obrázky

Dobrý den

Mám takový problém s obrázky na mých stránkách. Konkrétně jde o obrázky *.png. I kdy mi na HDD fungují, při nahrání na web se některé z nich prostě nechtějí zobrazit. Adresy i jména samotných obrázků jsou malými písmeny, včetně koncovky *.png. Původně jsem se domníval, že jde o chybu Internet Explorer 6.0, ale když jsem nainstaloval Firefox 1.5, problém přetrvává. A aby toho nebylo málo, ve FireFoxu je těch nefunkčních obrázků méně. Jedna ze stránek, na kterých obrázek nefunguje ani v jednou z problížečů, je tato: http://www.cebrk.wz.cz/files/curiosity5b.html . Neví někdo kde je problém a jak ho řešit? Předem dík za případné odpovědi.
mě ten obrázek na str. http://www.cebrk.wz.cz/files/curiosity5b.html normálně funguje
Funguje mi všechno.
Není to jen tím, že jsou soubory obrázků moc velké, 600 kB neni zrovna vhodná velikost pro web a pomalejší připojení.
Při editaci obrázků je možné nastavit menší počet barev, příp. stupeň komprese.
Safra. Mě to furt blbne. A zdá se, že je to navíc nějaký náhodný. Jednou to jde a jindy zase ne. Abych byl trochu konkrétnější a navíc mě někdo neobviňoval, že si z vás dělám šoufky, tak tohle http://www.cebrk.wz.cz/chyba.gif mi píše Firefox, když zadám odkaz přímo na dotyčný obrázek a tohle http://www.cebrk.wz.cz/chyba2.gif IE když dávám odkaz na html s obrázkem. Jinak dík za odpovědi. Zdá se, že problém bude spíš na mém kompu.
Hm, nějaká chyba v souboru bude, když dám orázek zobrazit v prohl. Win XP, tak se nepodaří, všude jinde jo.
Múže to být chyba při ukládání (špatný grafický editor), nebo taky při transferu na web (při té velikosti mohlo být nějaké mikročasové selhání, nebo ne zcela dokončený transfer).

Jestli nemáš vhodný editor pro nastavení PNG, tak to předělej na JPG a dostaneš se zhruba na pětinovou velikost souboru - při kvalitě 80%.
Už včera jsem zkoušel problémové obrázky nahrát na web znovu a nepomohlo to, takže chybu při uploadu mohu asi vyloučit. Většinu obrázků mám típlích IrfanView 3.92 ve formátu *.bmp a pak je konvertuji v tom samém editoru do *.png. Ale kdyby Irfanview měl nějak nestandartně vyřešených formát *.png, tak by asi nefachali obrázky všechny. Ještě mne napadá, že dotyčné obrázky jsou chybné díky vypalování. Většina z nich je totiž dost starých a za ta léta jsem je několikrát vypaloval na CD a nahrával na komp. Nedá se pomocí nějakého softwaru zjistit, že jsou data v obrázku poškozena? A jak je popřípadě opravit? Včera jsem zkoušel jeden obrázek zkonvertovat (opět Irfanview) do bmp a zpět do png a stále to blblo. Takže pokud jsou opravdu špatné samotné obrázky, tak kovertováním se asi neopraví.

Já tam mám ty obrázky v png schválně. Formát jpg je možná vhodný na fotky, ale stále né dost "fotkoidní" screenshoty z her dost pod tímto formátem trpí. Modemářům by to vadit nemělo. Náhledy jsou v jpg a je u nich napsáno (pomocí alt) jak jsou po rozkliknutí velké.
Přiznám se, že PNG moc nepoužívám, ale mělo by pomoct otevření a opětovné uložení obrázku. Chyba se většinou týká toho, že nesouhlasí data v hlavičce souboru se skutečností (proto podezření na transfer).

Jestli verze IrfanView-u není starší než rok, mělo by být ukládání bez problémů (PNG je dost složitá záležitost a občas se s ním vývojáři trochu odlišně vypořádávají)

... jo poškozený obrázek jsem otevřel v IV, uložil a je v pořádku.
Tak ne, obrázek je asi v pořádku, to domnělé poškození se děje až při uložení z prohlížečů - asi nedokonalost graf. prohl. Win XP.
Asi bude opravdu problém u tvého browseru.
Ta chyba mého prohlížeče má malý háček. Proč se problém vyskytuje jak u IE, tak u Firefoxu? Možná se zeptám blbě, moc tomu nerozumím, ale nepoužívá Firefox některé části IE? To by vysvětlovalo proč maj problémy oba. A stejně tak je divné, že na HDD fungují obrázky bez nejmenších problémů. I tam je prohlížím v IE a Firefoxu, jen se data netahaj z servru Webzdarma (asi Linux), ale z HDD (Windows XP). Není ten Linux nějak háklivý na standardy formátů obrázků?
>> nepoužívá Firefox některé části IE
to asi tezko
>> Není ten Linux nějak háklivý na standardy formátů obrázků?
serveru je uplne jedno, jaky soubory ti posle a co v nich je
Tak, konečně to poslouchá a obrázky dělají to co mají. Totiž nic. Web kompletně smazán :-)