VMware - editace disku

Netušíte někdo, jak dostat na virtuální disk pro VMware workstation (formát *.vdmk) nějaký data z normálního HDD? Odmítám tahat 152MB po disketách :D
zalezi co ti pod tim vmware bezi

muzes treba na host machine pustit FTP server, a z vmware se normalne pripojit a presunout to

nebo z tech 152mb udelat ISO soubor, a ten ve vmware pripojit jako dalsi CD mechaniku

.....
.....
A nebo proste pouzit sdileny adresar :D
Ale nevim kde to je, a) ted sem na linuxu b) nikdy sem to nepotreboval
Sakra, jsem tupej, jak stoletá sekera - zapomněl jsem jaksi podotknout, že se jedná o MS-DOS 6.22 - v tom je ten problém - bere mi jenom diskety, CDčka vůbec nenajde 8-)

P.S.: Běžim na VMware 5.5.5.0 - build 18463
Tak to udelej jak rekl Make - udelat ISO obraz, do ktereho das soubory a v VMware pak staci toto ISO nastavit a v DOSu nacist. Nevim jestli to lze i diskety. Kdyz ne, tak DOS umi nacist i CDROM, tak pouzij toto.

Druha moznost je uz riskantni. Vyvorit novy hardisk s fyzickym pripojeni disku.
1) proc by msdos nepodporoval CDcka? od ceho je asi cdex.exe ?

2) i pro MSDOS existuje TCP stack, v podani novell ware, takze by nebyl problem rozbehnout FTP (bo neco jinyho)
A tu roztomilou věc s názvem cdex.exe mám vzít kde..?
cdex.exe je soucasti dosu, uz od verze 5.0
Tak vrom případě je to nějaký podivný, já mám ORIGINÁLNÍ verzi DOS 6.22 a žádnej cdex.exe tam neni :'-(
Mike: really? mam pripojit starou 5.25 FDD a juknout se na origi MSDOS 5.0? Mam ho tu.. DOS sam o sobe do verze 6.22 NIKDY neumel CD, at ses mohl na hlavu postavit. Vim jaky sem mel problemy na win95. V DOSu 7.10 (uz ale nepochazi od MS), v DOSu OK, ve win95 nenabehla (pripojena na IDE).. Lepereceno nabehla, ale i po nainstalovani oficialnich driveru CD necetla.. jen jednou a pak se kous komp :D
OndraSter: to ze neco neumis nastavit v DOSu, neznamena ze to DOS neumi

tohle je spis zalezitost toho, jestli ma MyFlower celej DOS, nebo jenom bootdisk
Celej, komplet - 3 nebo 4 diskety, nejsem si jistej, ale cdex.exe tam neni... Je tam jenom mscdex.exe - tem, pokud jsem pochpil napíšu jako parametr písmeno tý jednotky, kterou chci označit jako CD, napíšu mscdex.exe /d: a nic to nedělá - viz. http://img81.imageshack.us/img81/4958/cdexhx4.jpg
ano, jmenuje se to mscdex.exe, moje chyba (preci jenom s DOSem uz sem nedelal par let)

jeste potrebujes soubor CDATAPI.SYS, standartne bejval na prvni diskete (aspon pokud vim), jestli ho nemas, tak si ho vygoogli, pripadne na strankach vyrobce mechaniky by taky moh bejt(ale pochyb), spis driversguide.com nebo neco podobnyho


do souboru CONFIG.SYS se napise

DEVICE=C:\DOS\CDATAPI.SYS /D:MSCD001

do AUTOEXEC.BAT se napise

C:\DOS\MSCDEX.exe /D:MSCD001


cestu k tem souborum si samozdrejme upravis, jde jenom o to za tim /D:
to musi bejt v obou pripadech stejny

mscdex ti pak vypise pod jakym pismenkem tu CDROM pripojil
Progress:
CDATAPI.SYS na disketě neni, zkoušim tu adresu, stahuju aktualizační pack pro w98-wXP :-(
(http://members.driverguide.com/index.php?action=dosearch&qm0=SOHC-5232K&qa5=3&qa6=600&dp=3&sm=b&jmd=and)

nic, jdu zkusit google

To be continued...
News:
nic jsem nevyGooglil, jdu to zkusit bez toho souboru, hokus-pokus ;-)

P.S.: Mám LiteOn SOHC-5232K
edit: CDATAPI.SYS mám, co s nim? -;)
do souboru C:\CONFIG.SYS se napise

DEVICE=C:\DOS\CDATAPI.SYS /D:MSCD001

do C:\AUTOEXEC.BAT se napise

C:\DOS\MSCDEX.exe /D:MSCD001


then reboot
Super, provedeno podle návodu, restartuju dos aaaa.... chvíle napětí - je to v hajzlu: napíše to tohle http://img85.imageshack.us/img85/4220/dosov4.jpg a systém se VŮBEC NESPUSTÍ - nic to nedělá, nic nejde napsat - LOL

The End
BTW: Výhoda virtuálního systému: obnovim předchozí stav, autoexec.bat, config.sys jsou zpět, systém opět běhá....
Edit: asi jsem prvně někdeudělal chybu, udělal jsem to znova a teď tonačte a nakonec napíše:
"Device driver not found: 'MSCD001'".
"No valid CDROM device drivers selected"
Jsem blbec - teď jsem udělal chybu, nic...
TEĎ to mám na 100% dobře a dělá to teda tohle: http://img85.imageshack.us/img85/4220/dosov4.jpg a na tom to káchne!
zajímavé téma. Zkusím DOS s CD ve vm rozchodit u sebe, jestli se podaří, dám vědět. :-)
tak já jsem s tím celkem neměl problém, možná místo toho cdatapi.sys bude nějaký jiný sys. A podívej se jestli je ve vmware cd jako IDE ne SCSI. Jinak jsem používal jenom postupy, které jsou zmíněné výše. Dokonce jsem přečetl i image DVD.
Mike: no, co bylo driv? deska pro 486 nebo DOS 5.0/6.22? IMHO ten dos.. deska CDROMy proste neumi. A jelikoz si DOSy jeste neprochazely IDE a nacitali veci z BIOSu, tak jaksi nemohli vedet to, co BIOS nezna. V tom je ten problem. DOS 7.10 co sem tu nekam uploadnul, tak ma va sobe mscdex, nastaveny autoexec.bat i config.sys, popr ma i vsechny soubory. CDROM pod nim behal normalne.. Nevim proc MyFlower nepouzil ten. Dokonce ma uz v sobe podporu COM mysi (pouze ale COM1, ale asi se to pousti prez cmd v autoexecu, nezkoumal jsem) a podporu dlouhych jmen souboru (misto 8+3 asi 256 nebo kolik je doted).. Vim o cem mluvim :)
for OndraSter:

>> Vim o cem mluvim :)
skutecne?

pokud de o mys, tak sluzby mysi existujou uz od MSDOS 3.3, je to zalezitost mysiho ovladace, nejcasteji MOUSE.COM (jak prekvapive, ze). podporovany jsou vsechny 4 COM porty

>> . deska CDROMy proste neumi.
to jestli MB, resp. BIOS pozna CDROM zarizeni, je jenom vec dobryho biosu. mam hned nekolik desek co CDROM umi, a jsou to desky pro 386.