Rodinná pouta - co si o nich myslíte?

V životě jsem neviděla ani jeden díl a zajímá mě, jestli jsem o něco přišla... :)
Je to obyčejná telenovela, nic víc.
V telce řikali, že je to obšlehlej Dallas...
rodinna pouta? to je nejakej serial?
btw ja jsem toho v zivote jeste nevidel... az se bojim, ze jsem fakt o neco prisel :-/
Promiň, ale... opravdu nechci být sprostý.
IMHO Rodinný blbosti.. dívám se na to jenom u babičky, protože nechci jít spa´t a tam komp nemam...
Tak to vypadá, že ani tady se nedozvím, o čem to je. To jsem rád.
Toto vysielajú aj na našej televízii. Nevidel som ani jednu časť a neľutujem to.
Myslim, ze je to o hovne. Ale teba se mejlim. Nikdy jsem to nevidel.
Mám pocit že i kdyby se někdo díval, tak tady napíše že neviděl ani jeden díl nebo nenapíše nic, prostě jen proto, aby se neshodil před ostatními. Protože dívat se na něco jako jsou Rodinná pouta, to je přece potupa jak hrom.
Vezmu vaše příspěvku od spodního:

Sojkovec - pokud jsi to nikdy neviděl, nechápu kde bereš tu odvahu (spíš až drzost) tvrdit, že je to o hovně.

Duso - s tebou souhlasím v tom smyslu, že já třeba se na televizi skoro nedívám prostě proto, že když něco neuvidím, nebudu vědět, že to třeba bylo dobré, a tudíž mě nemůže mrzet, že jsem to neviděl. Tohle je můj postoj k televizi (a týká se i sledování filmů na počítači, nenechám si ujít jen animované filmy, ty mě zajímají "profesně").

Zdenek - já si občas přečtu obsah dílu v televizním časopise který odebíráme, takže dojem o ději mám. A občas i úryvky zahlídnu, klidně to přiznám, nevím proč ne. Není to o hovně, má to nějaký příběh, jsou tam popsány vztahy a charaktery postav, je to prostě klasická telenovela jak je všichni znáte (ačkoliv se na ně nedíváte, ach to je paradox), akorát se odehrává v Čechách a nikoliv v Mexiku a podobně.

Ondra - dívat se na něco co je podle tebe blbost jen proto, že nemáš počítač, to nějak nechápu. Asi mám jiný pohled na svět než ty...

Tonik - nemusíš se bát, nepřišel jsi o nic. Stejně jako bys neutrpěl žádnou újmu kdyby ses díval.

Nípal - přesně tak. Nic víc ale taky nic míň.


(Btw nemám snahu někoho urážet, prostě jsem jen napsal své reakce.)
Tom: Videl jsem ukazky. To mi stacilo. Odradilo me to predem.
Sojkovec: Telenovela je vždycky o ničem. žádný střílení, žádná krev. to je telenovela. Podle tebe je možná o hovně, někomu se to líbí. ;)

Když je to v podstatě o ničem, proč se na to dívá 1700000 lidí? :-D
No to já klidně přiznám, že jsem se na telenovely koukala, včetně Rodinných pout. A není pravda, že by v nich nebyla krev a střílení. To možná nebylo v Rodinných poutech, ale v latinskoamerických telenovelách je krve dost, např. Amor real (u nás Pravá láska). A proč jsem použila minulý čas? Protože telenovely většinou běží v době, kdy jsem v práci, takže už na ně nemůžu koukat tolik jako dřív, většinou jen, když jsem nemocná, jako třeba teď :-). A koukám se ze dvou důvodů. Za prvé když mě zaujme příběh (a opravdu to není vždy) a za druhé - objevila jsem u tv karty tu možnost, sledovat televizi v jiném audiokanálu, kde jde (např.) telenovela v originále. A tak se většinou koukám v originále a když už moc ztrácím nit, tak přepnu na češtinu a pak zase šup zpět na španělštinu ;-). Takže si pobrečím a ještě se u toho učím :-D
Jo, jestli senekdo tim uci spanelsky, proti gudtu zadnej disputat, filmu, co za neco stoji, je zlomek. Tedy alespon pro me.
Ale i když telenovely používám k učení, tak mě ty, na které se dívám, opravdu baví :-)
Telenovely sú klasický televízny žáner. Niekoho bavia komédie, iného horory, a takisto niekoho aj telenovely. Ja tiež nevidím nič zlé na tom, že ich niekto pozerá. Tiež som to kedysi pozeral, teraz ma to už neťahá. Možno v budúcnosti zas. Záleží od doby :)
Že se na RP dívá tolik lidí, je jasné - je to české a je to telenovela. Když k tomu přidáte cílovou skupinu - většinou nezaměstnané ženy a ženy pracující za malý plat (existují výjimky) - tak dostanete osvědčený vzorec sledovanosti.

Navíc jde o telenovelu maskovanou. Nikde v oficiálních médiích nevidím tvrzeni, že RP jsou telenovela. Všude vidím jen "český seriál". Ale každému rozumnému člověku dojde, že pokud má jedna řada 110 dílů a chystají se další, že RP ani nemůžou být nic jiného, než telenovela ;)

Nova chystá protiúder - její telenovela však bude prý každý den před Televizními novinami, bude se jmenovat Ulice. Tudíž kvalita asi nic moc, protože kvalitní scénář jednoho dílu se nedá spíchnout za jeden den a už vůbec se nedá tímto způsobem spíchnout nějaký rozumný děj!

Když si vymezíme seriál a telenovelu, telenovela jsou mraky dílů o stále stejných lidech, jsou v ní jen menší zvraty, občas 1 osoba přijde, jiná odejde, ale jinak se neděje skoro nic (ano, občas se vezmou/rozejdou). Seriál má málo dílů (ale když je dobrý, dotáčejí se další řady - např. Kobra 11, Ranč U Zelené sedmy...), často se mění obsazení, dochází k velkým dějovým zvratům, autoři se nebojí jít třeba na začátek předchozí řady, aby dokončili její děj (např. v Medicopter 117 na úplném začátku doktor Lüdwitz zachrání v přestřelce člověka, o celé 3 nebo 4 řady dále zachrání toho člověka opět, protože mafián nečekaně není mrtvý...), seriály se většinou zabývají nějakým nevšedním motivem (život městské rodiny na vesnici, policejní vyšetřování, převleky, říše pohádek proplétající se s reálným světem...).
slýchám to u počítace z obýváku, takže dvěma slovy:
inženýr Krátký
... jinak nic :(
Rodinná pouta jsou nic moc. Lepší je seriál Pojišťovna štěstí.
P.S.: teď pojišťovnu vysílají v nějaký den ve 20:00 na slovenské televizi Markíza :)
No, já to sabotuju od samého počátku stejně jako cokoliv podobného kalibru... Ale je tu jeden důvod, který mě přiměl neignorovat alespoň dokument o natáčení, kde mi kupodivu sdělili, že je to ohromně oblíbený seriál a lidi to milujou... A mě napadlo: proč, proboha? No, a tak se ptám vás.. :)
Lidi ho milujou, protože je k tomu vedla média. Kdyby neproběhla před vysíláním megalomanská reklamní kampaň, nepšoukla by o tom seriálu ani blecha. A nebo možná jo. JÁ PROSTĚ SAKRA NEVÍM JESTLI BY O TOM PŠOUKLA NEBO NEPŠOUKLA!
:))) Koukám, že jsi rozený filozof... :)
Typické, nejvíc kritizují ti, co to nesledovali. Opravdu konstruktivní a hodnotné názory... Vypadá to, že jsem jediná, kdo to sledoval a byla jsem to já, kdo se k tomu rozhodl. Nějaká mediální kampaň u mě nemůže způsobit, abych se na něco dívala. To u mě způsobí pouze zhlédnutí prvního dílu. Prostě jsem usoudila, že by se na to mohlo dat dívat, tak jsem se koukala i dál a opravdu jsem se u toho bavila. Nechápu, proč se tu o tom vůbec bavíte, když jste to neviděli, nezajímá vás a to a je to podle vás kravina.
Thalia: No, já přece neřikám, že je to blbost, jen se na to ptám ostatních, ale je pravda, že hodně lidí říká, že je to blbost... Ovšem pravda, většinou ti, co to nesledují... :)
A můžeš napsat, co se ti na tom líbí konkrétně? Teda, pokud chceš...
Laura: já to nemyslela na tebe, ty ses prostě zeptala, ale psali ti povětšinou jen ti, co to neviděli, ale vědí, že je to blbost...
Co se mi na tom líbí? No nevím, jestli se mi to podaří zformulovat, já na slohovky moc nejsem, až se divím, jak jsem se v minulém příspěvku rozepsala ;-) Pojmu to asi tak nějak všeobecně... Jestli se dobře pamatuju, narozdíl od latinskoam. telenovel to nezačínalo nějakým dramatem, takže první díl nebyl pravda moc chytlavý, ale dával jakous takous představu, že by to nemusela být zas až taková hrůza. A IMHO ani nebyla. Líbilo se mi pojetí postav i humor a chybělo mně tam trochu to drama latinskoam. telenovel a myslím, že to nebylo ani tak emocionálně silný nebo tam takových okamžiků bylo prostě míň. Což bych řekla, že je to hlavní, co mě na tom baví - když mě to prostě chytne za srdce. Možná budu vypadat jako puberťačka nebo blázen :-), ale telenovelu Amor real jsem probrečela skoro celou :-D. Bohužel nebudu mít možnost sledovat druhou řadu Pout, která ještě ani nezačala a už jsem četla, že bude slabší než první řada. Silně by mě zajímalo, jak to ti lidi ví...