animované gify

Jaký program používáte na vytváření animovaných gifů?
Zoner callisto (len Zoner gif animator) (komercne)
Microsoft Gif animator (free)
Gimp (free)

je i vice..... Gimp je trocha komplikovane k zacati, vecicka od mikrosoftu je trocha stara, a zoner bohuzel placena soft..
Skvěle exportuje GIFy Macromedia Flash, ale jen na ně je to dost silný kalibr. Poslední verze Corel Photo Paint by měly být taky použitelné, ale obojí je drahé.
Těch programů je řada - například Xara 3D5 - nebo i novější verze. Ta exportuje myslím i jako swf.
zkusil jsem Microsoft Gif animator a jsem docela spokojenej ale mám teď ještě jeden problém. na servrech s výměnou reklamou je nastaven limit okolo 20 kb na banner a mě se to nepodařilo udělat míň než 46 kb. nevíte někdo jak dát tři obrázky do 1 banneru (468x60) aby to šlo? jako nějakej fígl?
jo, dobrá je xara 3D na texty
jinak si udělám obrázky ve photoshopu a pak si je dám do gifu v nějakym obyč. animátoru, kerej ani nevim, jak se menuje.

jinak fígl na to je jednoduchej. - načti si ty obrázky do photoshopu a při ukládání jim nastav menší kvalitu (ukáže ti to, i jak budou v daný kvalitě velký, můžeš si zobrazit i náhled.) dybys nevěděl, tak napiš na skypu ;)
vecernicek: skus dat nizsiu kompresiu (myslim ze MSgifAnimator to nevie), napr. s nejakym programom co najdes na stahuj.cz....
GIF má bezeztrátovou kompresi, jako třeba ZIP nebo RAR.
Tam se nedá nastavit kvalita jako u JPG.
Ale trik existuje a opravdu jednoduchý - omezit počet barev.
U nakreslených obrázků stačí při exportu do GIFu velmi málo, třeba jen 8 až 16 barev. Pozor, vyhlazování obrysů, aby čáry nebyly okousané, zvětšuje počet použitých barev.
U většiny programů půjde při exportu do GIFu počet barev nastavit.