Poblémy při instalaci Windows 98

Dobrý den, mám jeden problém. Chtěl bych si nainstalovat Windows 98 SE do PC (333 Mhz, 128 MB RAM) společně s XP. Jakmile začnu instalovat Win98 SE, tak asi po 3 restartu PC, když se objeví tabulka pro zadání Jména a Skupiny, tak se klávesnice spolu s myší úplně zaskne.. Dělá to pokaždé, i když to znovu restartnu.. Byl bych rád, kdyby jste mi poradily všechny mon příčiny tohoto problému. Díky
pokud uz tam mas win xp tak nizsi system tam nenainstalujes...
a nezda se ti ze je to trochu pomaly PC na win XP? No ja nevim ale podle me s tim moc slavy nenadelas... A jeste navic kdyz to chces mit spolecne s 98...
Rellik: proc by to melo bejt pomaly na XPcka? a proc by tam nemel jit nainstalovat 98 nebo cokoliv jinyho?

imho je problem v hardware a odpovidajicich driverech. neni ta kbd a mys nahodou USB ?
Pro spravnou funkcnost obou systemu na jednom pocitaci je nutne aby se prvni nainstaloval Win98 az pak WinXP. Pokud to nainstalujes opacne, tak jiz nespustis WinXP, pac win98 o WinXP prd vi, natoz tak aby vedel ze existuje.

Jinak klavesnice by nemela delat problemy, pokud se vsak nejedna o USB klavesnici jak rikal fx. Win98 neumi dobre, nebo vubec pracovat s USB zarizenim.
vzdycky blbejsi system jako prvni.
s XP to nebude mít určitě problémy, akorát si na tom nic nezahraješ (tim myslim AOE II apod.)
XP na 333 jsem videl a behaj proti ocekavani docela vpohode. Ale moje vlastni zkusenost se dvema Windows na jednom PC... vykaslal bych se na to. U instalace problem nebyl, ale:
- slozka Program Files. Implicitne je C:\Program Files\ a to pro oba systemy. Nevsiml jsem si, ze by se to dalo nekde nastavit. Mozna by to slo pri trose stesti - spolehat na to, ze vsechny odkazy jsou (u cisteho systemu) v registrech a tam to vsechno u prvniho systemu prepsat a tu slozku presunout jinam a az pak nainstalovat druhej system.
- umeni je presvedcit instalator novejsiho systemu, ze ten starej tam vubec neni. Ale i to se da.
- jedna instalace SW pro jeden system. Davat pokazdy bacha na to, kam instaluju. Z toho okamzite plyne dalsi problem:
- zdvojena instalace vseho. Kazdy program i ovladac pro kazdy system zvlast. Nejhorsi je, ze nektere tupe instalace naprosto nesmyslne za systemovou slozku povazuji C:\WINDOWS\ apod.
Jinak muzu rict, ze pokud se nainstaluje jeden program dvakrat(z kazdeho systemu) do stejneho umisteni, tak vetsinou pak na jednom z nich nefunguje (kvuli sys.souborum atd.)
- tech problemu je mnoho a vychazeji vetsinou z nelogiky programatoru Microsoftu a jejich pocitu, ze kazdy pocitac musi byt osazen prave jednema jejich Windowsama a nicim jinym.
- popravde neznam cloveka, ktery by mel na disku 2×Win a nemel s tim sebemensi problemy...ale mozna zalezi na sikovnosti.

Videl jsem jedno reseni, sice trosku neprakticke, ale napad docela dobry. V PC byly dva disky (kazdy se svoji instalaci Win) a v BIOSu byl aktivni vzdy jeden z nich. Nevedely o sobe a nehadaly se.

Jinak ohledne USB a Win98(SE) - mne zvladaly vpohode a bez problemu USB modem, fotak a scanner...
>> tech problemu je mnoho a vychazeji vetsinou z nelogiky programatoru Microsoftu a jejich pocitu, ze kazdy pocitac musi byt osazen prave jednema jejich Windowsama a nicim jinym.

WinXP normálně oficiálně podporují instalaci na počítač kde už jiné windowsy jsou, tak nevím kdes to vyhrabal.


>> Videl jsem jedno reseni, sice trosku neprakticke, ale napad docela dobry. V PC byly dva disky (kazdy se svoji instalaci Win) a v BIOSu byl aktivni vzdy jeden z nich. Nevedely o sobe a nehadaly se.

Já jsem měl mnohem praktičtější řešení. Měl jsem jeden disk připojený na raid řadič a druhý na normální ide. Na jednom jsem měl měl WME, na druhém WXP. Při INSTALACI toho druhého (je jedno který to je) jsem disk s prvním natvrdo vypojil. Potom už jsem mohl mít normálně dva disky se dvěmi systémy, které se absolutně nebily. A to, které win nastartuje se volilo přepínáním bootování (díky tomu že disky byly na jiném zařízení tak byly v nabídce samostatně). Bios ještě navíc umožňoval pomocí F11 klávesy zobrazit při startu přímo jen výběr prvního bootovacího zařízení (bez nutnosti měnit něco v biosu a ukládat to, bez nutnosti restartu), takže výběr systému byl rychlý a jednoduchý.
"Škoda" že jsem WinME téměr vůbec nevyužil protože nebyly potřeba :)
stejnak nevim, na co dvoje windowsy.. ?
winME&winXP sem mel kazdej na jednom oddilu a problemy nebyly zadny.. ale asi ptze sem pouzival jenom xp a ty tam fachaj dodneska..
Taky tak, instaloval jsem si dva systémy a pak jsem stejně používal jen XP :)
>WinXP normálně oficiálně podporují instalaci na počítač kde už jiné windowsy jsou
ano, ale ja taky nemluvim o xp, ale o tech 98... Kdyz jsem poprve instaloval xp a 98 (98 uz tam byly), s ixpeckama problem nebyl. Ty jsem pouzival normalne a casem jsem si pustil 98 a hup...chyba...chyba...chyba...chyba...chvili jsem si s tim lamal hlavu a pak jsem se na to vykaslal. Pokud nejde vyslovene o dulezitej program, kterej v XP nefunguje a v 98 ano (a neex.nova verze), tak budiz. Pokud jde o podporu DOSu treba kvuli starym hram, tak to se da vyresit i bez jinych windowsu (nemyslim dosbox apod.).