Zprovoznění mikrofonu

Zdravim, mam nasledujici problem:
-mikrofon zapojen do mic zdířky zvukové karty (int. na z. desce)
-při spuštění testování mikrofonu není žádná reakce
-přes skype druhá strana slyší velice tiše když řvu jako krává
-ztlumený mikrofon nemám
nesetkal jste se někdo s podobným problémem a neznáte řešení jak mikrofon uspokojivě zprovoznit?
předem dík za rady
mno, v nastaveni hlasitosti je pod nastavenim mikrofonu tlacitko Advanced (cesky nevim)

tam si zakliknes ze chces pouzit zesileni, anglicky Mic. Boost, je tam neco o 20dB. by melo pomoct
nó... řikáš, že tě přes skype na druhý straně slyší?

nevim, ale okolo připojování mikrofonu jsem si už něco zažil, a nejčastější chyba je taková:

pro WinXP:

dej si ovládání hlasitosti. tam bys měl mít jeden sloupeček Mic, nebo Microphone, kerej nemáš ztlumenej. jestli to tak je tak:
dej si tam možnosti, a kolonku upřesnit nastavení. v tu chvíli se ti ve sloupečku mic dole objeví tlačítko upřesnit. na něj klikni:
s největší pravděpodobností budeš mít zaškrtlej 2 Mic2 Select.

to je špatně, zaškrtni 1 20dB boost


- pokud je chyba někde jinde, tak nevim, ale todle dělá 90% uživatelů, včetně mě (poradil mi strejda)
sakra! fx byl rychlejší :-((((
no to všechno mám a stále nic:-(
může být chyba i v kabelu, nalomenej, špatnej kontakt...
no to právě není, mám ho vyzkoušenej a mikrofon je v pohodě...
treba je chyba ve zvukovce... zkus do te zdirky zapojit neco jinyho
hm, a co jiného, nebudu kvůli tomu kupovat jinej mikrofon
a pokud bude chyba někde jinde tak na to stejně nepřijdu
no treba radio, co ma vystup na sluchatka... pokud mas jack-jack kablik
no tak jack-jack kablik bohuzel nemam:-(
ale jak říkám, tím nezjistím jestli je problém ve zvukovce nebo třeba někde jinde, dál na cestě:-)
zvukovka funguje dobře, jak rep. tak line-in, dokonce sem stahoval nejnovější ovladače kvůli tomu....
Ale MIC nemusi. Neco jineho je ardwarova a softwarova chyba. Coz me tak napadlo zkusit zapojit mikrofon do line-in a zkusit jestli z mikrofonu neco jde. Pokud jo, tak je chyba ve zvukovce. Pokud ne tak je chyba v mikrofonu.
No tak mikrofon nefunguje ani při zapojení přes line-in. Line-in je 100% funkční, frčí mi přes něj TV. Mikrofon je také 100% v pořádku, to mám ozkoušené. Takže babo raď :-(((
zkoušels to píchnout do jiného kompu?
no jo, zkoušel, právě proto píšu že je funkční, šlapal v pohodě bez jakéhokoliv složitého nastavování
no, pokud ti funguje na jinym kompu, tak je to buď nastavenim, nebo madrbordem... pokud máš možnost, zkus si od něköho nějakej jinej mikrofon pučit... a tak poznáš kde je chyba.
houby, kecám... to je blbost..
no kdyby to bylo tak easy:-)))
oh no:-)
asi je to v p* co:-(((((