Dotázka

co je podle vas lepsi?
pspad nebo notepad++?
eee..jo.. a az se vratim zitra v pul sesty ze skoly, prosil bych, aby tu nebylo 60 odpovedi .. :]
max 29
co to je toto za podmínky...?! :-D
no, snad to předemnou neodešle 29 lidí :-/

já moc nvm, jakej je rozdíl mezi notepadem++ a mezi notepadem 2... ale pokud mám srovnat s 2, tak vítězí PSPad, prostě víc fcí, víc možností, a spousta nastavení,, prostě tak... jo a myslim, že notepad nezná zdaleka tolik fcí a metod (a jinejch věcí), takže je barevně (nebo tučně) neodlišuje.

takže PSPad.
Asi PSPad, ale kelikož jsem konzervativní člověk, tak mě stačí Notepad.
Top Style Pro :D Bo ten PSpad...
blahapet: mne taky dlouho stacil, ale prestal jsem pouzivat CP1250, velmi rychle jsem si zvyknul na PSPad, i kdyz mi na nem treba vadi, ze sam nerozpozna kodovou stranku souboru, takze kdyz delam jedny stranky v ISO-8859-2 a jiny v UTF-8, tak to musim furt rucne prepinat a casto na to zapominam.
donny: ale rozpozna
donny: jj rozpozna. zobrazuje to ve stavovym radku, akorat neprepina kodovani. takze to ulozi v puvodnim kodovani a jenom jestli ho zmenis tak ho zmeni i on.
treba je to verzi... v pspadu nastavim Format -> UTF-8, otevru dokument v UTF-8, vse je ok.Zavru dokument, nastavim Format -> Windows (CP1250), otevru ten samy dokument (UTF-8) a na stavovym radku je napsano "Kodovani: Windows (CP1250)".Vsechny dvoubajtove znaky (pismena s diakritikou) se vypisujou jako dva znaky (napr. "é"="Ă©"...). Musim dokument bez editace a ukladani zavrit, nastavit Format -> UTF-8 a otevrit ho znovu-pak je vse spravne. PSPad 4.4.3 (2092), 18.7.2005 22:08:06. Zkusim se podivat po novejsi verzi,jestli to nahodou nebude tam fungovat, jak by se mi libilo (abych nemusel prepinat codepage takhle manualne).
novejsi verze teda nic takovyho nedela
musis tu automatickou detekci kodove stranky zapnout. tusim se to dela v menu format
Tonik: jeeee diiik, nejak jsem to prehlidl :D uz je to super.
jj, ja o tom taky dlouho nevedel a vztekal jsem se, ze to nefunguje :-D
mě to nechce uložit kódování :-(
-> otevřu dokument -> dám myslim Formát, kódování -> ISO -> dole ve stavovym řádku se objeví kódování ISO, -> uložim.
když ho ale otevřu znova -> je nastavený kódování win1250

:-(
a neni chranenej proti zapisu? :)
Marcus Flintus: a ten soubor se ulozi v iso a otevre se jako win nebo se ulozi jako win a otevre se jako win? mas zapnutou automatickou detekci kodove stranky? psal jsem vyse...
Nejlepsi je ..... tadá .... FrontPage :-!
mám nastavenou automatickou detekci. (resp. mám zaškrtnutý ve formát - "Automatická detekce CP" - přepokldám, že je to ono...)

otevřu document (win) dám formát - ISO-8859-2, vyskočí mi tam nahoře u dokumentu malej červenej něco, jak že byl dokument změněn, dole se objeví ISO-8859-2.

uložim, zavřu.

po spuštění se dole opět obejví win. :-(
hm, tak to nevim. zkus stahnout posledni verzi, jestli nemas. nebo zajdi na forum pspadu a zkus tam pohledat nebo se zeptat.
mám :-/ kde najdu fórum, na pspad.com?
http://forum.pspad.com/
pripadne zkus starsi verzi...