Co můžu umístit na svůj web?

Dejme tomu že jsem na internetu našel velkou fotku udělal jsem si zmenšeninu třeba 100x100px. Můžu pak tuto zmenšeninu uveřejnit na svém webu?
ak mas na nu pravo...
No jo, jenže za jakých okoností na to mám právo?
kdyz ti to povoli vlastnik jeho copyrightu;-)
Takze kdyz vlastnik neni znam tak to tam hodit muzu...?
nesmis jenom mp3... proc resis nakej blbej obrazek kterej si stejne zkopirovaly miliardy lidi...
nakashi - kde čerpáš tahle moudra? To si myslíš, že ta tři maxická písmena (resp. 2 písmena a jedno číslo) MP3 mají nějaký speciální význam z hlediska autorského práva? Ano, mluví se o něm asi nejvíce, ale to neznamená, že kolem toho co je "MP3" se musí chodit v rukavičkách a se vším jiným můžete zacházet jako by to bylo vaše.

Autorská práva se vztahují i na obrázky. Vztahují se na všechno co někdo vytvořil. Je jen otázkou, zda se jich autor vzdá. Ale tohle platí naprosto stejně u mp3ojek jako u "blbých obrázků".
<HTML>Xili: pravne nesmis, ale jinak muzes.
Fotka neni mp3. 99% z nich neni urceno pro komercni ucely v jistem smyslu. Je rozdil neco vyfotit a nebo nazpivat (ovsem ne podle zakona). Fotku tam klidne dej</HTML>
ked tam nieje nikde napisane toto: (c) alebo ©.
Ak nie tak mozes :o)
Tom: to neni moudro, to je logika
Logika? Co je na tom logického?
A keď je tam © , tak si otevři photoshop, z nabídky nástrojů vyber klonovací razítko... No, nic, já radši jdu o thread dál... nashlé... :)
Ono taky je dost důležité co myslí xili tím slovem "můžu". Protože ono prakticky klidně můžu i někoho zabít, že. Proč bych nemohl.

Jestli to bylo myšleno ve smyslu jestli to jde (jestli to je technicky možné), pak odpověď je samozřejmě ano :-)
Jestli to bylo myšleno ve smyslu zda je to v souladu se všemi zákony, pak platí co jsem napsal já (že i pro "blbý obrázek" je potřeba zjistit si jak je na tom jeho autor s vyžadováním práv).
No a jinak platí co řekl Richard, aneb za to tě na 99,999% nikdo před soud nepožene.

nakashi - trvám na tom, žes to řekl rozhodně ne logicky, protože v žádném případě není pravda, že cituji tebe "nesmíš jen mp3". Když to tak vezmu, tak podle tebe by třeba bylo v pořádku dát na web hudbu ve wav ;-) Rovněž tak rozhodně nesmíš třeba vzít nějakou knížku či jinou publikaci a opsat ji na web atd atd atd atd. Takže jak jsem říkal, mp3 nemají žádné speciální vymoženosti, neplatí pro ně speciální zákon že ony jediné se nesmí šířit po internetu.
Tak díky všem.
ja to myslel jakoby prakticky, ze sem nevidel smazani webu kvuli necemu jinymu nez nelegalnim mp3... ty beres vsechno doslova. kdybych opsal knizku a dal ji na skaff.wz.cz nikdo by si niceho nevsim a nic nemazal
Aha tys k tomu přistupoval z hlediska pravidel WZ? Tak to mě nenapadlo vůbec, já to bral obecně. Zvláštní když jsem na fóru WZ :-)
Kdybys opsal knížku a dal ji na svůj web, tak bys porušil zákon. Nevím nakolik jsou pravidla na WZ selektivní že zrovna mp3 jsou zakázáné ale všechno ostatní je ok (včetně úplně stejné hudby akorát třeba ve wav), ale na otázku co smím dát na web je opravdu několik možných reakcí podle toho, jak je to myšleno. A jak jsem řekl, nevím proč, ale ta varianta "co smím dát na web aniž bych porušil pravidla WZ" mě vůbec nenapadla.
mp3 se dobře hledaj, třeba podle přípony ;-) a jsou nejčastěji kradený, tak je to snad jasný. Jinak si nedokážu představit, jak by kdo kontroloval, kdo kterou větu od koho opsal... leda snad autor pomocí fulťákovýho vyhledávače. Já ale příliš nechápu lidi, co si svoje stránky vyráběj tak, že postahujou z webu co se jim líbí a pak to splácaj dohromady? Dokáže mi někdo tuhle "politiku" vysvětlit? Takhle je web plnej furttohosamýho v různejch děsingách a když jeden něco hledá, tak narazí na to samý 800x.