Přesun souborů mezi adresáři

Lze přesunout soubory z jednoho adresáře do druhého bez toho, abych ho mazal a znovu nahrával?
Jde mi o to, že až se obnova diskové pole dokončí a data budou v adrésáři nouzovy_stav, tak to budu chtít dát z toho adresáře pryč bez toho, aniž bych to znovu celý nahrával...
Prosím poraďte!
předem díky za odpověď
Já myslím, že ne
Napis si na to PHP script...
To je strašně hezký, ale to bych musel umět programovat v PHP...
Hmm, tak ja zkusim nakej napsat....
stejnej problem jsem resil pred pulrokem, kdy jsem potreboval preskladat web... a tedy popresouvat asi takovych 30 mega :o) Holt jinak nez pres php to neslo. A byla to otazka nekolika sekund :o) rekl bych, ze jsem na chvilku vytizil server :o) Alespon jednou :o)

2root: rekl bych, ze napsat tenhle script bude vazne tezky, pokud nebudes znat adresarovou strukturu webu, na kterem se to bude uplatnovat.

jinak bych ten script klido poslal i s popisem, kam napsat jaky adresar, ale holt nejakym divnym zpusobem jsem ho mel pouze na webu :o) takze pokud chvilku (snad) pockate, tak vam ho poslu... pokud uz jsem ho nesmazal i tam.
To nebude zas tak tezky, napsat to, preci v PHP muzu zjistit aktualni adresar a podle toho pomoci funkci se stringem zjistit i root adresar webu a prejit do adresare nouzovy_stav a odtud je kopirovat do root adresare...
Až na to někdo z vás napíše script, tak mi dejte vědět rád bych to taky přesunul. Dík