Ban ve FF

Zdary vši!

Poradíte mi, prosím, zda lze a jak ve FireFoxu zamezit přístup k určité www stránce? Na mém PC totiž občas serfují děti a dostaly se na "závadnou" stránku, ke které se teď rády vracejí....;-)

Díky moc za pomoc!
A myslíš, že to má cenu? Závadných stránek jsou miliardy a kdo hledá, najde :-)
Zamezit pristup k lib. strance muzes upravou souboru hosts. Priradis tu domenu trebas ke 127.0.0.1. Nebo pouzivas-li nejaky firewall, kazdy by mel mit moznost blokovat provoz s urcitou IP adresou.
Ale i tak: viz Freya.
Díky. Je to na mě trošku složité:-) Firewall mám zapnutý ten v XP SP2, kde to tam najdu? Kde najdu ten soubor hosts? Prosím vysvětlení pro lamy, děkuji!
WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

A jestli to jde ve firewallu WXPSP2, to opravdu nevim. Nemam.
2 Sojkovec: Soubor jsem našel, otevřel ho v Notepadu, je tam nějaké kecání + "127.0.0.1. localhost". Jak mám postupovat dál? Když tam něco dopíši, tak to pak nelze uložit, resp. uloží se to jenom jako textový soubor. Případně pokud máš čas a náladu vysvětlit mi to po ICQ...
headlong: Nalevo pod to 127.0.0.1 vlozis zase 127.0.0.1 (nebo jinou IP, tim treba zaridis, ze misto stranky uvidi napr. Seznam), vedle, pod localhost, vlozis www.stranka.cz.
(pro jistotu jeste uved i vyskyt stranka.cz bez WWW)
Zpusob zablokovani IP je vsak spolehlivejsi.

P.S.: Pokud nemuzes soubor ulozit, je nejakym programem hlidan. Napr. firewallem (ZoneAlarm Pro ma tuto funkci, jine firewally ji budou mit take), mozna to umi i SP2.
Tak už se mi to povedlo uložit i se změnami, ale žádný efekt to nemá:-( Zkusil jsem to i s i bez www. Jsem asi zkrátka lama! Nemluvě o tom, že netuším, jak zjistit IP adresu určité stránky?

Pokud se mnou máš ještě trošku trpělivosti, můžeš mi napsat tento příklad? Chci zamezit vstupu na stránku XChatu a to tak, že když někdo klikne na odkaz Xchatu na stránce www.centrum.cz (jsou tam dva), tak ho to hodí zpět na www.centrum.cz. Jde to vůbec?
Soubor hosts stopro funguje, je to odzkousene:

127.0.0.1 xchat.centrum.cz

Zakaze xchat. Nehodi to zpet na centrum, odkaze to na localhosta. Nemas-li pusteny webovy server, hodi to "stranku nelze zobrazit".

Adresu stranky zjistis snadno. Staci na ni pouzit prikaz ping, ci nslookup.
Ach jo! Asi něco dělám špatně, protože mi to normálně funguje, resp. nefunguje. Mohl by ses mi ozvat na ICQ 225 118 959? Děkuji moc!
Budu na příjmu dnes tak do 14-té hodiny a pak až večer po osmé...
Tak už mi to funguje:-)

Měl jsem zapnutý Microsoft Anti-spyware a zakazovalo to přepis hosts souboru...

Ještě jednou díky za pomoc!
Vzdyt to rikam, ze kazdej ochrannej program, co ma za neco stat, hosts blokuje.
Asi jsi to fakt říkal, ale já měl celou dobu zavřené okno, takže jsem Tě neslyšel...

Jinak díky!
Nojo, zatracena Windouz...
Já myslel Okno mé lásky! Olympic - kde jsou ty časy...