FAQ Webzdarma

zase opatrně - už jsem to někde psala, rozhodně si myslím že není potřeba suplovat - dublovat Yuhůa a JPW :-) odkaz na jakpsatweb je na faq na každé stránce. Původní záměr byl pouze sepsat odpovědi na otázky, které se tady vyskytují v menších obměnách snad obden.. aby si odpovídající ušetřili čas a mohli jen dát odkaz na místo, kde už je odpověď napsaná.
Moc děkuju všem a doufám, že se to někdy bude při odpovědích hodit - nedělám si iluze, že i kdyby tady nakrásně byl odkaz na faq.webzdarma.cz na každý stránce, že by si to někdo přečetl dřív, než založí thread s názvem HELP! Nefachá mi obrázek "Petříček a psíček.JPG"!
mám tu ještě něco malinko:
linky, které se použijí v mozille v tom horním proužku (previous, last, ....)

<link rel="Contents" href="/cms/sitelist.asp?w=1" />
<link rel="chapter" title="chapter 1" href="#jedna"/>
<link rel="chapter" title="chapter 2" href="#dva"/>
<link rel="index" href="#index"/>
<link rel="section" title="sekce 1" href="#sjedna"/>
<link rel="section" title="sekce 2" href="#sdva"/>
<link rel="subsection" title="ssekce 1" href="#ssjedna"/>
<link rel="subsection" title="ssekce 2" href="#ssdva"/>
<link rel="appendix" href="#sjedna"/>
<link rel="glossary" href="#sjedna"/>
# co mám dát před ten @ v mailove adrese?
Před @ je možné napsat cokoliv, např. soutez, admin, info atd., vždy to dojde do tvé schránky. Stejně tak při odesílání.


# reklama: mám ji tam dvakrát, změnil jsem nastavení a nic atd.

Po změně nastavení reklamy je potřeba nahrát soubory znovu na web. V těch původních je již zapsaný kód reklamy, proto se tam zobrazuje i po změně nastavení.

Pokud je na stránce reklama při nastavení Na všech stránkách dole třeba 10x apod., tak to bývá většinou použitím funkce include - reklama se vloží do každého includovaného souboru dolů. Ale když už máš stránky v php, tak je nejlepší vytvořit soubor např. reklama.html (reklama.php atd.), do něj dát značku pro reklamu (<!--WZ-REKLAMA-1.0-->). V nastavení reklamy pak nastav reklamu Na úvodní straně nahoře a vypiš cestu k souboru reklama.html. Ten pak ale musíš umístit např. pomocí include na každou stránku, jedno kam, tedy i na všechny dolů, ale musí být na všech.


#na úvodní stránce vidím jen reklamu, co s tím?

Zřejmě používáš stránky s rámy. V nastavení reklamy je třeba zvolit zobrazení Na úvodní straně nahoře a do cesty napsat cestu k rámu, do kterého chceš reklamu vložit. Např. máš-li rámy menu.html a obsah.html, nastav reklamu do obsah.html.
dis: já už odkaz na faq.webzdarma.cz/... použil v tomto fóru jako odpověď dvakrát, takže užitečné to je ;)
hehe, teď se všechny odpovědi můžou zredukovat na dva řádky:
faq.webzdarma.cz
www.jakpsatweb.cz
(-;
To si po otevření fóra dám do clipboardu a pak už stačí jenom
ctrl+v
ctrl+v
ctrl+v
ctrl+v
ctrl+v
...
Na FAQ jsem si všiml jedné nepříjemné malinkaté chybičky.
Když někdo uvede např. link
http://faq.webzdarma.cz/wz.php#q7
tak se v horní části stránky zobrazí přímo odpověď na otázku, text otázky je skryt. Myslím že lepší (mnohem) by bylo, kdyby záložka bylo před textem otázky, ne až po.
V takovém případě by možná bylo lepší mít nějaký interface, kde by byla jenom jedna otázka-odpověď. Jestli je to v db, tak to bude drnkačka. Dis, co?
IMHO to v DB není. Je to obyčejné html, příponu php to má snad jen kvůli tomu, aby byl jednotný vzhled (tzn. hlavička apod.) Snad se nemýlím.

Pokud by to bylo v databázi, bylo by to laskavé. Nejdůležitější ale není technologoie, ale obsah ;) A za ten mohu říct jediné: Dík.
2Nípal: tak to jsem ráda

2Tom: jo už jsem si toho taky všimla, je tam blbě záložka, hned to spravím

2Marek: no jo, tak já už musím s pravdou ven.. v db to není.. protože... protože... protože to ne-u-mííííím ;-((((( na moji obhajobu budiž řečeno že jsem zasloužilá matka od rodiny budující přes den kapitalismus, odpoledne vychovávající nevycválané dítko a na sebevzdělání mám jen večer, a to ne vždycky. Z php jsem se zatím skamarádila jen s "echo" a "include"... Elán by byl, čas chybí. Ale já se to časem naučím :-) Myslím že faq dokážu ukočírovat i takhle. Zatím.
No a protože nevím všechno - ty odkazy pro mozillí proužek: tuším o čem to je, ale nemohl bys to pro faq trochu rozvést? Nerada bych to zkomolila a na pokusy nějak nemám kdy... Díky.
dis, nebreč, není to ostuda. Myslím, že to postupně dáme dohromady. Ono teď se to ukočírovat dá, ale jak tam toho začne být víc, tak už to bude horší. Jak budu mít prostor (doslova), tak zkusím dát k dispozici něco s db. Něco takového i s kategoriema už mám ve svých fórech, ale chce to kapku předěla zobrazování.

Echo a include je ažaž (-;

mozilí proužek:
Pokud je v hlavičce html dokumentu použit tag <link rel="spravny text" />
tak se v mozille objeví horní proužek (pokud je povoleno ve "View -> show/hide -> Site navigation bar") umožňující aktivaci akcí předepsaných tagem "link".
V mozille je vidět sada navigačních šipeček + dvě "rozbalovací menu". Akce k šipečkám se přiřazují následovně:

<link rel="first|next|previous|up|top|last" href="http://" />

do rel se pochopitelně vybere jenom jeden z možných názvů, do href celá nebo relativní adresa.

Příklad:

<link rel="top" href="#top" />
způsobí zpřístupnění šipečky s čárečkou nahoru, na kterou když kliknete, dostanete se na začátek stránky. (tedy pokud je na začátku stránky značka top)

První z rozbalovacích menu se týká navigace v dokumentu typu kniha (obsah, jednotlivé kapitory, podkapitoly, rejstřík,....)

Příklady s možnostmi:

<link rel="Contents" href="/cms/sitelist.asp?w=1" />
<link rel="chapter" title="chapter 1" href="#jedna"/>
<link rel="chapter" title="chapter 2" href="#dva"/>
.. více linků typu chapter se projeví jako další úroveň menu, jejichž položky se pojmenují podle title

<link rel="index" href="#index"/>
<link rel="section" title="sekce 1" href="#sjedna"/>
<link rel="section" title="sekce 2" href="#sdva"/>
<link rel="subsection" title="ssekce 1" href="#ssjedna"/>
<link rel="subsection" title="ssekce 2" href="#ssdva"/>
<link rel="appendix" href="#sjedna"/>
<link rel="glossary" href="#sjedna"/>


Druhé rozbalovací menu se jmenuje "more" a obsahuje položky typu copyright, author, search, other versions, bookmarks.

<link rel="help|search|author|copyright" href=""/>
<link rel="bookmark|alternate" title="titles" href=""/>
... chová se stejně jako chapter, section, ....

Možná je toho více...
# Je na wz možné mít vlastní chybovou stránku 404?

Ano, je to možné. Vytvoř si v kořenovém adresáři webu soubor .htaccess a do něj napiš ErrorDocument 404 /404.html, kde /nenalezen.html je cesta k souboru s chybovou hláškou (v tomto případě je uložen také v kořenovém adresáři).
Podobně lze vytvořit i další chybové stránky (ErrorDocument ČísloChyby /soubor.html)
Jejda, mám tam chybu, místo
kde /nenalezen.html je cesta
má být
kde /404.html je cesta

:-)
<HTML>mno.. napad je to vyborny, provedeno to bylo take rychle a obsah ma neco do sebe, coz je nejdulezitejsi... ale ten vojensky design pokulhava</HTML>
Jen drobnej pes:
na http://faq.webzdarma.cz/wz.php#q10 bych vyhodil "kolie" a nahradil jí kopiema :-)
2Richard: já vím... právě že to bylo rychle :-) a obsah byl důležitější.

2MzM: beru tě za slovo ;-)
dis, taky mě napadlo, že by se to udělalo jako moje kuchařka (kucharka.web2001.cz), tzn. faq by si tam mohl zadat kdo chce a podléhalo by to schvalování/korektuře...
to se mi právě moc nechce. Domnívala jsem se, že by to měl bejt víceméně ukončenej soubor otázek a odpovědí, abychom zase nedublovali fórum. Jen ty základní a stále se opakující. Protože jednak to bude moc rozsáhlý, jednak když někdo neumí prohledat fórum, pochybuju že by prohledával faq... no nevím.
dis: na http://faq.webzdarma.cz/wz.php q9 v poslední větě pod obrázkem a q11 mluví o tom samém, takže tu poslední větu q9 můžeš asi smazat. :)
dis, hmmm, na tom něco je.
Napadlo mě ještě jedno oddělení.
Soubory na wz a §. Asi by chtělo něco konkrétního dohledat. Ne "není v rozporu se zákonem", ale co konkrétně je v rozporu se zákonem. Takže takový výcuc ze zákoníku... (?)
Zkusím něco pohledat.
Výcuc ze zákoníku žádný soudný člověk nečte, protože je příliš ukecaný, nudný a nepochopitelný. To čtou pouze právníci, kteří tomu rozumí.
Tak upravený výcuc...)

dis: co otázka:
nejde mi smazat soubor (mám tam háčky a čárky), nejde ani editovat přes web rozhraní...

odpověď:
smazat přes FTP

pokud to tu už nebylo

možná rozvést, že názvy bez háčků, čárek a dobré je taky bez mezer....
dis: ve zdrojáku máš
<span class=& quot;code& quot;> (bez těch mezírek)
to asi má být
<span class="code">
docela žasnu, že to funguje. Nebo to není chyba a dá se to zapsat takhle?
Nebo to nefunguje?
Jsem zmatený.
Fungovat by to nemělo, dyť to je jako kdybys psal místo < < Ale jakožto to funguje, je to pěkná zrada.
No, já myslím, že to spíš nefunguje.
Když už sme u toho zdrojáku tak těch &quot; je tam víc.

A taky třeba nevim, k čemu je toto: <script language='javascript' src='http://127.0.0.1:1028/js.cgi?pa&r=16827'></script>