Jakych parametru je vas desktop PC?

Respondent X, cituji:
8) penize do toho plynou neustale, asitak 20000 za 3 mesice
Do té sestavy co máš plyne 20 000 co 3 měsíce? To mi moc není jasné kde teda mizí. Ne jako že bys měl sestavu špatnou, ale za 20 000 se dá koupit dneska do počítače hodně dobrého vybavení a co 3 měsíce?

Richard:
Tam už těch 250 000 nechápu vůbec, takovou cenu ten počítač před rokem neměl. To upgraduješ novou součástku vždycky po 14 dnech?

hanyZ:
Já mám taky v kanceláři paměti RIMM, v sestavě od dellu.

1. P4 1,6
2. 768
3. MSI GF4 MX440
4. 80 + 40 Seagate
5. 19" CRT ImageQuest F910
6. MSI, typ nevím a jsem líný zjišťovat, ale bez int. síťovky, bez USB 2.0 ;-)
6,5. SB Life!
-----------------------------------------------------
7. Hry, programování, kancelářské práce, cad-cam, 2d grafika, 3d grafika, matematické výpočty a simulace, prostě spojení práce a zábavy ....
8. Při nákupu před více jak 3 lety stál 40 000 Kč. Od té doby přibyla jen 512 MB paměť, jeden HDD (kvůli poruše starého) a DVD-ROM a CD-RW mechanika (ty jsem neplatil).
Btw ta sestava ^^^^ není ten dell s RIMM, ale můj domáci počítač.
<HTML>Tom: ta castka je za 7let</HTML>
Tom: Takže to už jste s Thalií dva. ( To mě poser! :-o )

Thalia: "... šťastně až do konce života." - Něco podobného už jsem si taky párkrát říkal :)
2hanyZ: mno já na tom nevidím nic divnýho, prostě si někteří potrpí na kvalitu a jiní ne... ;-). No doufám, že ten konec nebude moc brzo, přece jen už to pár let má, deska, procesor a rimmky jsou za ty roky stále stejný a stále stejně dobrý. (ale já nemám náladu na flame).
1. Pentium 4, 3.0 GHz
2. 512 MB
3. GeForce FX 5200
4. Maxtor 6B120P0 - 120GB
5. LCD, typ sa mi nechce zistovat
6. MSI MS-6728
----------------------------------------------------
7. Programovanie, net, hry
8. Osobne nic zatial nic :)
First:
1)P IV 2.5 Ghz
2)768Mb fyzicky, + virtualne 512Mb
3)G4 MX 440 64Mb
4)WD 80Gb + WD 250Gb
5)CRT stare asi 10let (na monitor nezbyly prachy ;( )
6)Asus (nevim jakej)

7)Jen programovani,..stahovani z netu
8)vice lidi prispelo
Tom: nikdo nerek ze mam jenom jeden PC
Lama >>> no na 30 tisíc docela šunka

mám noťas:
1) Intel Pentium I 633 MHZ
2) 128 RAM
3)(musel bych se podívat) ale 16 MB
4) 10GB HDD - já vim s tim co tam mam (8 GB full), film v DVD do toho nenacpu :(
5) 15" - nj, notebook
6) tak to ti fakt nepovim..
7)Programování, surfování.... filmy (fšechno možný, kupodivu to přehrává i DVD) výjmečně hry, ale na ty mam jinýho kompa (ale toho si nemůžu vzít do postele:)
8) přesně nevim, kdysi (asi před 7 lety) stál kolem 80 000, tak asi tak nějakm ale slouží dodnes :)))
Ještě jsem měl:

1) Zilog Z80 4MHz
2) 64 KB + 256 KB stránkovaná
3) std CGA, měla 16KB sdílené paměti, tak se z toho dalo vysosat 640x200 bodů ve dvou barvách nebo 320x200 ve 4 nebo 160x200 v 16ti barvách!
4) kazetopásková jednotka, kapacita podle délky rychost záznamu max. 6kb/s (rychleji to pak dlouho nevydrželo), měl jsem taky ramdisk z těch 256 KB.
5) 14" monochrom (zelený!) s úžasnou setrvačností, takže to ani při 50 Hz to neblikalo, zase když šel panáček po obrazovce, tak za ním zůstávala šmouha... Taky jsem si vyrobil kablík, kterým se dal CPC připojit na barevnou televizi...
6) Huh, tento termín ještě nebyl znám.
7) hraní, hraní, hraní, měl jsem tam pascal a assembler. Napsal jsem housenku v Basic + stroják.
8) tuším stál asi 8000,- v r. 1985
9) vyměnil jsem ho za Roland SCC-1, takže už mi Amstrad CPC 464 neříká pane.

Jo, je to taky PC a navíc CPC! (Color Personal Computer)
To tu nikdo nejste hardcore hráč her nebo tak něco :-/? Třeba já ;-) Counter-Strike Source, 1.6, Painkiller!, Sillent Hill 4, Battlefield 2 atd. ? Tady si nikdo nezakládá na pořádnym PC (nebo aspoň grafice) :-(
Revealman: no ono to občas není tak jednoduché, my někteří jsme jen chudí studenti a na počítač se dřeme na brigádách vice jak rok... (jako já na ten NB, co jsem si v úterý byl koupit)
JInak hry mi příjdou jako ztráta času... když se občas nechám unést a nějakou si spustím, tak to pak pařím skoro do mrtva :-/ takže už projistotu na disku žádné nemám..
Já jsem také jen chudý student :-/
Revealman - ještě donedávna mi můj počítač (viz výše) stačil na všechny hry co mě zaujaly, dokonce jsem hrál i HL2 na skoro maximální detaily.
Teď už to ale začíná být horší protože třeba druhý díl mé oblíbené hry Vietcong potřebuje HW DX9 grafiku ....
Jenže nový počítač si kvůli tomu nekoupím.
Tom - No jasný ... ale proč rovnou kupovat novej počítač. Grafická karta je záležitost okolo 6.00,- Kč a máš to vychytaný ;-)

Mmchdm nejlepší hra je stejně Counter-Strike 1.6 ;-) a tu člověk rozjede i na starym Celeronu a GF3 (možná i GF2, to sem fakt nikdy nezkoumal :D)
no abych se pridal:

AMD Athlon(tm)XP 1500+ 1.29GHz
512 MB RAM
40+120 HDD
NVIDIA GeForce4 MX 440
monitor 19" (vubec netusim znacku ani typ)

no vetsinou pro brouzdani po netu, obcasne delani stranek a od pondelka na par veci do skoly

cca tak 10ku, kdyz nepocitam zakladni cenu kterou do toho vrazili nasi

a ted resim nejvetsi problem. potrebuju kompa na intr. takze kdybyste mi nejakej slusnej chteli darovat tak se ozvete:-))
Revealman - jenže ty nové grafiky, ty výkonnější, potřebují silnější zdroj.
A navíc já si řekl že už do tohoto počítače nic nedám, protože nemá smysl kupovat teď AGP grafiku když se už desky s AGP skoro nedělají.
Mé PC je ve stavu kdy pomůže jen koupě nového.
Tom - Jn ta PCI-e dělá problémy :-/. Mého PC se to tak nějak týká také. Pokud bych chtěl výrazněji upgradovat, taky potřebuju novou základní desku, procák a novoou grafiku do PCI-e :-((.

Ale CS1.6 mi půjde vždycky :-D tak co si budem povídat
1. 4,5 GHz
2. 2044 RAM
3. ATI Radeon - 512 MB
4. 1 TB
5. 21
6. Nevim
Revealman: no já jsem cs1.6 rozjel na 16MB TNT2 Grafárně a celkem to jelo pěkně... zhruba střední detaily..

Spook: z podobného důvodu (na kolej) jsem si pořídil NB.. ale ono je třeba si to včas uvědomit a začít zavčasu šetřit a brigádničit...
2Džej Ár: vim, a chtel jsem taky NB, ale tyhlety prazdniny se mi...... jak to jen rict. trosku prodrazili;-)
ted jsem tak trochu hledal a zjisti jsem ze si notebooka muzu dovolit:
http://pcbazar.cz/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=246&Level=49

:-DDD
ČVACHTA >>> Je to vůbec možný? Já nevěděl, že už se vyrábí 4,5 GHZ
Nemáš náhodou rodiče milionáře?
-takovej komp musel stát solidní prachy (to jsi nezmínil)
Spíše to vypadá, že napsal, co by tak asi chtěl mít ! :-))
Lama: To teda jo.
4.5GHz oficialne jeste neni. A pretaktovat na tuto hodnotu jsem jeste nevidel. No videl. Akorat nevim jestli to bylo 4.5GHz nebo 6GHz. Jenze to bylo v tekutym dusiku v laboratori.
Jinak sestava by ted vysla teda pekne moc. Odhaduji tak na 200 000,-