Astronomův pokec

co.ti_je_do.toho.woe

co vim tak Džej Ár neni zadna svine(aspon doufam:-))))), vzdycky ochotne poradi, tak ho aspon neurazej v jeho nepritomnti
spook: 1) neříkej mi vole
2) fakta nelžou
3) jak víš, jestli nesedí doma u počítače?
jaky fakta. nejsi IT odbornik ani detektiv, tak jak vis ze to je on a ne ja, nebo nekdo jinej.
add3)myslim kdyz nepise na tohle forum joudo(je to lepsi:-)))))

ne srry normalne neurazim ale posledni dobou se nemuzu udrzet
VzA:

1) :)
2) jaký fakta? vždyť neznáš jeho ip
3) věř tomu, že nesedí!
Jak víš, že to byl Džej Ár? Jak víš, že kdyby ti Džej Ár dal svoji IP, že mu ji uvěříš? Jak víš, že to souvisí se statistikami? Ne, Džej Ár taková svině vážně není. Jak víš, že ti, co někdo z těch, co ti navšťevujou web, je ten hacker?

A stejně - sám jsi říkal, že už jsi heslo změnil, že ti to naštěstí ten hacker nesebral. Myslíš, že by byl Džej Ár taková lama a ten účet si nechal vzít původním majitelem?

Jo a jestliže se ti ztrácí logy, tak si je zapezpeč, jestli je máš třeba chráněné heslem, tak si to heslo změň, nebo je přesun do jiného adresáře apod.
Nípal: Bylo to tak schovaný, že by to nikdo nenašel. A ten kód mám od Džej Ára, takže si myslím, že mu to mohlo poslat jméno souboru. A z toho o těch svátcích ho neviním, ale taky to může bejt pravda.
Jméno souboru? Jaké jméno souboru? Nechápu.
A ještě věc k zabezpečení.
order allow, deny
deny from all
allow from moje.ip
Proč tam nemůžu vstoupit? allow jde přeřvat a deny ne? Nebo jak to je?
zkus ty poslední dva řádky prohodit.
Má od Džej Ára logovačku. je jeden soubor a ten do určenýho adresáře vkládá každý den nový adresář a do něj soubory, jejichž jména jsou IP adresy. V těchto souborech jsou data jako operační systém, prohlížeč a na který soubor na mé stránce vstoupili. Vedle togo adresáře kam se vkládají ty podadresáře se jménem - dnem je další složka a ta má ilustraci a pár souborů PHP a ty tyhle záznamy čtou, ovšem jen přes heslo. názvy složek jsem změnil, ovšem neolze vyloučit, že Džej Ár tam nemá záznamy o mým logovacím systému. Až tak moc jsem do té logovačky nepronikl.
Nípal: Doufám, že jsem neřek příliš moc. Ne nejde to ani když to prohodím. IP je správná. Už jsem to zkoušel vyměnit i za DNS. DNS taky funguje. to mám odzkoušený. Fakt už to jinak nejde?
A už to chápeš?
Trochu jo, nebudu se moc ptát, ještě bych ti přišel moc zvědavej.

Ad htaccess: Ještě zkus smazat ten řádek s order... ;)
tak si vymaz tu jeho logovacku kdyz mu neveris
Nípal: Jo už je to fajn. Díval jsem se na web kde jsem to vzal a tam ( v úplně jiným příkladu ) bylo přehozený allow,deny na deny,allow tak jsem to zkusil a jde to.
Ale klidně se ptej. Když by to bylo něco co bych ti z nějakýho důvodu nemohl říct, tak ti to řeknu.
spook: No jo.... to bych taky mohl, ale to zase ukazuje věci, který některý počítadla ne.
no jo, ale php neni tak slozity a za chvilku mezes mit vlastni logovacku(dle svych predstav)
Ale jak já jsem se díval do tý logovačky, tak se divím, že jsem vůbec přepsal cestu k adresářům. Jinak jsem tam vyčet ještě něco, ale to už nevim co. Zas tak moc ten kód nechápu.
jdu ne večířku. zatím pište.
spook: Nenuď ho, vždyť víš, že se mu nechce ani učit HTML, aby mohl předělat web do stravitelnější formy. Ale jestli se mu bude chtít, tak ať začne, je to užitečné ;-)
VzA: představ si, že v Džej Árové logovačce je kousek kódu, který mu posílá všechny hesla, jména, účty atd. prostě velký spiknutí... lol :))))))))
Pája5: ROFL
Pardon. Byl to pozdní oběd. ( polívka ) :-D
Pája5: No to teda jo. já jsem teda ty kódy neprohlížel celý, ale je možný že asi vím, jak by to mělo vypadat. Ale pokud to měl dostat i s heslem, pravděpodobně by se mu musela posílat celá složka s logováním.
To není sranda!
Nípal: Hej! Ale já bych se rád učil, jenže není kdy a nechci, aby to bylo jako že se budu učit víc HTML a PHP než školu. Já jsem byl na přijímačkách 5. ze 150 a nechci to odfláknout.
No tak! Ptej se, dokud můžeš!
VzA: To je sranda!
Pátý ze 150? To jde, to máš značnou rezervu na to, aby ses naučil HTML a PHP a CSS ;) Škola není těžká - neučím se a stejně mám jedničky (a nikoliv z protekce, prostě většinou umím). A to chodím na prý jednu z nejtěžších středních škol v ČR ;)
Jo a z toho webu co jsem viděl, http://tvorba-www.bravepages.com v sekci .htaccess by se mohlo učit i faq.webzdarma.
dis: neber si to špatně.