Konečně pořádný desktop :)

Tak jsem si právě nainstaloval šupa skin Red Hat Linuxu do Widlí, vypadá fakt dobře!

http://hanyzpage.czweb.org/grafika/rh-plocha.png

a logon screen :D

http://hanyzpage.czweb.org/grafika/logon.png
WOW, "vypadá fakt dobře!". Nemohl by jsi sem hodit link ;)
http://www.redhat.com/
;-)
Hír:) --->

http://paxx.wincustomize.com/viewskin.aspx?skinid=289&libid=22&comments=1&SID=4090&UID=2119582
Pak se hlavně nezapomeňte chlubit jací jste guru že používáte Linux .... :-P
Ale prdlajs, s Red Hatem jsem dělal nějakou dobu ve škole a líbí se mi ten vzhled. Je to takové přehledné a elegantní, ladné tvary oproti těm ms vzhledům. Ale ještě by to chtělo tam nějak dostat místo "ok" "budiž" :-)
já používám debian a KDE, ale doma máme zatim pořád Widle... alke časem se dohodu s rodičema a hodim tam taky linuxy...
ja bych linux chtel aspon vyzkouset, ale bojim se ze jsem na nej moc blbej:(((
je to strašně moc o zvyku... nejprv jsem linux vůbec nemel rád, protože nás náš profesor učil ho ovládat jen přes příkazovej řádek... připadalo mi to strašně moc zmatený, ale pak jsem začal využívat i grafický rozhraní a bylo to v poho... ted i už widle lezou krkem... ve škole mam nastavený pěkný tmavě modrý téma... a vypadá to fakt svěle... link na obrázek hodim v pondělí... uvidíte!
Mi původní vzhled (modrá varianta) WinXP vyhovuje, dokonce včetně pozadí.
Microsoft si nepochybně zaplatit odborníky na estetiku, vliv barev na organismus atd, protože je to příjemné.
Hodně lidí vzhled WinXP odmítá prostě z principu, hodně lidí co znám mají nastavený původní (Win9x like) styl, protože se vůbec nepokusili si na WinXP zvyknout. No je to jejich (vaše) věc.
Jen jsem chtěl říct že mi se VZHLED winxp líbí. Když už nic tak aspoň ergonomii (ve smyslu vzhledu) má MS zvládnutou, viz jejich HW (myši atd.).
Ten link mi nějak nejede :'(
jakej?
Tom: to je rektální horolezectví to co tu provozuješ. To je děsný.

No na hled příliš nedbám. Používám konzoli/grafiku tak půl na půl. Ale musím říct nebýt těch ikonek mediaplayeru a mrkvičáckejch barev bych nepoznal, že jde o windows. Pěkný maskování.
revealman: na konci je tam mezera, tu vymaz ;)
>> to je rektální horolezectví to co tu provozuješ. To je děsný.

To jako myslíš jak? To vážně nechápu. (Význam chápu ale proč jsi to napsal nechápu.) Mě už opravdu pořádnou se* lidi, kteří nedokáží zkousnout fakt, že existuje někdo s jiným názorem než mají oni. Např. že existuje někdo, komu se Windows nehnusí, kdo si váží Gatesa (protože je informovaný a například ví že naprosto nepopíratelně a prokazatelně zachránil život tisíců lidí v chudých zemích tím že tam dodal léky za miliardy dolarů), kdo netvrdí pokrytecky že je mu špatně z novy, kdo není tak blbý aby odhlasoval Grosse jako druhého největšího padoucha v historii Česka hned za Gotwalda jen pro tu nedávnou aféru. Prostě nejdu s davem protože mám vlasní názory.
ehm a jak ten soubor spustim O:-)
taky by me to zajimalo. HALO jak se nacpe ten theme tam kam chci nebo jak hoz provoznim
Je potřeba si na to nainstalovat soft - theme manager. Páč to není obyč. .theme, které by šlo v xp použít normálně :-/

http://www.wincustomize.com/software.aspx
me ten theme manager nefungujr... pri kazdym kliknuti eror
je to moc pekne, ale jen na 30 dni :(
Mě se líbí ve WindowBlinds, u skinu iMAC funkce na skrytí okna do titlebaru, ale kvůli tomu se mi nechtělo nechávat na PC celou intalaci.
Imho to není omezeno na 30 dní, plná verze má prostě funkce navíc.

A ten theme manager jen jen taková jakási nástavba, díky které může člověk na jednom místě měnit všechny věci - vzhled desktopu, ikony, logon obrazovku, bootování, ale na tyhle věci se musí nainstalovat jednotlivé prográmky (windowsblinds, iconpackager atd.) odkazy na instalaci těch prográmků jsou v tom theme manageru, v jednotlivých sekcích ...
... zas jak malí, když si někdo koupí, byť i šlohne win, ať si je používá. Pro každého je nejlepš to, co mu vyhovuje. Když někomu vyhovuje linux, ať si používá linux. Když někomu vyhovuje windows, ať používá windows. Není to jedno?

K barvám: svého času (win 3,11) běžela fáma, že barvy byly úspěšně šlohnuty od Apple a jejich MacOS. Co je na tom pravdy nevím. Ale XP se taky trochu podobají MacOS X (Aqua) - to je můj názor, nevyčetl jsem to. No, řešit to nebudu.

K zachráněným lidem Billem... V americké společnosti existuje nepsané pravidlo, že se část zisku věnuje na dobročinnost. Pokud to tak někdo nedělá, tak je to srovnatelné se zločinem. Takže podle mě byl akorát nucen ze svého zisku uvolnit nějaké ty prostředky. Zachránil tak nějaké životy (?) v chudých zemích a lidé, co použili jeho léky žijí dál v nechutné chudobě. Je to dobře?

Kdo si váží Gattese? Snaží se vydělávat peníze, umí to a jde mu to. Tohle nikdy umět nebudu. Za to si ho můžu vážit. OK.

Opět uvedu, že si myslím, že primárním úkolem Microsoftu je vydělat peníze, nikoli poskytnout světu něco, co funguje! A to se jim daří skvěle, není-liž (nebo jak se to píše) pravda? V tomto směru, klobouk dolů.

Zkoušení linuxu: Ve win se to dá přes MS Virtual PC. Zkouším, zatím mi hezky funguje textový režim, časem zkusím i grafiku. Jestli to jede i ve vm-ware, nevím.

Btw, viděli jste někdo linuxácký X server enlightment?
tak... a ted se všichni podívejte na www.pu.chytrak.cz/desktop.jpg.... takhle jsem si nastavil svůj linux a vypadá to IMHO fakt dobře...
jo to vypada fakt dobre. koukam ze tam da udelat vic kravinek nez ve widlich:)