Neděláme všichni kraviny?

Jaktože existuje možnost seřídit si čas podle jiných hodin? Už Einstein řekl, že každý máme svůj vlastní čas. Jaktože se některé školy zamykají v 8:00, moje hodinky tenkrát ukazovali něco jiného(teoretický výmysl!).
to je na mě moc složitý.
no cas je jen jeden ze zpusobu jakym popisuje lidsvo svet jako celek. je to velmi uzitecny pro planovani ukolu, na cemz je postavena nase civilizace.

aneb jak rekl Einstein "cas je relativni pojem":)
cas si vymysleli lidi, aby vedeli od kdy do kdy a co za to - Jan Werich
Tomik: Tak. Přesně formulováno.
Ano, čas je relativní. Teď zronvna mám pocit dejavu, protože mám pocit, že už tohle jednou bylo (někdo se ptal na relativní čas ve škole). Každý taky může mít svůj čas. Ale pokud chceš (nebo prostě musíš) chodit do školy, je třeba tvůj relativní čas s tím školním jaksi zesynchronizovat.
Einstein platí všude, jen se projevuje až v trochu extrémnějších případech. A v tý škole to neukecáš, ani kdyby ji zamykal fyzikář.
Něco jinýho je pak relativnost plynutí času subjektivního. Hodina nepříjemnýho předmětu (dokonce i když trvá jen 5a40 minut) je podstatně delší než hodina u bazénu.
V pěti letech (věku) je rok pětina tvýho života, tudíž nepředstavitelná věčnost, pro mě je rok cca padesátina života, čas mi tedy plyne desetkrát rychlejc. Je to průsr (slovo citované z "Kaplana"), ale je to tak.
> Neděláme všichni kraviny?

Jj, delame. Vlastne kdyz sportovcum meri vykony, nemuzou je merit presne :)
Ale jinak plati teorie relativity: Zivot je kratkej, ale Tak jde cas je nekonecnej...
Mně stačily v pondělí základy elektrotechniky s Ing Houzarem ;) Víte, proč všichni lidé při hodinách spí? Zde je jeho vysvětlení:

"Nekecejte vy 4 tam vzadu. Pak se nedivte, že Bureš spí! Jak totiž kecáš, tak se potíš a začneš smrdět. A abych to neslyšel, tak si mezi sebou šeptáte. A maminka vám četla pohádky před spaním šeptem, aby vás nevzbudila. PROTO BUREŠ SPÍ!"
(neřekl to přesně takhle, ale zhruba to tak řekl)

Ale proč jsem najel na základy. Také bylo něco s časem, konkrétně se životem. Přece jen, tohle moc často Houzar do sešitu nediktuje:

V současné době existuje mnoho materiálů, ze kterých se vyrábí odporová vrstva. Nejčastěji používané a nejlevnější (pozn. "To jsou ty z Číny, HongKongu a tak") mají odporovou dráhu ze speciálního laku plněného sazemi - dráha je málo odolná a život je krátký.