Jak na animované spořiče monitoru

Předem se omlouvám, že kvůli každé "volovině" vytvářím nové téma.
To víte, hold jsem čtrnáctiletej fracek, kterej ještě nic neví..
Ale k věci : Zajímalo by mě, jak se vytvoří pohyblivý spořič obrazovky. To znamená, v jakém musí být formátu a co by jste mi doporučili k jeho vytvoření. Předem moc dík za odpovědi.
PS : Doufám, že mě nebudete tady pokládat za druhého Colomba :))
No sporic obrazovky je vlastne normal spustitelnej program (v pripade win). Takze v nejakym C trebas :-)
Samozřejmě jsou na to určité programy, doporučuju ale vlastnoručně naprogramovat. (Delphi, C++)
Koukám, že se budu muset učit zas něco novýho...
Sporice obrazovky, s tim sem si uzil srandu :))

Ve druhe tride na ZS sem jeden programoval, byla to docela sranda. Widle si na me nachystali spoustu zaludnosti.. napriklad se ten sporic spusti i kdyz uz je jednou spustenej - tj kdyz se zapina po minute neaktivity, tak se zapina kazdou minutu co jste neaktivni.. takze muj saver nabehl, cely rozradostneny sem odesel, prisel za dve hodiny a dalsi hodinu je zaviral - (na reset sem byl moc hrdej :]]). Takze na tohle je potreba si davat bacha.

Taky musis manualne vychytat vypinani saveru - pohyb mysi, stisk klavesy. Jinak na tom neni nic tezkyho, akorat prejmenujes .exe na .scr.
Zajímavý spořič by se nechal udělat ve flashi, není liž pravda?
Vy se tady vyřádíte, ale co já?
Neexistuje nějaký program na ty screeny pro blby?
ale jo, existujou. akorat ze umej udelat tak maximalne prohazovani nejakejch obrazku a u toho neco hrat...
Ypkis, v kolika letech jsi nastupoval na ZS?
MzM> vetsinou se nastupuje v 6ti :)
Pat a v 8 je schopen napsat program? Hmmmm....
MzM: A proc ne? Ja prvni radky kodu v nejakym basicu napsal v 11, a to nejsem nijak extra nadanej clovek, spis prumerne talentovanej blb... :)
Mno predtim sem jen tak otukaval qbasic v DOSu, ty moje 'programy' byly dost sileny XD
Tonik - To nevadí, to bude stačit. By to chtělo už něco "konkrétního"..
Odkaz a podpobně...
Dík....... :))
milster, ve flashy takovy veci jako zabraneni exekuce programu v pripade predchozi instance imho nevychytas. flash je dobrej na animace ale 'programovat' v tom.. :\
Ypkis, hmm, je fakt, ze kdyz bylo 8 me, tak super elektronika byla kalkulacka, ktera umela odmocninu, tak mam asi zkresleny pohled na vec... (-;
4 Marek z Markova:

Když mě bylo 8, táta přivezl domů novou 286/12MHz z Němec, tehdá za 25.000 Kčs a já na to zíral jak na zázrak. Nikdy na to nezapomenu. :o)
MzM: Nějaký ten osmibit by se určitě našel, ne?
Já se dostal v jedenácti k atarku a dokonce jsme se pustili s kámošem v basicu do nějaké textové adventury. Nakonec jsme udělali úvodní obazovku a asi čtyři místnosti. Zato jsme už ale měli kompletní scénář:D Možná mám to zoufalé torzo ještě na nějaké staré emgetonce, okousané od myší, někde zapadlé ve skříni:)
najdi a zveřejni!
hanyZ na adventury jsou enginy, tak opraš scénář a stvoř. (-;
Já nevím, osm mi bylo v r. 1980, to moc osmibitů nebylo... i když i8080 už tuším byl...
milster: Jak to dostat z kazety do PláCadla? :´-(
Možná bych mohl alespoň zveřejnit nějaký skrýnšot, vyfocený foťákem z televizoru, kdyžtak :)
Tak si sežeň externí kazetovou mechaniku s USB výstupem nebo tak něco, tohle za to stojí ;)
Na převody tu byly nějaké udělátka co to dělaly přes wav nebo přes printerport. U každého emulátoru něco takového je.
MzM: Staříku ;)

Uvidím, co se dá dělat. Dneska bych to mohl dodělat třeba ve Visual Basicu. Doba pokročila:) Abych pravdu řekl, tak on to tenkrát "programoval" spíš ten kamarád (shodou okolností také Marek) a já hlavně psal ten scénář. Byla to nějaká hovadina plná veselého pubertálního humoru;)
hanyZ: :-p Koupíš mi hůlku?
A co to udělat jako php webovou aplikaci? (-;
A původně to bylo na co? Stáhni emulátor a nemusíš nic předělávat....