Upozornění pro všechny uživatele!

Ad malé dítě - možná věkem nejsi, ale chováš se tak. Tohle je opravdu dětinský pokus o podvod (možná to nazýváš hackingem, ale věz, že tak se tomu říct nedá). I to jaký se snažíš mít "hacker-like" nick - střídání velkých a malých písmen a záměrně chybně psaná anglická slova - čiší z tebe dětinskost, tak se nemůžeš divit, když tě někdo označí za malé dítě.
No já bych k tomu napsal taky poznámku - myslím, že když už se někdo pouští na tak tenkej led, tak by se měl snažit alespoň být anonymní. Ti praví profíci jsou většinou naprosto nenápadní lidé a často se s nima můžete potkat na netu, aniž byste vůbec tušili, kdo to je.

Tohle mě nechal "někdo" na památku na "jahodě", kterou jsem založil na pokusy a zase ji nechám "umřít".

Celou IP si zatím nechám pro sebe...

Date: [Sat|19/08/2006|18:32] || IP: 212.80.64.xxx
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; cs) Opera 9.01

Jinak co se týká wz a toho, že tenhle účet stále existuje, nechám bez komentáře, je to opravdu freehosting úplně pro všechny...
heh no vidim ze se to tu docela rozjelo:
@Tom: v zadnym pripade se nenazyvam hackerem, tohle nenazyvam hacking ani nic podobneho. proste si hraju se sociotechnikou (coz imho neni detinsky zpusob, pak bys mohl oznacit mitnicka za dite, protoze vetsina jeho utoku byla provedena sociotechnikou), zkousim kdo se chyti... ad. muj nick je o mnoho let starsi a dal sem si ho v dobe kdy sem skutecne takhle uvazoval, z cehoz uz sem doufam venku, jen se mi ho nechtelo menit protoze vim kolik je s tim prace vsude to updatovat apod.
@ZdenekHQ: jestli ti to pomuze tak ta moje ip je 212.80.64.22, ale je to jen jedna z mnoha mych ip protoze se pripojuju na ruznych mistech a nektery z toho sou i dynamicky. to ze pouzivam operu 9 ti klidne reknu na zeptani. proste vim ze tyhle informace nejsou zneuzitelny protoze co mi tak asi muzes udelat kdyz znas moji ip? leda hovno, troufam si tvrdit ze za router se jen tak nedostanes... a doma kde mam DMZ to mam taky relativne bezpecny. (pokud ovsem nejsi polda, pak existuje aspon minimalni riziko ze si muzes od isp vyzadat logy, coz ale taky neni lehky pac 20% mych provideru nevi ze sem jejich zakaznikem ;))
<HTML>cb: proc se <a href="http://nakashi.gigaserver.cz/up/img/curly.gif">nepochlubis</a> :]</HTML>
skaff:
to, že sysbackup.webzdarma.cz pořád existuje neukazuje na moc systematickou práci administrátora(ů) servru - od 12.8. mohl (nebo by asi měl) už někdo zareagovat.
<HTML>ds: smazano</HTML>
cURLy bOi : Já se za router dobývat nepotřebuju. Mě stačí ip+whois + google na to, abych ti dokázal zazvonit u domu. Ale to neudělám, protože k tomu nemám žádný důvod. Já jenom , že bys měl být opatrnější, někdy se z legrace může stát průšvih...
>> v zadnym pripade se nenazyvam hackerem
Prohledal jsem google a ten mi pravi neco jineho.
jo heslem to začíná a rootem končí :)). No nic. konec fórů. Žebrání hesla je sice krajně neetický, ale funguje. Jinak jak je vidět, přišel jsi na to, že není potřeba login. Koho by napadlo, že jediný co se stane bude to, že zmizí formulář příspěvku. Přiznám se, že mě to nenapadlo. Sem na tebe zvědavej. Jestli tě dřív zavřou, nebo jestli to někam dotáhneš :)).

majkls@majkls:~$ traceroute -I 212.80.64.22
5 po1-6-stra39.bluetone.cz (84.244.127.241) 57.532 ms 37.645 ms 56.643 ms
6 nix2.tgnet.cz (194.50.100.76) 61.668 ms 36.809 ms 29.470 ms
7 l3sw1-2948.tgnet.cz (212.80.65.18) 61.312 ms 40.829 ms 41.185 ms
8 techart.tgnet.cz (212.80.64.22) 60.655 ms 32.612 ms 45.351 ms

----------------------------
http://www.techart.cz/
----------------------------
tipoval bych, že to bude jeden s těch, co nevědí. bo tenhle zrovna ví?
Jinak samozřejmě za natem končím.. pokud teda nemáš na síti vhodnou oběť k nasazení trojana. Pak je to smůla.
sakra :) ted musim pouzivat cizi loginy abych moh odpovidat...
@ZdenekHQ: pokus se zjistit aspon ulici :) frajere takovejch to zkouselo vic a troufam si rict ze lepsich nez ty nebo ja a moc daleko se nedostali. informace ktery na netu neexistujou nelze vygooglit... to je ti urcite jasny

ad. ten clanek - jde o to ze jak vsichni jiste vite tak aha je bulvar, o tom neni pochyb a ty redaktorce sem v zivote nerek ze sem hacker. na tohle si totiz davam velkej pozor, protoze vim jak takovyhle lidi vypadaj... holt to trosku pribarvila, ale to uz se resilo na ceskym netu driv... slo jen o to ze je to mama jednoho myho znamyho a ona se ho ptala jestli nekdo z jeho kamosu neumi neco "zajimavyho" (pro media) o cem by mohla napsat... no a on si vzpomnel na me. bohuzel, vetsina flameru to nedokaze (nechce?) pochopit a neustale se bavej tim ze tenhle clanek repastujou dal a dal coz taky dost dobre nedokazu pochopit co je na tom bavi...
redaktorce sem v zivote nerek ze sem hacker. To ani radsej nehovor ak si myslís ze si dobrý :) nikde. good luck
Na tohle mám takovej názor, že kdyby takovejmhle lidem někdo pořádně rozbil držku, možná by pochopili, že dělají něco špatně. Proti hacku nic osobně nemám, pokud se jedná o hack společností, který kradou, bohatnou ap., ale snažit se prasit na obyčejných uživatelých, kteří se snaží nějak zabavit a něco zajímavého pro svou potřebu vytvořit je hnus.
Když někdo má potřebu se zviditelnit, ať jde na Václavák a běhá tam nahatej. Schovávat se za počítač, nadávat po ICQ, na fórech, ap. dětinskosti svede snad každá lama. Stejně jde zjistit, i přes anonymní proxy, kdo co dělá ...
Zajímavé je že tady se už dvakrát dušoval, že se neoznačuje za hackera, ale když si vyhledám jeho nick v googlu, tak je to často ve spojitosti se slovem hacker či hacking.
hale asi takhle - to ze sem uz neco hacknul jeste neznamena ze sem hacker. vem si treba takovej radekf jeden z prvnich odpovedi na muj nick. naboural sem se do jedny jejich stranky a oni hned ze hacker apod. proste takhle oznaci ne-az-tak vzdelana verejnou cloveka s vetsina znalostma security. nebo takovej blueboard, cituji "Systém byl napaden hackerem, který mohl získat některé údaje z databáze včetně md5 šifer hesel. Jelikož je v současnosti možné tuto šifru za určitých okolností prolomit (pokud je heslo jednoduché), rozhodli jsme vytvořit všem uživatelům nová hesla, která jsme rozeslali na jejich emaily. Omlouváme se za problémy a děkujeme za pochopení.". takze vidis ze i lidi co v tom delaj me oznacili za hackera ackoliv ja si tak nerikam. najdi aspon jednu stranku/odpoved/prispevek/whatever ve kterym ja sam sebe oznacuju za hackera.
http://honemsetodouc.com/index.php?text=userdetail&detail=cURLy%20bOi

Přezdívka: cURLy bOi
IRC Přezdívka: cURLy_bOi
>>> Mail: hacker.a@atlas.cz
ICQ: 253882419
Webová stránka: http://curly.goo.cz
Komentář: Hacking, Cracking, Security, Social enginering
ano - vidis tam snad nekde hacker? je tam jen ze se zabyvam hackingem
a ten mail - mail mam od 11ti let (to jako fakt) kdy sem byl presne takovej radoby-leet-hacker jako dneska potkavam na netu a muj honosnej nick znel Hacker ANDY kdyz uz to musis vedet, jenze s tim byl konec jakmile sem se o to zacal zajimat doopravdy, pac tenhle nick byl predevsim na machrovani po chatech :D toliko ma temna minulost
A je tam neco o autech? Jen se tam pise, ze vlastnim skodovku. Chlapce ty ses pripad. Koukam, ze tu mate vo zabavi postarano :)
OT:

no to koukám, nípal a skaff moderátoři? Jak jste k tomu příšli? :)
cURLy bOi:
ano - vidis tam snad nekde hacker? je tam jen ze se zabyvam hackingem

a když tě napálim pálkou budeš to brát tak, že se zabývám odpalováním a bude to všechno v pořádku?
jezisi tohle je zas prispevek s informacni hodnotou.... ano bude to v poradku. nebudu si myslet ze si odpalovac, jen ze umis odpalovat palkou. ale klidnete se s tema vyhruzkama kdyz to nemyslite vazne tohle me trochu unavuje nekde cist jak ze me to nekdo strasne zmasakruje apod. pokud mi vazne chcete rozbit drzku tak prosim, poslouzte si ale na naky silacky kecy si moc nepotrpim
Já proti slušně se chovajícím lidem ovládajícím metody jak se dostat do cizí webové stránky nic nemám. Pokud:
- si nevšímají stránek amatérů či osobních stránek nemajících žádný kontrétní důležitý účel (hacking takových webů nemá pozitivní přínos, je to jen prasárna k tomu začátečníkovi)
- nekradou důležitá data, NEKRADOU PENÍZE :)
- neudělají na cizím webu spoušť ale pouze webmasterovi oznámí, že ve webu bezpečnostní díra je a že by šla zneužít. A ideálně mu i oznámí o jakou chybu se jedná.

Potom je jejich činnost přínosná, protože webmaster je upozorněn na bezpečnostní riziko a pokud se jedná o důležitý web, určitě ho opraví a bude onomu člověku vděčný za to, že díky němu zabránil pohromě. Pohromě spočívající v tom, že by přišel nějaký rádoby hacker který celý web vymaže a nahradí svou nádhernou stránku obsahující text:
Hacked By <<<<&$Ikk54&& /(ů§4883fDF>>>> you idiots
Nebo dokonce vezme důvěrná data z databáze a uveřejní je na internetu. Takový člověk sice taky upozorní na bezpečnostní chybu, jenže stylem jasně ukazujícím, že je to blbec ;)
(Bylo to psané obecně protože já nevím čím kontrétně se zabývá Curly Boi a tudíž do které kategorie spadá.)
cURLy bOi:
myslíš to vážně? Je jasné, že to nebude v pořádku, stajně jako není v pořádku když pod cizím jménem vystavuješ na webu stránky a taháš lidi za nos. Jestli takhle uvažuješ tak to jsi teda pěkný ...
Takže páni admini sice smazali sysbackup, ale nechali ho volně k další registraci, takže kdyby byl CB trošku rychlejší, tak mohl nerušeně pokračovat ve svých aktivitách. To je potom veškerá další obrana zbytečná.

Takže se omlouvám za vlastní aktivitu na sysbackup.webzdarma.cz a další vývoj nechám na vůli adminů....