CVS, VSS nebo něco tak, používáte?

Pokud děláte větší projekty, máte na to nějaké verzovátko? Osobně jsem používal CVS na lin. Ale moc mě to nedrží. Asi nedělám velké projekty. (-; V práci se běžně používá MS VSS a to hlavně protože na jednom díle dělá víc lidí. Používáte něco takového? Jaké s tím máte zkušenosti?
Co to je to verzovátko CVS Máro? Smím-li se zeptat.
CVS (Concurent Version System (tuším)) je prográmek na udržování verzí. Jako, že něco napíšeš a lupneš to třeba do toho CVS. Pak uděláš změny a přes to CVS uděláš záznam, do jakési oblasti se ti zapíše, co jsi změnil, když to na to más nachystané, tak do souboru, který jsi změnil udělá záznam s tím, že to připíše co, případně kdo, když to dělá víc lidí. Pak se můžeš zpět vrátit k vezi ze dne xxyy, můžeš si dělat "záložky" a vracet se k záložkám a tak. Pokud na něčem dělá víc jak jeden člověk, tak je to více méně žádoucí, pokud na něčem děláš sám, tak nevím, chvilku jsem to používal na kuchařce, ale pak to zůstalo usnuté....
Slušný produkt do win je CVSWin (free) není jediný a údajně je poměrně jednoduchý, takže nic hyper super, ale funguje a já jsem s ním byl spokojený. Jednu dobu o tom šel seriál na rootu...
Hm zajímavý, ale asi nic pro mě a díkas!
Programek na spravu verzi. Hodi se to, kdyz je nejaky SW vyvijen vice lidmi, i pro jednotlivce, pokud to mysli se svym projektem nejak vazneji... viz MzM
používám - CVS. No ale je to malej projekt. na widle je tortoiseCVS. mooc pěkná věc. jináč je tu subversion a git. Ale není čas to testnout. Git používá kernel.org :)