Server

Mám takový nevšední dotaz, jako semestrálku ze sítí nám dali za ukol hacknout školní server. Poraďte kde bych měl začít?
Mno ja osobne doporucuji zeptat se spravce na heslo roota ;-) Kdyz se ho zeptas nebude to vypadat tak napadne jako kdyz ho hackujes :-))
No to právě nejde, je to ukolem (čestně).
podivej se underground.cz a kontaktuj pány z binary division :)) lol na ty lidi snad neni ani mail :)) hele ty šes můj jmenovatel (či jmenovec nebo či co...).

zeptat se na heslo snad není čestné? hele normálně naběhni do serverovny, seber HDD, vem ho domu, zjisti heslo a pak nenápadně vrať HDD zpátky. pak můžes třeba před ředitelem rovnou z windows nějakýho připokenýho PC naformátovat disk serveru :))

a ta síť je win nebo linuxácká/unixová?
Síť je win, jmenovec nejsem, díkz za rady ale jak říkám takhle si nás chce prověřit správce v rámci semestráílky, takže mi heslo ani nic víc nedá.
Někde vystav přesný zadání, "hacknout server" je na nic. Musíš přesně vědět co chceš dělat.
Co víc?
Pokud je to semestrálka, tak máš písemné zadání, že? :o)
Někde na netu ho vystav a dej sem link, pak se můžem bavit dál. ;o)
Tak to bohužel, zadání je jen pro nás, ale pokud tím myslíš že kecám, je to tvoje věc.
No tak to zadání napiš alespoň sem, už se ptám potřetí.
Zadání teda dodám, myslím že neexistuje v elektronický podobě, takže ho sem nějak přetlumočím. Je nesmysl aby ho síťař dával na web.
Myslel jsem jestli neexistuje nějaký obecný postup nebo jeho část.
Obecný postup existuje: studuj. ;o) Musíš prostě vědět co konkrétně chceš s tím strojem udělat, jak tomu učiteli máš dokázat splněný úkol.
Hele já o tom vím jen tohle, ale zeptám se a pak info sem dodám. Až je budu vědět pověsím je sem zase pod serverem. Vím že jde o univerzitní server. Docela výzva.
naff: Zkus nějakou sociotechniku:) Nepotřebuješ skoro žádný technický znalosti:o
Jo sociotechnika je v poho ale mělo by to být spíš technický postup, nehledě na to, že socka je tak trochu divná, myslím vuči správci.
naff: Člověk je nejslabší článek;) Soft to všechno nezachrání. Myslím že bys ho překvapil. Většinou jde o kombinaci sociotechniky a klasickýho hacku:)
Zjistil jsem, že na vstupu je unix, a potřeboval zjistit přes který port se tam dostanu. Existuje nějaký prográmek na skenování portu? Ale chybí ještě detail ,IP adresa serveru:=)
určitě jsou prgramy na skenování portů:) Zkus google, teď si nevzpomenu. Naposledy jsem zkoušel podobný věci v 17ti :)
www.angryziber.com/ipscan/
www.atomickitten.co.uk
Zatím dík, ozvu se jak to pokračuje.
hmm, pokud se chces v podobnem oboru jednou zivit, asi by sis to mel jeste rozmyslet.

Pokud mas zajem o pomoc, zkus ICQ 289039449
Ne živit se tím fakt nechci, chci to mít z krku.
hod tam keylogger! treba zabere.......ale nesmi to zjistit....musis skryt tray ikonku
LOL :-)