win shutdown stop

jak se dá zabránit vypnutí win ve stavu, kdy už se vypíná
možná shiftem, měl by se restartovat jen OS. Vyzkoušeno u Win98
Kladivem.
shutdown -a
vyrvat honem kabel ze zdi
nebu ho resetnout :]
nejde to:) zkoušel jsem to v práci (Win2000, Win XP);) Možná bych ale zkusil ještě prohledat resource kit...
hlavne by me zajimalo na co to ten trotlik potrebuje :\
ypkis: tak to netušim...
Já bych to docela využil. Vždycky přídu a jenom vidim. Systém Windows se vypíná... Grrrr
LOL tak si to vypni XD
>> Vždycky přídu a jenom vidim. Systém Windows se vypíná
To se ti jako vypíná sám od sebe nebo co?
mozno ma nastavene vypnutie kazdych 5 minut ;) niejaky cron ;)
Mně je to jasný, takhle to vypadá, když se pracovní doba začíná blížit 24 hodinám denně...
Trotlik: nevim, nekdy ho vypnu omylem tak bych to potreboval nekdy zrusit... :)
A to mas nejaky usnadneni pro duchodce, pres pul obrazovky cudlik ZAVRIT POCITAC?

Nedovedu si dost dobre predstavit, jak ti ruka ujede na control+esc, sipku nahoru, a dubble enter. Ctrl+alt+delete & alt+v taky neni jen tak. Jestli mas nejakej trapnej programek co ma ikonku shutdown v trayi nebo tak, tak se na nej vybodni. Kdyz si nacvicis ty dve vyse jmenovany metody, bude to i rychlejsi.

Pokud vsak mas nejakou psychickou poruchu a sam nevis co delas, zacal bych to resit z druheho konce.
No pokud omylem mackas Shutdown tlacitko na klavesnici, pak vez, ze se da v nejakym ovl. panelu (Rizeni spotreby, afaik) nastavit, aby se napred zobrazilo potvrzeni nebo aby to tlacitko nedelalo vubec nic...
ne, nekdy zmacnu "vypnout", najednou si vzpomenu, že sem zapomel odeslat mail a proto potrebuju zrusit to vypinani. mam vzdycky takovej blbej pocit, ze ublizuju kompu kdyz ho furt vypinam a zapinam :))

Ypkis: prestan do me rejt, nevim vo co ti de
skaff: nevšímej si ho on si jen kompenzuje to že ho nemá nikdo rád :))
skaff: tak to priste rekni hned :)
Me se to stalo jen jednou, myslim, ze jsem zacal mlatit do Esape a nakonec se to nevyplo.. ale mam Win ME.

V XPckach, jak se divam, muzes si udelat dva shortcuty, jeden
'shutdown -s -t 5', kterej to shodi za 5 sec a druhej 'shutdown -a' kterej to zrusi. Ten bych si dal do quicklauncha popr. mu nahodil nejakej hotkey. Misto shortcutu muzes taky nekde v registrech nastavit obecnej countdown pred shutdownem [rekl bych ze to urcite pude, ale sou to jen hypotezy], takze to treba dycky bude cekat 3 vteriny navic a behem nich budes moct klepnout na tu ikonku nebo dat ten hotkej :>
nj. kdybys to rek hned. dik