-- sdílení netu na dvou PC --

mám stolní comp, je nastavenej na normální připojení přes chello - IP přes DHCP, DNS server taky neni nastavenej. a pak mam notebook, kterej je nastavenej na sdílenou síť a internet někde jinde (ne u me doma), a potřeboval bych, abych se mohl přes stolní comp připojit tim notebookem na net. myslim sdílet to připojení na vlkym compu, a přitom aby se nerozhodilo to nastavení sítě na notebooku, protoze sice muzu pokaždý nastavovat ty IP a servery, ale to není ono. mám tušení že to má něco společnýho s hardwarovejma profilama. nebo je na to nějakej program?

zkráceně, chci měnit nastavení sítě podle dvou definovaných profilů, bez toho abych to dělal furt ručně.

tady je nastavení toho notebooku, jesli to pomůže:

IP: 192.9.200.132
MASKA: 255.255.255.0
BRÁNA: 192.9.200.241
DNS SERVER: 194.108.34.2
To ti nepomůžu páč já mám taky notebook a comp a mám to na jeden kabel. :-(
nj to bych přežil přehazovat kabel, ale je k tomu milion nastavení sítě. a to furt přehazovat....
skaff: ako mas spraveny ten net? mam s tym totiz problem, viz.
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=4&i=28220&t=28220
no obycejny chello od UPC. nastaveni site neni zadny, vsechno je automaticky pres DNS a DHCP. me jde o to menit to nastaveni site na tom notebooku, tam jsou vsechny ardesy nastaveny napevno. jinak pouzivam/pouzival sem win proxy
no, ja mam na jednom kompe DSL. Ako sa mam na to napichnut z ineho kompu, mne totiz nieco (programy, mail, PHP ...) cez proxy nejde. Proste ako keby bol ten net na tomto PC, a preposielat to, vlastne take zdielane pripojenie
hm to je sice hezky ale na to mas svuj thread ne? me tenhle problem co sem napsal dost zajima tak prosim nemen tema :))
ok, sorry ;)
pokud v tom druhym miste (ne u tebe doma) NENI DHCP server, tak je to jednoduchy.

na notebooku: Control Panel/Síťová nastavení, right-click na ikonu sitovy karty, vyber Protokol TCP/IP, dej Vlastnosti. nastavit Automatickou IP (proste aby to pouzivalo DHCP server). tim se ti tam objevi nova zalozka, Alternativni konfigurace, a tam si nastavis to co mas tedko, tu pevnou IP. Potom pokud ten notebook v siti nenajde DHCP server tak pouzije tu pevnou IP, jinak pouzije DHCP
hmpš.dik zkusim. ale stejně, viděl sem někde program, kerej přehazuje celý nastavení sítě podle profilů. např. první "doma" a druhej "prace".
ja taky, ten program dela IBM a priklada se k jejich notasum...vic nevim :)
A co na tom PC rozjet DHCP server? Osobně jsem to zkoušel jenom na linuxu, kam jsem připojoval nb. Po několika přečtení manuálu a zkoušení se mi to podařilo. Ve win by to neměl být o nic větší problém.
a co tak si kupit do kompu sietovku a swich... neslo by to aj tak?
vy ste nikdo moc nepochopil co chci. ja jenom potrebuju menit nastaveni site z dvou nastavenych profilu pripojeni. pres nejakej program nebo nejak jinak... nic vic.