Program na kreslení elektr. schémat

Neznáte nějaký jednoduchý program na kreslení el. schémat?
ja, kdyz jsem byl na sps, tak jsem schemata do protokolu delal v zoner callisto. nakreslis si jednotlivy prvky a pak uz to tam jenom sazis, pohoda. ale jsou na to samoze i spesl programy.
Jeden mam, zabira 2 mega, poslu to ho mailem, jestli chces.
OrCAD?

To ja delam schemata v oblibenym malovani :)
Sojkovec: Sem sním .) Budu moc rád....
Poslano
A neches se podelit i se mnou? :)
Nechtel bys ho poslat i me? pristi rok ho budu potrebovat! diztak posilej na xsieberl@centrum.cz ! predem dik!
Sojkovec: kdyby to moc neobtezovalo moh bych taky dostat kopii?

A nemel by nekdo sikovnej program na schemata i s routerem na plosnaky?

Diky za odpoved (pokud nejaka bude :) )
Sojkovec: hod to na web alebo mi to posli tiez, pls :) alebo aspon nazov, to uz vygooglim

Dik moc
cb, KiNg26, e-Jirka: posláno

lacop: ProfiCAD
no kdyz uz jsme u toho, tak by to imho zvlad i AutoCAD.

ale co vim tak jsou CADy docela draha zalezitost(teda legalne:))))
Je to na webu v Download.
Doporučuji EAGLE od CADSOFTu.
Je ke stažení, na jejich stránkách, pro win i Linux, má to kolem 10 mega, volná verze umí plošňáky jen do rozměru 8x10 cm. Ale jinak je to profi, včetně autorouteru a knihovny součástek. Na Netu je i online český návod, chce to v něm chvilku dělat, ale pak se v něm dělá rychle. Samozřejmostí jsou i profi výstupy na fotoplotry (Gerber) a vrtačky (Excellon). Mnoho výrobců plošných spojů je ale schopno pracovat přímo se souborem z eaglu.
Pozor na lákavé cracky, lítá jich po netu spousta, ale při přechodu na novou verzi programu to najednou nejde otevřít a NEDÁ SE TO OPRAVIT.
nebo pcb+geda. jsou v tom i schémata a desky pro ronju. Eagle je doost dobrej profi soft.
Quinix, Sojkovec: dik :)