mapovani klaves

nevim kteryho mentalne postizenyho cloveka napadla klavesa Insert ale rozhodne by se mi hodil na klavesnici indikator zapnuti Insertu. Zajimalo by me jesli se neda namapovat klavesnice aby misto scroll locku byl treba ten Insert
jj, to by se hodilo. I když ani popravdě řečeno nevím, na co je scroll lock.
Já znám jenom jedno užité scroll lock - v Excelu tím mění pošoupávání. Když je zaplej, tak se šoupeš šipkama po sloupcích a řádcích a ne po buňkách.
Jenže insert se zapíná jenom v rámci aplikace, nejde ho zapnout nějak centrálně.
dobre, tak jak se da vypnout insert? krome vytrhnuti klavesnice
"tak jak se da vypnout insert" >> stiskneš klávesu insert :))
tj, jak ale zjistíš zda máš insert ON, pokud si ještě neprovedl nějakou aplikaci?
Stav insertu je zavisly na programu.
Ale jinak, kdyz se chce, tak vsechno jde. Zjistit detekci stisknuteho Insertu jde. Jsou na to i vsemozny programky. Hledej spolu s indikaci Num,Scroll,Caps Lock.
Pokud ti jde o zablokovani klavesy Insert. Taky tak. Akorat nevim, jestli to umi primo i windows (konkretne XP). Vim jen, ze umi premapovat klavesy pomoci registru. Jinak to lze i pomoci programku. Potiz bude v tom, ze si programek vytvoris sam ;) Staci programek, ktery bude spusten na pozadi a monitorovat stisk (key hook) klavesy Insert, a pokud bude stisknut, tak udela neco jineho nez Insert.
>> "nevim kteryho mentalne postizenyho cloveka napadla klavesa Insert"

Už jsem několikrát četl i v odborném časopise, že klávesa Insert je nanic a její pozice na klávesnici je zbytečně výhodná. Že insert nikdo nepoužívá a místo něj by měla být třeba větší klávesa delete.

Já nevím, ale lidi co tohle píší asi nikdy neprogramovali.
presne, asi nikdo z nich nedelal v linuxovem VIMu
simon: ja v nem teda delam a necitim potrebu pouzivat insert
Já v něm taky nedělám, ale insert používám.
No já v něm nedělám a Insert nepoužívám. Napadlo mě nějak tu klávesu o něco zaseknout (když bude Insert na off), třeba tam zastrčit špejli, nebo tak a pak už i kdybych jakkoliv chtěl, tak to nezapnu :D.
co je VIM?
(Vi Editor Improved) - unixovej textovej editor vychazejici z Vi...
^nakashi: otvor klavesnicu a na kontakt Insertu prilep kusok papieru :)
lacop: to je dobry napad... :)