že odkaz bude bez uvedení složky. Zkoušel sem všechny tyto 3 možnosti:

a) AuthUserFile /3w/wz.cz/d/mujweb/tajnaslozka/.htpasswd => normalně mě to tam pustí
b) AuthUserFile /.htpasswd => nefacha
c) AuthUserFile /tajnaslozka/.htpasswd => nefacha

Navíc při 2. a 3. možnosti se ta stránka normálně načte do pozadí, přes heslo mě to nepustí, a musím dát 3x cancel, než se mi ta stránka normálně zobrazí. Taky sem zkoušel ukončit .htpasswd novým řádkem, ale nic.

Díky moc.
Já mám v .htaccess (příklad):
AuthUserFile /3w/wz.cz/p/psb/tajne/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Moje tajne fotky"
require valid-user

a v .htpasswd (login psb a heslo psb)
psb:cHLWeah.SIP36

a finguje to. Oba dva soubory jsou v adresáři, který chci heslovat.
Bolo to celé nějaké čudné. Zkusil jsem to na svým druhům webu, pro jednu složku a fachalo to bezproblémů. Jenže tam nemám důvod cokoli heslovat. Tak jsem to zkusil na tom druhém. Problém byl asi v tom, že jsem v kořenovém adresáři vůbec neměl .htaccess. Pořád jsem přemýšlel čím to mohlo být, moc věcí tam nastavených totiž nemám. Aby to bylo všechno stejný, zkusil jsem si ze složky udělat subdoménu. A prásk, najednou to fungovalo u slozka.můjweb.wz.cz. Jenže když jsem zadal můjweb.wz.cz/slozka, tak zas nic. Tož jsem to zkusil ve firefoxu. (Jinak Používám Operu) A prásk, už to fachalo... blbej cash Opery...

Tohle bylo jen vyslvětlení na závěr, pro ostaní, kteří by s tím mohli mít také problémy. Thalio díky moc.
AuthType Basic
AuthName "adresar"
AuthUserFile cesta/.htpasswd
#AuthGroupFile /dev/null
require valid-user
satisfy all

zaheslovane pres htpasswd.exe prikazem:
cmd htpasswd.exe name a pak se zepta na heslo poprve podruhe
konec.
100% funguje.