omfg ! ! !

Vite jak je clovek nasranej kdyz 2 tejdny dela web na zakazku, pipla se uplne si ten web udela do nejmensi drobnosti a pak ho nahraje na domenu, zaplacenou na 10 let dopredu, zada http://nekde.com/index.php <--- PHP! ... a vysledek je 404 ?

Tak zkousim ostatni, http://nekde.com/media/basic.css a tohle jede. Prejmenuju index.php na index.html a jede! Pak zpatky na .php a nejede.

Hned mi bleskla hlavou myslenka proc server nezral http://nekde.com a nehazel rovnou na index. Taky mi prisla podivna slozka wwwroot, to v apachi prece neni videno a slyseno... Pak sem uvidel soubor default.aspx a cely mi to zaklaplo a docvaklo.

2 tejdny delam web v php a pak zjistim ze na hsotingu neni Apache, ale nejaky zkurny IIS a ASP + Microsoft SQL O_o

chjo. To ma clovek z toho ze si nezkontroluje vsechno dopredu.
no, bez apache se objedes a kdyz budes trochu skemrat, tak ti doinstaluji php,ne?
Hosting s aspx. Tedy .NET to muselo byt celkem drahe, ne?
Nebo to prepis do aspx. Tak slozite to nebude. (-;
Panebože to sis nemohl předem zjistit? Teď se tady rozčiluj a nadávej. Tím to opravdu vyřešíš.
Vzpomněl jsem si, že u některých hostingů se dalo nastavit jestli chci microsoftí hosting nebo ala unix... třeba to tam jde nastavit, ani o tom nevíš...
Tom: Jo tebe sem potreboval opravdu. Nepredpokladal sem ze bude hosting na .net kdyz me ten clovek vyslovne zadal o php. Navic hosting zarizoval on a ne ja.

Jesli sis nevsim tak se nerozciluju a proste ventiluju to co se delo, precti si posledni vetu, tam sem napsal to samy jako ty. Takze soupej nohama a otri si celo.

MzM: je to dotnethosting.cz, asi mi tam jako nic moc nedoinstalujou bych rek, kdo by se chtel kvuli jednomu zakaznikovi sedet nekolik hodin u nastavovani zabezpeceni apache...
apache nepotřebuješ, sám na zkoušení provozuju php na IIS...
a to přepsání do aspx jsi nezkoušel? (-;
:) Ty se nerozčiluješ a nenadáváš, super :)
A co třeba zkuný IIS? Si myslíš že ten program za to může?

Opravdu ale nechápu co čekáš od toho že to tu napíšeš, jestli ti jako někdo poradí jak převést PHP skript na ASP nebo co. Myslím že moje reakce byla odpovídající, je to tvá chyba že si nedokážeš zjistit pro co vlastně web děláš. A pokud ti oni jasně řekli že tam je PHP, tak je to naopak jejich chyba a potom od nich chtěj zaplaceno dvakrát. Zase ale žádný důvod pro rozčilování se tady, ještě na tom vyděláš.

Doufám že se aspoň poučíš. Nemá smysl spoléhat se na něco co ty předpokládáš jako samozřejmé. Všechny hostingy co znám běží na Linuxu a mají PHP, takže tenhle určitě taky. Divil by ses kolik webových serverů běží na MS technologiích.
Mimochodem už ten suprovní název threadu jasně říká že se tu nikdo rozčilovat nebude :D
MzM - to je sice pravda že PHP se dá rozběhat i pod IIS, ale těžko ti to bude někdo dělat na cizím hostingu. Kdyby si ta firma hostovala web u sebe na svém serveru, pak proč ne, ale takhle to máš asi jako kdybys požadoval od WZ (to že WZ je neplacený a dotnethosting ano nehraje roli) aby ti kvůli tvému webu rozchodili PostgreSQL, že jsi nevěděl že používají MySQL a už jsi naprogramoval web pod ním...
Z vlastni zkušenosti vim, že rozchození PHP na IIS je otázkou přidání jedný knihovny a restartu serveru. ;)
+ pridani index.php jako defaultni stranky
>jako kdybys požadoval od WZ (...) aby ti kvůli tvému webu rozchodili PostgreSQL,...

myslim ze srovnavas nesrovnatelne.
Samozřejmě že srovnávám nesrovnatelné, ale pointa o kterou mi šlo je v obou případech stejná. V obou případech to prostě kvůli jednoho zákazníka ze stovek či tisíců dělat nebudou.
Zvlášť když to je speciálně hosting zaměřený na MS technologie a má to i ve svém názvu ...
No jak říká můj známej guru... windows? Já chci klidně spát. Výkon výtečný pro průměrného uživatele. Jakmile potřebuješ něco spešl, tak tě z rejže vytáhne jedině UNIX. Nedalo mi to a musel jsem si rejpnout. Btw php+win je peklo. V asp jsem neprogramoval, takže nemůžu soudit.
2 Majkls: vzhledem k tomu, že asp je od Mrkvosoftu, a tím pádem běhá jenom na win-server či jiných widlích, nedá se nějak čekat že by nějaká náhražka na linuxu byla víc vpho...
MF: na linuxu asp běhají, problém je, že skripty musí být v JS, VB tam nerozchodíš. Dokonce jsem četl, že do linuxu existuje .NET FrameWork, takže tam běží .aspx, ale to je jen z doslechu. Neviděl jsem ti nikdy v činnosti.
je pravda, že od většiny programů od/pro widle je nějaká náhražka pro UNIX, kerá bejvá někdy i lepší. to že net framework bude nepochybně pod UNIX, to se dá čekat, ale pokud vim, tak to není zrovna moc efektivní, a proto, pokud vim, nenji zas tak dobrej nápad psát v asp, neboť win-server a potažmo hosting je poměrně drahej.
.NET framework pro linux nepochybně je, stejně tak jako jsp a kupa dalších věcí. O efektivitě bych řek asi tolik, že na wikipedii uvažovali, že tím nahraděj PHP, na kterým to teď běží.
no nevim ale rek bych ze v php to musi bejt docela kotel mysql prostoru kdyz uvazim ze jednom napriklad hack.phorum.cz je obycejny phpbb a ma na mysql nejakych 5 gb . A wikipedia nevim kam uklada ty data ale asi je to torchu hodne rozsahly jeste kdyz vezmu v ohled ze to je asi ve 150 jazycich :D
Hm wikipedia, mě by spíš zajímalo kam ukládá data google a na jakém systému běží ...
(Defacto "celý" internet a to ještě včetně archivu starých verzí stránek ...)
Na cem jede Wikipedie?
Viz.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie -> Software a technika
Jinak podle hlavicky: Apache + PHP/5.1.1

A nas strejda Google.com jede na GWS/2.1 coz je Google Web Server :)
<HTML>^nakashi: php tam IMHO 100% instalovat nebudou :)
Ale pochybuji o tom, ze pri rozumne domluve te bezproblemu preradi do jine PHP varianty nebo vrati penize a zrusi smlouvu (nejspis za poplatek)</HTML>
richard ja ani necekam ze by mi tam dali php ;) uz sem nasel jak je aspon include v asp tak si s tim nejak vyhraju :))
Na čem běží google? No databázi maj určitě svoji. Ale jináč: http://toolbar.netcraft.com/netblock?q=GOOGLE,64.233.160.0,64.233.191.255 Takže z 90% linux. Jo ono se to rentuje při počtu 10000 serverů. Jednoduchá matematika. Navíc Microsoft by si určitě nenechal líbit nějaký hrabání v kódu. Yahoo třeba zas běží na FreeBSD.
http://uptime.netcraft.com/perf/reports/Hosters