Pomoc: BIOS nemuze najit muj harddisk

Pomozte prosim,
updatoval jsem BIOS a nyni mi to nechce najit harddisk. Mam zakladni desku ABIT KT7A. Harddisk byl jjiz pouzit, je znacky seagate. V manualu je psano, ze to chce nejaky low level format. Nevite nekdo, jak si s tim poradit?

Dekuji predem za kazdou radu,
Michael Le
zkontroluj kabely a v setupu biosu projdi nastaveni disku a ide kanalu, jestli je nemas vypnuty... ale to asi nepomuze
Low level formát vřele nedoporučuju. Navíc to snad dneska ani std prostředky nejde. Třeba ti odkráčel HD. )-:
Vsecko by melo byt nastavene spravne, hdd je spravne zapojen. Po spusteni blika HDD ledka a HDD se toci. To bude IMHO softwarova chyba.
Zkus jiny update, pripadne zpet na zalohovany puvodni obsah BIOSu.
ML: A nastaveni master/slave mas OK?
Jiny update bohuzel asi nepujde| bootuju z cd s linuxem a diskety se zalohou jsou jaksy v cudu :/
Sojkovec: prave ze ne. BIOS se tam zadrhne a hodi mi tam nazev HDD jako None.
Mas ten HDD jako jedine zarizeni na IDE channelu?
Snad jo. Driv byl HDD na stejnem miste jako byl ted, fungovalo to. Mame dokonce stejnej bios jako predtim /upgrade biosu se nezdaril, ale nestastnou nahodou jsme bios resetovali/. A harddisk nikde :'(
nebrec, kamosi co maji stejny MB ti bios nakopiruji...
:D
Jestli se ti update BIOSu nepodařil a něco se posralo, máš na 90% poškozenej BIOS. Zkus to zpátky .)

Zkoušel si to z jinym HDD?

Update BIOSu je afaik dost riziková věc ;)
Bios mi napsal, ze upgrade neprobehl, ze to obnovuje defaultni hodnoty, ale opakuju, ze jsme resetovali bios /vybitim energie biosu pomoci jumperu/. A ted nejede HDD :DDD
mas v biosu neco jako hdd detection (melo by to byt hned na te prvni obrazovce nebo kdyz vlezes do standard cmos setup)? nemas tam vypnuty hdd?
Nepotřeboval by Michaelův BIOS slepeckého psa? Třeba by ten disk našel.

Otázka - je na disku master boot record?
Otázka - je nastavené dobré pořadí bootování, master/slave, případně přerušení apod?
no jo, když si někdo hraje s jumperama tak to má pak těžký...
Vsecko bylo rizeny hardwarovym a softwarovym technikem. HDD mam na primarnim masteru, vsechno by melo byt spravne nastaveny.
Sežeň nový disk... :-(
Hledal bych chybu v softu, jak to bylo řečeno - BIOS, ovladače.
Nemáš ho v RAIDu? Asi ne, to bys napsal (odpovim si sam, nejvetsi mozny komfort).
adams0n> kdyz ti to staci..
staci, v RAIDu to asi neni, rekl by to.
no ale jestli je ten hdd na kanalu samotnej, tak nesmi byt master ale single drive. teda aspon ja jsem to tak mel, u jinejch disku to tak treba neni...
Tonik: nebo cable select :)

Je taky možný, že celá MB odešla do věčných lovišť.
Nestraste s odchodem harda, zapomnel jsem si udelat zalohy :D Opravdu raid nemam.
> Bios mi napsal, ze upgrade neprobehl, ze to obnovuje defaultni hodnoty, ale
> opakuju, ze jsme resetovali bios /vybitim energie biosu pomoci jumperu

Neplet pojmy s dojmy. Jumperem resetujes CMOSku s nastavenim biosu, ne bios samotny. Asi ho mas opravdu spatne flashnutej.