Hokej aneb všem stejným metrem?

Co si představujete pod tím pojmem, že "televize vymývá mozky"? Teda vlastně jinak - "televize nova vymývá mozky"?
Vymývání mozků je jen takový řečnický obrat, prostě vysílá blbé pořady, které člověka nenutí přemýšlet, všechno je podáváno co nejvíc zjednodušeně., lidé tím více otupí a zdegenerují. Neříkám, že by se bez novy z té jednodušší většiny populace najednou stali přemýšliví inťouši, ale nova by mohla využít svého vlivu a třeba OBČAS odvysílat i něco zajímavého. Proč nevysílá třeba žádný magazín o kultuře? Klidně i té populární : něco o hudbě, filmu. Pořád zarputile vysílá ty nejpodlézavější pořady, které musí být stravitelné pro každého tupouna.

Ale co se týče toho "vymývání mozků", nova je jenom součástí velkolepé mašinérie, kterou tvoří i soukromá rádia, bulvární noviny a časopisy, otupující pracovní proces atd.

A vůbec, nova je sice zlo, ale ještě víc mi vadí , jak jsem psal, to umělé vytváření idolů a hvězd, ty všechny celebrity a vip ...
hanyZ: S tvym nazorem se zototoznuju. Lip bych to nenapsal.

Tom: Ad bojkoty [cehokoliv]: To je stejna ptakovina, jako to, co je bojkotovano. To je opravdu jen snaha zavistivcu, kteri, napr. neuspeli, vyniknout.
Sojkovec: Ad bojkoty:
No tom fóru k bojkotu ČHSS to někdo velmi trefně vyjádřil, budu volně citovat:

Každý z nás má někdy potřebu kopnout si do něčeho velkého, aby se necítil tak malý. Ale většina to dělá v soukromí a neotravuje s tím ostatní lidi.
Tom: To je pravda, taky se v tomhle nehadam. Take se niveho takoveho neucastnim. V tomhle ohledu se snazim byt objektivni. Kdyz se chce nekdo koukat na CHSS, nikdo mu nebrani, je to z toho duvodu nabizeno. poue neopvazuju za spravne, ze jsou lide od mala krmeni ruznymi falesnymi idoly krasy a dokonalosti, atp. To totiz myva neblahe dusledky. Napr. (toto myslim vseobecne, netyka se to jen novy) prave souteze typu Miss, ktere mohou zpusobovat detem (tyka se pak hlavne malych holek) takovy podvedomy psychicky natlak, ktery muze vest az k anorexii. To preci nelze povazovat za spravne. Jeden z prikaldu dane za komerci.
Já jsem to myslel jako souhlas s tím, že jsi napsal o bojkotech že jsou to ptákoviny.

Co se týká té miss, taky souhlasím.
Ale sám píšeš, že se to netýká jen novy a přitom to uvádíš jako příklad daně za komerci. Mám pocit, že miss ještě nedávno byla na ČT ...
Ani ČT není nějak svatouškovská televize. Ano, vysílá i dokumenty, záznamy divadelních představení a podobně. Jedním z důvodů proč tak činí je prostě to, že musí ze zákona. ČT taky prodává reklamní časy, takže i jim jde o sledovanost a věř mi, že kdyby mohli, rádi by televizi udělali taky více ve stylu novy.
O kolik inteligentnější je humor Haliny Pawlowské (na ČT) než humor kohokoliv na nově (teda s vyjímkou Gondíků, to je kapitola sama pro sebe)?
O kolik je estrádní pořad Hvězdy letí do staletí přínosnější než zábavné pořady na nově?
Jak pozitivní je přínos toho ubohého cestopisu s Kaiserem a Lábusem, kterým platíme z koncesionářských poplatků (a reklam) dovolenou a polovina pořadu jsou záběry na jejich blbnutí místo toho aby drahý čas využili a ukázali krásy místa, na kterém jsou?
Tak neváhej a toč - humor Hrubeše je tak trapný, že se na to nedá dívat.
Teď se dívám do programu a vidím italskou ságu Okouzlení. Jak se pozná co je telenovela a co už ne?
Simpons - geniální seriál, ale opravdu je o tolik lepší ve smyslu přínosu pro lidi než pořady na nově?
A co si myslím o soutěži Největší Čech, to raději ani zmiňovat nebudu. No nedej Bože aby tahle soutěž byla na nově, to by byl oheň na střeše.
Tom: Jo pravda, ČT není o moc lepší, nesmyslně se snaží s novou soutěžit ve sledovanosti, ačkoliv se jedná o veřejnoprávní televizi, takže by jim to mělo být u prdele. Ale rozdíl je právě v tom, co jsi psal. Musí ze zákona. Proto tam mají své místo občas i pořady zajímavé a tvořené zajímavými a inteligentními lidmi, což je na nově vyloučeno.

S tím "humorem" máš samo taky pravdu, těžko říct, zda je trapnější Eda Hrubeš, Petr Rychlý, Bubílková nebo Vláďa Hron. Ale na ČT alespoň někdy chodí věci jako "Monty Python's Flying Circus" nebo "Červený trpaslík" nebo "Haló, haló" , zajímavé filmy ve filmovém klubu atd., což se dá ocenit.
Na každé televizi jde najít něco pozitivního. Ráno je pro mě mnohem stravitelnější datel Woody ve Snídani s Novou, než nějaký zvířecí Raníček Studia 6... éé, Dobrého rána. Pak sice celý den nic (až na Medicopter či příležitostně nějaké ty dobré filmy), ale ráno zase vidím datla, což je sice pro tupouny, ale já nic inteligentního v tu chvíli nevyžaduju, k tomu mi stačí škola. Každopádně, Riskuj drží sledovanost v jistém inteligenčním intervalu. Prima potom co změnila svůj vzhled a odešla tedy sto let za opice, může zase nabídnout např. Dementy nebo Receptář (btw, Rady ptáka loskutáka na Nově taky nejsou marné). Rodinná pouta jsou telenovela (chabě krytá pod označením "český seriál") nevalného (či spíše typického) charakteru, a tudíž je přitažlivá pouze pro Češky, Moravanky, Slezanky, možná i Slovačky. Na ČT2 sice vysílají dokumenty, ale o ty stojím jen v tom případě, že jde o Cimrmana (posledně mě ale naprdli tím, že místo nich dávali cosi o papežovi). Ostatní informace z ČT2 oželím. ČT1 má největší výhodu v tom, že má velice kvalitní teletext (kam se na ni hrabou jiné televize). Program je slušný, i když si teď zrovna nic nevybavím, namátkou ale třeba Kuriozity a rekordy (teď nevím, jak se to jmenuje), nebo příležitostné Hodiny pravdy, při kterých je trochu zábava.
Občas televize vychrlí dobrý film. A rád se dívám. Občas televize přijde s nějakou estrádou. Je trapná a vypínám. Informace dávno od televize nečekám - k tomu je internet, případně (pokud jde o informace z města) městské noviny, které mi chodí zdarma (tak jako každé jiné chomutovské rodině).

Ad Největší Čech. Oceňovat Cimrmana extra cenou postrádá smysl. Cimrman JE největší Čech a kdo tvrdí něco jiného, do toho napumpuju olovo. Touhle soutěží očividně kredit ČT v mých očích klesl.

BTW, nějak jsme odlezli od toho hokeje ;)
>>BTW, nějak jsme odlezli od toho hokeje

jj, chtel jsem se zeptat, jestli ten led je stejne na prd v obou halach, nebo jenom ve Vidni. Nejak mi to porad unika.
Led je naprd. Poslouchej svou žízeň. Sprite.
Tom: Co se tyce ostatnich TV ( i CT), je to pravda. I ony ziji (CT z casti) z reklam a sledovanost potrebuji. Proto musi sahnout po taktice Novy. Doktor Zelezny neni hloupej a postavil prosperujici televizi. Nejvetsi Cech je vlastne oponentura CHSS (mam ten pocit), podobne velikasske. Nicmene je to alepson koukatelne (diky M. Ebenovi) a z casti naucne, tedy o pid "lepsi". A CT2 je IMHO nejlepsi cesky tv kanal. Tam davaji nejcasteji ty veci, ktere jsou na komercni koknurenci videt jednou za uherak. A ovsem pak tu jsou casopisy typu Spy, Bravo a buhvico jeste. O tech ani nebudu mluvit. K Hrubesovi a k Silene Koze se snad ani nema cenu jakkoliv vyjadrovat. To je styl rovny TV nova.

> Hokej aneb všem stejným metrem?

K tematu: Ano, jisste, jisste, vssem sstejnym metriskem, jen pokazdisky jinak dlouhim, teorie relativity, jisste, Milasku.

> Poslouchej svou žízeň. Sprite.

Poslouchej svou žízeň. Gambrinus.
>> Ano, jisste, jisste, vssem sstejnym metriskem, jen pokazdisky jinak dlouhim, teorie relativity, jisste, Milasku.
Aneb - všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější ;-)

Ještě se vrátím k tomu druhému tématu - někteří lidi uvádí jako argument proti nově to, že vysílá pitomé reklamy. To ale hodně krátkozraký argument, protože ČT vysílá reklamy úplně stejné a vysílá jich mezi pořady někdy dokonce více než nova. "Bohužel" ze zákona nemůže reklamou přerušovat pořad, ale všímáte si, jak z toho docela často vybruslí? Včerejší vyhlášení 100 největších čechů nebylo zdaleka jedinou ukázkou toho, kdy ČT pěkně vychytrale rozdělí pořad násilně na několik částí, jen proto, aby tam mohla dát reklamy.

Poslouchej svou žízeň. Dobrá voda.
Reklamy nevycitam. Vzdyt je to hlavni, ne-li jediny zdroj obzivy. A ze vysila pitome reklamy, s tim nemuze nic delat, kdyz vetsina reklam je pitoma. Ale CT by si s tim mohla dat pohov. Preci jen, je verejnopravni.
Pořady bysme rozebrali, ještě se vrátím k jedné věci, a tou je jakýsi zvláštní zvyk, kdy se politici mezi sebou veřejně perou v neděli v pravé poledne. Vůbec to nechápu, vždyť to nemůže mít žádnou sledovanost - politika lidi tak znechutí, že pokud jedli, tak zvrací a pokud ještě nejedli, tak ztratí chuť k jídlu.

A co říkáte na grafickou úroveň televizí? Jak se vám líbí kulisy jednotlivých pořadů, znělky, informační pruhy a další takové věci? A zvukovou úroveň? U té zvukové bych zmínil třeba to, že např. u TV N@va je nutné při filmech a pořadech hodit hlasitost nejméně 18, při reklamách lze vydržet v místnosti při maximální hlasitosti 10, vyšší hlasitost by znamenala patrně ztrátu sluchu. A k té grafice zase mohu pochválit Primu, ta je teď graficky sto let za opicemi, modrozelené logo nesedne k žádnému rozumnému pozadí, původní modré logo bylo mnohem lepší. Ale vadí mi na Primě i třeba vzhled zpravodajství, nevím, kdo v tom vidí virtuální realitu, já v tom vidím hlavně nezajímavé nepřirozené umělé prostředí... holt ty počítače neumí všechno a na kulisy je furt stokrát dobrá ruční práce, než pár slitých nesouladných barev - tím se nechci dotknout filmařů, kteří použijí počítač na efekty i na celé scény, ale ti jsou mnohem lepší.

Co se týče reklam - nejhorší jsou tzv dlouhé nudné reklamy. Např. reklama ČSA se snad svojí délkou dopouští i zločinů proti lidskosti. Neměl by se zavést zákon na regulaci TV reklamy v té podobě, že délka jednotlivé reklamy nesmí pod trestem smrti přesáhnout 12 sekund a celková délka reklamního bloku 1 minutu? Někdy mám pocit, že tvůrci reklam se nedokáží vyžvejknout v krátkém čase.

A ještě jedna věc - co říkáte na vyjadřovací schopnosti moderátorů? IMHO jdou od desíti do pr... no, slušně řečeno, od desíti k pěti.
Grafika - uvědomuju si teď hlavně Primu, ty jejich koule jsou opravdu nápadité :-) A virtuální studio, v tom s tebou souhlasím, je jen trapným pokusem. On totiž moderátor do něho vůbec nepasuje. Nějak zapomněli na základní poučku, že když už jde vidět kontakt nohou se zemí (což na Primě lze), tak bez stínu to nebude nikdy vypadat jako by opravdu stál na zemi.

Reklamy - rozděluju osobně na 3 skupiny:
1. Reklamy, které prostě ignoruju, takový ten šedý průměr, reklamy které se prostě člověk naučí nevnímat protože nijak nevynikají.
2. Reklamy, ze kterých se mi dělá špatně, prostě obsahují něco, co mi vysloveně vadí, nějaký slogan, nebo vůbec námět reklamy. Např. diskuze na celní kontrole na letišti o tom, zda má pasažér střevní problémy...
3. Reklamy, které mají zajímavý NÁPAD, např. Bobika. Ty ne jako že by se mi úplně líbily, ale prostě mi nevadí a zasměju se i.

Všimli jste si, jak jsou autoři reklam často nenápadití? Ukažte mi reklamu na cokoliv na vlasy, kde není grafický detail vlasu a použitý výraz "konečky", "kořínky", nebo raději obojí. Podobný příklad jsou prací prášky.
Hlavně by se něměli bát obměn. Např o kolik humorněji by vyzněla reklama na H&S končící větou:

» Už žádné vlasy &ndash jen krásné lupy. «

A pod větou "Jsou vaše vlasy bez života?" si představím otázku "Jsou vaše vlasy odvšivené?".
Logo iprimy je velmi inspirativní!

http://hanyzpage.czweb.org/grafika/iprima.gif
Znovu se vrátím k téměř původnímu námětu tématu (k tomu, které vedlo k offtopicu o nově).

>> mmch, z hodne znamemjma se shodnem ze sport nejlip komentujou na ct2.(a pri sledovani sportu na nove meme chut vypnout zvuk. no na prime obcas taky). jakej mate nazor vy?

Zkuste někdy zahodit předsudky a pozorně sledovat výkony Vichnara. Vždyť jak často on se plete, přeřekává (a často ani neopraví), má hluchá místa, kdy neví co říct...
Nemůžu srovnávat se sportem na nově, protože teď moderují na nově jen fotbal a na ten (na ligu) se nedívám. Ale opravdu je Vichnar o tolik lepší komentátor hokeje než sporťáci na nově?
2Tom: ne ze by byl o hodne lepsi, ale imho je lepsi nez novaci(ale kazdej ma svuj nazor). A na nove me nejvic dostalo, ohlaseni golu(od poulicka) od fotbalisty, kterej uz byl pul roku na hostovani v nemecku(ale uz je to dost dlouho a presne si to bohuzel nepamatuju). No nikdo neni dokonalej a i ja uznavam ze postupem casu se na nove a prime zlepsuji a ze na ct taky nejsou dokonaly moderatori.

jinak dlouho jsem tohle tema necet, ale porad to vypada ze se to netoci kolem hokeje jak byl puvodni zamer.

a tak bych mel dva dotazy ke vcerejsimu zapasu. byl jsem se koukat v hospode a mel jsem uz neco vipito takze si tim nejsem jistej:
1. ten druhej gol rusu. v pravidlech je prej uvedeno:"ze, pri aktivnim pohybu nohy smerem k brance". coz tam imho bylo, by se nemel gol uznat. a to si myslim i kdyz na to koukam za strizliva.
2. za co presne vyloucily Rucinskyho? v zaberu bylo akorat lehounky seknuti(kterejch bylo v zapase vic nez dost). tak nechapu pro byl trest 2+2+10? myslel jsem ze mi to vysvetlej ve zpravach, ale tam o tom nebyla ani zminka.
Reakce na spookovy poznámky:
1. Myslím, že moderátoři to docela vysvětlili jak se k tomuhle přistupuje. Jde o to, že nesmíš puk vysloveně kopnout že by třeba stál nebo se pohyboval pomalu a tys ho opravdu nakopl směrem k brance. Zde šlo jen o nastevení nohy vhodným směrem a nepatrné urychlení puku pohybem nohy. Navíc osobně si nejsem až tak jistý že to bylo chtěné, podle mě to byl spíš náhodný pohyb.
2. No vyloučení to bylo hodně přísné, 10 minut bych chápal jako nesportovní chování, pošťouchnutí když už soupeř odjížděl z místa střetu. Rozhodčí to prostě vzal jako vzteklé popíchnutí hokejkou mimo hru. Ale nevím proč 2+2. Nešlo o normální lehké seknutí při hře.
dik, ten komentar moderatoru jsem vubec neslysel. ale umyslne nastaveni(i kdyz ne kopnuti) nohy to imho bylo. nejlip je to vydet z praveho pohledu(brano v pohledu od smeru ruskeho golmana). tam je videt jak brzdi a potom tu nohu natoci(no ale kopnuti to asi fakt nebylo) no ted uz je to stejne jedno
sakra, myslel jsem pravej pohled z pohledu vokouna
Na druhou stranu, po tom gólu začli aspoň Češi něco hrát..
btw, taky si myslíte, že tenhle zápas rozhodlo hlavně štěstí? Už jenom ta nešťastná teč.. A ty hromady nezakončených vyložených šancí.. Ale je fakt, že Rusové měli taky párkrát ohromnou smůlu. Asi prokletej zápas. No co už.
no v kazdym pripade to byl imho nejlepsi zapas co nasi letos predvedly(ty prvni tri byla celkem byda)
Asi takhle - jestli měli naši prohrát, tak raději teď proti Rusku než později v play-off.