propojení dvou počítačů

Mám stolní počítač a notebook, oba jsem propojil síťovým kabelem a (oba mají Windows XP professional) spustil průvodce instalací sítě pro domácnost a malou kancelář.
V každém z počítačů vidím v dané skupině oba počítače, když se ale chci připojit tak u stolního to po mě chce nějaký jméno a heslo....
a z notebooku do stolního mi píše že nemám oprávnění ....
Při instalaci to po mě žádný heslo určit nechtělo.
Tak co s tím?
Zkusil bych se zalogovat na login s administrátorskými právy. ;-)
synergik: Jo, loguj se pod adminem. Pripadne si na obou pocitacich vytvor uzivatele se stejnym jmenem a heslem:)
Tak já to zkusím......
1. Víte někdo, jak se řeší propojení 2 NB (vzájemné anebo do domácí sítě) s různými OS (na 1.NB = Win95, HD 350MB, COM1, LPT1, PCMCIA, na 2.NB = WinXP, HD 40GB, USB, LAN, PCMCIA) ?
2. Zda by bylo možné sehnat pro 1. NB externí CD mechanika ?
1. podle toho, co o tom vím, to jde jenom WinXP -> Win95, obráceně to myslim nejde, nedostaneš se k souborům v XP.

2. vzhledem k tomu, že 95 neví, co je usb, tak asi těžko...
to jo, co já vim, tak win95 a 98 nepodporujou sdílení složek v síti,,, prostě mám 1pc (win xp) 1nb (win xp) a 1nb (win 98) mezi nb a pc s win xp jsem si nasdílel disky, tiskárny, atd. ...
ovšem s tim jednim nb jsem nemohl hnout a do teď mi to nejde... prostě nemůžu přidat disk na jinym počítači,, ikdyž to dělám úplně stejně jako v xp (cesty) podle mě to tedy starší windousy (včetně ME) než 2000 nepodporujou.

nicméňe nevim, kdyby se přidala karta PCMCIA s USB, jak by 95 zareagovaly
(98 ovládaj v klídku LAN, USB .... nb, ze kterýho to píšu je toho sám důkazem.)
win9x sdílení podporujou, ale nějak se nekamarádí s NT+

Win95 neví, co je USB. Když jim dáš pcmcia usb, stejně neví co s tím, co to je, jak se to používá.... vim to z vlastních zkušeností. USB je podporováno až od Win98SE
Ideální řešení by bylo vložit router (nebo nějaký swich port) - trochu nákladnější.
Sdílení snad jde vyřešit apache serverem na jednom z počítačů.

A připojení podle průvodce? Nevím já radši nastavuju přesně IP i DNS.
já taky opovrhuju průvodcem domácí sítí... dělám to stejně jako Zdenda

Jé, to mám ale štěstí, že mam 98SE :)
Aha, takže upgrade z Win95 na Win98SE + koupit kartu PCMCIA (s USBčkem? se síťovou kartou? s LAN konektorem? ...?) ? Na kolik to vyjde peněz?
Takže ještě jednou...
(NB1) OS Win95, porty COM1, LPT1, PCMCIA (starší, tj. typ 1)
(NB2) OS WinXP, porty COM, LPT, USB, LAN, PCMCIA (nový typ 2)
->Chci propojit NB1 a NB2 tak, aby do NB1 bylo možné nainstalovat soft přímo z CD mechaniky NB2 bez nutnosti překopírování celého instalačního CD do NB1. {Zkoušel jsem to udělat tak, že jsem soft nainstaloval do NB2, propojil jsem je přímo - přes LPT1 - a pak jsem to kompletně překopčil do NB1, ale nefakčilo to... Při tomto propojení totiž nelze spouštět programy, lze pouze kopírovat/mazat :-( }
Reuter bych i měl, ale jak na něj připojit NB1, když nemá LAN port ? Nejsem expert přes počítače ale pouze uživatel - proto se obracím na tento fórum, zdali by mi někdo neposkytl pokud možno návod typu "sem a sem napiš to a to, pak zmáčkni tohle, toto zastrč sem..." Pokud ten Průvodce připojení k domácí síti není nic moc...
Nechce-li případný pomocník zatěžovat tento fórum podrobnostma, můžem přes e-maily.
Díky za ochotu!
nó, tak když už PCMCIA, tak určitě LAN, měla by vyjít asi za 500 kč...
nicméňě, nevim, esli by bylo win98SE řešení, neboť já ho mam, ale sdílet mi s nim nejde

ve skutečnosti:
1. PC winXP
2. NB winXP
3. NB win98SE
+
1 broadband router s výstupem na DDS

mezi 1. a 2. všechno funguje v pohodě, nasdílel jsem si složky, mechaniky aj. ,,, na všech třech jde internet (z DDS) ovšem u 3. funguje pouze internet jako komunikace v síti,,, počítače si návzájem odpovídají, ale za žádnou cenu se mi nepodařilo nasdílet cokoli s 3. nejdou mi nasdílet složky na 3. a ani nemůžu vidět složky na 1., 2. (ze trojky)-.... takže bych ti když, už, tak doporučoval winXP.
to jestli win98 uvidi soubory sdileny na winxp je zalezitost nastaveni
konkretne Zjednodusseneho sdileni (najdete to v Ovladaci panely, Moznosti slozky, na druhej zalozce, menuje se nejspis Zobrazeni nebo tak nejak (je to uplne dole na tom seznamu)
V práci máme síť a naprostý mišmaš operačních systémů, 98,2000,Me,XP.
Sdílet soubory lze.
Problém nastane, když admin začne nějak složitě nastavovat přístupová práva. To se pak nestačíme divit.
Obyčejná LAN karta 10/100 stojí kolem 150,- Kč, SWITCH PORT (5x RJ45) okolo 500,- Kč
to jo, ale LAN karta do PCI,,, do PCMCIA bude určitě o chloupek dražší..
Marcus Flintus: to jo, tak to tam přidat jednu nulu
nó, tolik zas ne, ale dejme tomu ;)
a pořád nevím jak to udělat.